Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felmondtam a munkahelyen, azt...

Felmondtam a munkahelyen, azt mondta a munkáltató ha hó végéig nem töltöm ki a munkaidőt beperel, megteheti?

Figyelt kérdés
2018. jún. 18. 09:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Igen, van olyan, hogy felmondási idő, nézd meg mi van a szerződésedben. Ha semmi, akkor azt hiszem 30 nap érvényes.
2018. jún. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Asszem elvileg igen, mert '"létezik" felmondási idő. Nem tudom mit dolgozol! Esetleg finoman pendítsd meg neki, hogy több kár is lehet mint haszon, ha nem hagy elmenni! Nekem bejött, igaz én konyhán voltam a Pizza Hut-ban. Lényegében szabotálást helyezz kilátásba.
2018. jún. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Keresd elő a munkaszerződést. Felmondási idő van? Ha igen akkor be.
2018. jún. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Ha nincs leszögezve felmondási idő a munkaszerződésben, akkor 30 nap az előírt.
2018. jún. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

És ha kiveszem szabira? Mióta ott dolgozok a pár év alatt egy napot se voltam, így is perelhet?

Azt mondta nem tudja megoldani a helyettesítést, de ezt is megteheti?

2018. jún. 18. 10:41
 6/11 A kérdező kommentje:
Vagy mi van ha szerzek orvosi igazolást hogy nem tudok dolgozni?
2018. jún. 18. 10:55
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
papíron se irták ki a szabikat sose? fizetési bizonylatot kaptál minden hónapban? szabi van rajta kiadva?
2018. jún. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7# Nincs rajta kiadva, van még egy csomó.
2018. jún. 18. 11:16
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
akkor vedd ki szabinak. nem hinném hogy beperelne, munkaügyi pereket mindig a munkavállalók nyerik. ráadásul nem adta ki a szabijaid. ha nem engedi hogy kivedd akkor ki kell fizetnie. legalábbis én így tudom.
2018. jún. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A szabadságnál vigyázz, hogy csak annyit vehetsz ki, amennyi az éves szabadságod fele - mert az évnek is a fele telt le.

Ha nem mondtál volna fel,akkor kiveheted volna a teljes évi szabadságodat, de mivál már tuti, hogy a következő hónapot nem a cégnél töltöd, így az éves szabadságodnak csak a munkaidővel (június, vagyis fél év) arányos része az amit kivehetsz. A többit majd a következő munkahelyeden.

De ha nem volt még szabid, akkor a fele is elég lesz a hó végéig.Azonban ahogy már javasolták, nézd meg a fizetési papírjaidat, mert lehet, hogy ki voltál írva szabadságra eddig is 1-1 napra, csak azt gondoltad róla, hogy a szokásos pihenőnapod.

2018. jún. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!