Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nagymamától örökölhet unoka...

Nagymamától örökölhet unoka ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Édesapám meghalt. Van 1 húga. A viszony a szüleim válása miatt sosem volt felhőtlen. Apukám tulajdonrészét megörököltük a tesómmal a mama házából. A néném kb kitagadott minket a családból,hogy minket az örökség érdekel csak. Mamámat is titokban tudom csak látogatni. Viszont nem értem. Sosem beszéltem pénzről,sosem kértem a részemet a házból,semmi.jelét nem mutattam,hogy mamát le akarnám húzni. Valahol hallottam,hogy ha mamám szegény meghalna,amiaput illette volna rész mi örökölnénk. Nem vagyok jártas a jogban, csak én ezzel tudnám magyarázni a néném hülye viselkedését. Félre ne értsetek,nem pénzéhes vagyok, csak nem értem miért kell így viselkedni velünk,szegény mamám is nagyon szomorú ezért.
2018. jún. 18. 06:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is mi az, hogy a nagynénéd kitagad a családból?!??!? Ezzel nem kell foglalkozni, ha hözöng, állítsd le nyugodtan, hoyg neki ehhez semmi joga sincs! Az ilyenek addig nem maradnak nyugton, amíg egyszer nem lesznek tényleg helyrerakva. HA meg megjegyzésket tesz arra, hogy az örökségre ácsingóztok, akkor visszadobhatod a labdát, hogy ne magából induljon ki!


Ami magát az öröklési menetet illeti: Ha meghal valaki, akkor a gyerekei öröklik a vagyonát (meg ha van házastársa, az is egy gyereknyit), méghozzá az összes gyereke, függetlenül attól, hogy házasságban, vagy azon kívül keletkezett. (Ez ugyan itt nem jön szóba, de tájékoztatásként elmondtam)

Ha valamelyik gyereke nem él az elhalálozás idején, akkor az ö gyerekei öröklik a részét (a gyerek özvegye elenben nem örököl semmit).

Nálatok, ha meghal a nagymama, akkor az ö vagyonát édesapád és a húga örökölnék, de mivel édesapád már nem él, ezért az ö része a gyerek(i)nek jár. Ezen a nagynéni nem tud változtatni, akár tetszik neki, akár sem.


Látogasd szorgalmasan a mamár, vígasztald, hogy ne foglalkozzon a nagynéni hülyeségeivel és szeresd, amíg van rá lehetöséged.

2018. jún. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Nénikéd, ha kellőképpen befolyásolja a mamád, írathat vele végrendeletet, aztán majd csak a köteles részre lesztek jogosultak a testvéreddel.

Tehát látogasd csak nyugodtan a mamád, pont a nénikéd az, aki a pénzre hajt.

Amúgy...nehéz dolog ez, de manapság örökléssel lehet csak lakáshoz, házhoz jutni, munkával egy élet rámegy.

Nénikéd segíthetne nektek ebben, de egy aljadék, neki mi a francnak már bármi is?

2018. jún. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért hozzáteszem,a néném nem 100as- a kisbabámat így meg nem szívesen viszem oda ha ő is ott van. Kiabál,ordít, félek elpattan valami aztán nekimegy a gyereknek. Köszönöm a válaszokat- aranyosak vagytok! :)
2018. jún. 18. 11:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Eltartási szerződéssel átjátszható a vagyon teljesen legálisan, eleve mem lesz mit örökölni.
2018. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát elég bolond asszony,lesz mire költenie. Amúgy anyagias az az oldala a családnak- simán kinézem belőlük, apu halálakor a bankszámláját akarták kikérni,még a mama el is mondta,hogy nem adták neki oda. 😂😃
2018. jún. 18. 14:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem csak örökölhet, örökölni is fog, ha lesz mit.
2018. jún. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!