Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi tiltja, hogy 18 éven aluli...

Mi tiltja, hogy 18 éven aluli kocsmában (alkoholt felszolgáló helyen) tartókodjon?

Figyelt kérdés

Van erre törvény?

Nem az alkohollal való kiszolgálásról van szó, csak az ott tartózkodásról.


További kérdés, ha egy 18 éves múlt megkínál az alkoholos italjából egy fiatalkorút? Az szabály ellenes?



2018. jún. 17. 23:37
1 2
 1/12 anonim válasza:
64%

Szerintem nincs tiltva,hogy 18 év alatt nem tartózkodhatsz alkoholt kiszolgáló helyen.


És ha más megkínál az alkoholos italából,az sem szabályellenes szerintem,hisz nem te vetted...

2018. jún. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Nincs tiltva a 18 év alatti belépés csak a dohányboltok esetén (bár az is elég nagy hülyeség...)
2018. jún. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen. Az én törzshelyemre simán bejárnak gyerekek a szüleikkel, a 4 éves kislányom is be szokott jönni velem.
2018. jún. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
Semmi nem tiltja. De jó volna, ha tiltaná. Ne szokja a gyerek a látványt!
2018. jún. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4.


Milyen látványt? Hogy isznak, beszélgetnek az emberek?


Kocsma es kocsma közt is van különbség. Pl. ahová én járok - 23 éve - kb. ugyanazokat az arcok látni mindig. Név szerint ismer a tulak mindenkit. A kislányom mindig almalevet iszik, meg Balaton szelete eszik.


Részegségre, rendbontásra nem emlékszem. Ilyen jó időbe kint is le lehet ülni, más gyerekek is szoktak ott lenni, ők eljátszanak, a felnőttek politizálnak.

2018. jún. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

5.

Néhány jó példa nem közömbösíti sajnos a kismillió rosszat. A gyerekek egészséges fejlődését nem szabad kockáztatni.

Nekem ne akarj olyat mondani, hogy a gyerek a kocsmában csak jót tanul, mert kimosolyoglak!

2018. jún. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6.


Ez is kell. Néha kell egy kicsit "bűnözni".


Olyan videót nézünk, amiért Anya haragszik, a kislányom néha elől ül a kocsiban - csak nagyon rövid távon - pedig tilos, veszélyes, csokit eszünk reggeli előtt. Anya persze sejti, de kellenek ilyen kis titkok.

2018. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jogszabály nem dönti, de a tulaj szíve-joga eldönteni kit enged be és kit nem.
2018. jún. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mi tiltja, hogy 18 éven aluli..."


Semmi.

-Viszont lehet helyi szabályozás, vagy a szórakozóhely kikötheti pl. nem enged be ha nem múltál el 18, -ehhez joga van.


"További kérdés, ha egy 18 éves múlt megkínál az alkoholos italjából egy fiatalkorút? Az szabály ellenes?"


Igen.


1997. évi CLV. törvény a fogyasztóvédelemről

IV/A. Fejezet 16/A. § (1)

2018. jún. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Félre értetted: A pultból kiadnak a 18+nak piát. Majd az megkínálja a fiatalkorút. Az szabály ellenes?
2018. jún. 18. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!