Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Használt autó vásárláskor a...

Ggiiddaa10 kérdése:

Használt autó vásárláskor a rejtett hiba költségei kit terhelnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrégiben vásárolt használt autó esetén az a probléma állt be, hogy az üzemanyag szivattyú után be van szerelve egy golyós szepel, és hibás volt. Elméletileg 3 bár nyomásnak ellen kellene állnia de át lehet rajta fújni. Mivel ezt az alkatrészt nem lehet csak úgy cserélni csak ha komplett szivattyút veszek, így más megoldás nincs,meg volt a csere, 40 ezer forint. Az eladó tagadja, hogy indítási problémás lett volna. Az autó viszont az eladónál is 3. indításra röffent be és nállam folyamatosan 5.-6. inditásra ment a dolog 1. naptól kezdve, benzinszűrő cserére hivatkozott. Ez a kiadás behajtható-e a kerekedőn és ha igen milyen formában mert nem akarja kifizetni és ez a szepel nem megy elvileg ennyire tönkre egyik napról a másikra. A költség kit terhel?



2018. jún. 18. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már az eladónál is csak 3.jára indult el, akkor min csodálkozol? Tudtad nagyon jól, hogy lesz benne hiba, mégis megvetted.
2018. jún. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Attól függ. Kivel kötötttél szerződést? A kereskedővel vagy Musztafa Merhaba müncheni lakossal?


Mert utóbb esetben fordulj bizalommal a törökhöz.


Ha meg nehezen indult, minek vetted meg?

2018. jún. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanuld meg: nem létezik olyan, hogy rejtett hiba, még ha papíron létezik kis ilyen fogalom.


Kereskedő: "hát nálam elindult, ezt látta a vevő is, én semmiféle ilyen hibáról nem tudok, garancia pedig nincs rá, hogy nem ő saját maga okozta a kárt az autóban, amit rajtam akar megtéríteni..."


ennyit elmond az ember és megszűnik a rejtett hiba nevű fogalom. Sajnálom, ilyen ez a pop szakma.

2018. jún. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Megnézted, kipróbáltad, átnézetted?

Ha igen, és nem derült ki, akkor nem jó emberrel nézetted át.

Ha nem, akkor nem voltál elég körültekintő.

Te választottad ezt az autót.

Azért ez nem olyan, mint egy eltitkolt baleset, amit utána szépen kipofoztak, hogy ne látszanak a sérülések, vagy egy visszatekert óra.

2018. jún. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak és kizárólag téged. Megvetted, pedig tudtad, hogy lesznek/vannak hibái.
2018. jún. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A vevőt.
2018. jún. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Téged
2018. jún. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Gondolom, az adásvételiben nem részleteztétek a műszaki állapotot, pedig kellett volna. Az lenne az alap a felelősség megállapításához.

Bár van olyan kereskedés, ahol meg direkt úgy jelölik a szerződésben a műszaki állapotot, hogy lehetetlen legyen később megtéríttetni velük a felmerülő javítási költségeket (pedig törvény szerint 6 hónapig lehetne). - Én is saját bőrömön tanultam meg ezt sajnos, nem néztem utána előzetesen a cégnek, pedig tele van az internet a rossz tapasztalatokkal. Közel annyiba kerültek fél év alatt a javítások (300 ezer Ft), mint maga az autó. :(

Szóval te még aránylag olcsón megúsztad, tanulj belőle.

Neppertől és kereskedőtől pedig nem érdemes használt autót venni. Fóton különösen nem, a szlovák tulajdonú AAA-nál, attól mindenkit óva intek.

2018. jún. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta a használt autóval, kérdező? Az eladó fizetett valamennyit a költségből?
2021. márc. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A vége az lett, hogy "kedvezményes" áron beszerzett egy újat, és átadta, a csere az én gondom volt. De elhárult a baj. Elnézést mindenkitől, hogy eddig nem válaszoltam. Rettentően szetszórt vagyok és elfelejtettem.
2022. máj. 25. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!