Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi annak a törvénynek a...

Mi annak a törvénynek a száma, ami kimondja, hogy a rendőrök csak jogerős bírósági végzéssel, végrehajtó kérésére lakoltathatnak ki valakit a bérletéből?

Figyelt kérdés

Próbáltam rákeresni, de nem találom.


Tudnátok segíteni?



2018. jún. 15. 11:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Közjegyző segít ebben , az általa hitelesített papír esetén nem kell bírósági eljárás sem bírálat sem végzés . Jogi fórum net csoport is profi segítség .
2018. jún. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A rendőrök kérik a törvényt, hogy nem az ő jogkörük ez, különben kitesznek az elmondásuk szerint. Ebben nem tudom, mire mennék egy közjegyzővel...
2018. jún. 15. 11:33
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Pedig nem beszélt hülyeséget az első.

Ha közjegyzői KILAKOLTATÁSI (kiköltözési) záradék van a szerződésen, akkor nem kell bírósági végzés.

2018. jún. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A Lakástörvény.


1993. évi LXXVIII. törvény a lakások és helyiségek bérletére, valamint az elidegenítésükre vonatkozó egyes szabályokról


[link]

2018. jún. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nincsen rajta közjegyzői záradék se, csak a rendőrök akarják csinálni a fesztivált.
2018. jún. 15. 14:36
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi a pontos ügy ? A rendőr bemondásra tanúk esetén se léphet fel utasítás nélkül ha más bűncselekmény nem történik a bérleményben .
2018. jún. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Itt maximum a bérbeadó követett el bűncselekményt, mert éjszaka besurrant a lakásba és ellopta a vécékefémet... (röhej, tudom). Nem követtem el semmilyen bűncselekményt, a lakás ezerszer jobban néz ki, mint amikor kivettem, annyira jól rendbe hoztam, pontosan fizetek.


A bérbeadó be akart költözni az egyik szobába, én mondtam neki, hogy ez így nem fog működni, mert nem ebben állapodtunk meg, most meg ki akarja tenni ezért a szűrömet, hogy zavartalanul becuccoljon.


Pár napja megjelent rendőrökkel, akik azt mondták, ha jövőhét elején nem lépek, akkor visszajönnek és kilakoltatnak - nincsen se bírósági végzés, se közjegyzői papír, se felmondás, se semmi. Csak a tulaj szava, amire ugranak.

2018. jún. 15. 17:05
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Írott a szerződés vagy szóbeli tanúk előtt állapodtatok meg ? Ha van papírod kérhetsz birtokvédelmet és a jogtalanul fenyegető zsarukat is bepanaszolhatod .
2018. jún. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Tegnap már írtam a kérdésedhez, hogy panaszt tudsz tenni a rendőri intézkedés ellen, ami jelen esetben a jogkörtúllépés. Ha gondolod, ne várd meg, amíg megint kimennek, hanem máris hívd a helyi yardot, és érdeklődd meg, mi az eljárás pontos menete ilyen esetben.


Az 1. és 2. válaszoló pedig nem jól tudja.

Közjegyzős szerződésnél is KELL bírósági végzés, anélkül a végrehajtó semmit nem tehet, így karhatalmat sem vehet igénybe.

Ami NEM KELL, az a lakáskiürítési per - annak is bírói ítélet lenne a vége, csak hosszú idő alatt (fél év - két év).

Közjegyzős szerződésnél viszont nem kell pert indítani, hanem a záradékolt szerződés alapján bocsátja ki a bíróság a végzést, aminek birtokában már eljárhat a végrehajtó, és szükség esetén karhatalmat is igénybe vehet. Ennek kb. egy-két hónap a lefutási ideje JÓ esetben. Most pl. nemsoká kezdődik az ítélkezési szünet, július közepétől augusztus 20. környékéig szokott tartani, és ez idő alatt kb. megáll az élet; a végrehajtók meg annyira el vannak havazva rendszerint, hogy ha meg is lenne addig a jogerős bírói végzés, akkor se nagyon érnének ki intézkedni július közepéig, mert sorba szokták állítani az ügyeket, és nem nagyon tudják tartani a törvényes határidőket.


A jogiforum.hu jó ötlet egyébként, de ne törvényt kérdezz (tudomásom szerint nincs olyan törvény, amely ezt így szó szerint leírná, hanem az egyes hatóságok jogköreinél van részletezve talán), hanem azt, hogy mit tehetsz, ha a rendőr jogtalanul akar intézkedni.

2018. jún. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szóbeli, tanúk előtti megállapodás van.


És a gond az, hogy a járőröknek a főnöke is, az egyik százados is nagyon le akarja rázni az ügyet, vagy így, vagy úgy, szóval azt a panaszt olyan helyre kéne akkor benyújtani, amit ő nem érhet el :s

2018. jún. 15. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!