Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van akkor, ha GSM-ben...

Mi van akkor, ha GSM-ben vettem telefont, van garanciám, de nem akarják cserelni?

Figyelt kérdés

Vettem egy telefont gsm-ben viszont par ora utan derultek ki hibak amiert irtam is a tulajnak (mindig o van bent) de emailre nem reagalt,viberen letiltott es amikor odamentem nem akarta kicserelni.

A garancialapon az van ,hogy 24oran belul cserelik.

Ma vettem,ma is mentem vissza,1honap garanciam van ra,egyedul a hasznalt akksira nincs garancia (ez le is van irva) de azzal pont nincs is baj. 20.000Ft-ot boven meghaladja a vasarlas erteke igy mehetek a rendorsegre? Esetleg tudok veluk beszelni,hogy jojjenek el velem az eladohoz es probaljuk megbeszelni vele? Feljelentest nem akarok tenni mert az borzaszto sokaig huzodhat nekem meg jelenleg stabil telefonom sincs.

Mit javasoltok?

Ha esetleg ugy alakul milyen jogi lehetosegeim lennenek?



2018. jún. 14. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj be holnap, és jelezd a tulajdonosnak, hogy hamarosan kapni fog egy ügyvédi felszólítást. Hidd el, ki fogja cserélni.
2018. jún. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem az ügyvėd, hanem a fogyasztóvėdelem a varázsszó ezesetben.
2018. jún. 15. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De ha ottvagyok a helyszinen es nem akar semmit tenni hiaba van nalam garanaciapapir (le is fotoztam hatha szettepi :D) akkor ki kellene hivnom a rendorseget? Az a baj hogy nem tudok heteket/honapokat varni.
2018. jún. 15. 09:21
 4/5 kovpet ***** válasza:

Ez egy polgári peres ügy, nincs köze a rendőrségnek hozzá.

A kulcsszó tényleg a fogyasztóvédelem. Meg a vásárlók könyve.

2018. jún. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tehat mindenkepp varnom kell es addig telefon nelkul legyek??

Egyebkent a teljes story ugy van,hogy bementem egy Gsm be 2db telefonnal es 1masik telefonert akartam cserelni, de az a telefonos mondta ,hogy neki csak az egyik kell a masik helyett fizetnem kellene ra, de mondta ,hogyha megvan a penz megkapom patika allapotban a telefont amit akartam. Oke, az egyik telefont eladtam egy masik Gsm-ben ar alatt ,hogy meglegyen a penz. Visszamentem ,mondtam hogy megvan es hogy akkor mehet az uzlet ,erre kozoltek velem,hogy amit nekem akartak adni az mar elkelt es hogy van egy masik de az dragabb. Mivel nem volt annyim ajanlottak egy masik helyet ahol vegul telefon+rafizetessel megkaptam a jelenlegi (nem jol mukodo) telefont. A garanciapapiron egyebkent az ar szerepel nem pedig az ,hogy telefon+penz ,de ez nem is baj,az az ar is boven 20 folott van. Na most esetleg azzal szemben nem lehet valamit tenni aki igerte a telefont (aki miatt ar alatt adtam el) aztan amit nekem igert eladta? Nem arrol van szo,hogy napokat kellett varnia es azert adta el mert kb 30perc alatt lezavartam az egeszet... Most se telefonom se penzem a telefonos meg 1oranyi utra van , es abbol,hogy letiltott Viberrol es emailre se valaszol azt veszem le ,hogy nem szandekozik megoldani a problemat.

2018. jún. 15. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!