Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg nekem kell kifizetnem...

Tényleg nekem kell kifizetnem a holttest ide-oda szállítását?

Figyelt kérdés

Nemrég meghalt az egyik rokonom, és elvitték boncolni az egyik kórházba. Közben megbíztam egy temetkezési vállalkozót, hogy intézze el a hamvasztását és a temetést. Nem rég közölte, hogy a kórházból átszállították egy másikba és onnan megint egy másikba, mivel a boncolás során egyik kórház sem tudta megállapítani a halál okát.


A temetkezési vállalkozó egy szép nagy összeget kér a holttest ide-oda szállításához, amit elvileg kiküldött csekken neki a kórház.


Tehát a kórházak szállították ide-oda.


Na már most nem igazán vagyok hajlandó kifizetni ezt az igen magas összeget.

Egyrészt nem én kértem a boncolást, hanem hivatalból rendelték el. Miért én vagyok a hibás- miért nekem kell fizetnem, ha ők képtelenek megállapítani a halál okát.

Most oké, hogy megbíztam egy vállalkozót, de egyszer sem tájékoztatott a kórház részéről, hogy ide-oda tologatják a hullát az én költségemen.

Ezzel az erővel Japánba is kivihették volna, és kiküldhetnének egy több millió számlát.


Létezik ilyen? Tényleg nekem kell kifizetnem a kórházak közötti szálítgatását?



2018. jún. 19. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A rokon ügyeit intézheti!

DE a pénzt nem köteles kifizetni!

Az a vér szerinti rokonokra,gyerekekre vagy testérekre vár( amennyiben nincs gyerek).

2018. jún. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem értek az ilyen ügyekhez, csak laikusként a véleményemet mondom. A temetkezési vállalkozó a temetésre viszi a halottat, nem a boncolásra. Méghozzá megbízási szerződés alapján, te pedig nem bíztad meg egyik kórházból a másikba való szállítással. A boncolásra való szállítás egészen biztosan nem az örökös feladata. És a kórház sincsen semmilyen jogviszonyban a temetkezési vállalattal, nem bízhatja meg holttest egyik kórházból a másikba szállításával.

Amúgy nemigen szerethetted ezt a rokonodat (te vagy az örökös?), ha lehullázod szegényt!

2018. jún. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Egyetlen kérdést tegyél fel magadnak. Rendeltél-e meg egyáltalán boncolást, és megkapod a választ.
2018. jún. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Boncolás minden kórházban elhunytnál kötelező a halotti anyakönyvi kivonat kiállitásához (2017 novemberi saját tapasztalat) .

Halálesettől számitva 8 napig ingyenes a hűtés/fagyasztás de ezt az időintervallumot nem szokták túllépni csak indokolt esetbe.Azt viszont nem az ügyintéző állja hanem adóságként az örökösön hajtják be (2014,saját tapasztalat szintén)

2018. jún. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1-es:

Az apám halt meg, tehát én vagyok a gyereke. Elvileg nekem kéne kifizetnem, de persze eszem ágában sincs, azért fizetni mert a pathológián nem értenek a saját szakmájukhoz. Ez vis major.


2-es:

Nem a temetkezési vállalkozó, hanem maga a kórház vitte át egy másikba. Pontosabban eredetileg a Budapest Jahn Ferenc kórházba vitték, onnan pedig a Semmelweis-be, onnan pedig Szegedre. Egyelőre. De most pontosan nem tudom hol lehet. Persze semmilyen papírt nem kapok, csak szóbeli tájékoztatást, hogy ide-oda cipelik, és hogy fizessem ki a hűtési meg az utaztatás költségeit. Eddig 100+ fölött jár már a költség.


3-as:

Nem rendeltem semmilyen boncolást. Ők kezdték el hivatalból vizsgálni.


4-es:

Nekem más a tapasztalatom. Akik kórházban halnak meg azoknál csak nagyon ritkán van boncolás, hiszen könnyen meg lehet állapítani a halál okát.


De apámat otthon érte a halál, nem kórházban.

És már lassan 3 hete boncolják.

2018. jún. 19. 23:12
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Nézz utána annak a számlának, mert a temetkezési vállalkozónak semmi köze ahhoz, hogy a testet a kórház merre szállíttatta, tehát azt a számlát nem is neki kellett volna kiadniuk akkor sem ha jogos lenne az igényük!

A kórházban van betegjogi képviselő, azonnal kérj tőle időpontot és tőle kérj segítséget, pontos tájékoztatást az ügyről.

Gyanús, hogy valami zavar volt az erőben, mert az ilyen szolgáltatások az állami kórházban ingyenesek, mint a betegszállítás, ellenben ha nincs megfelelő és éppen elérhető szállító, akkor magáncéggel is végeztethetik. Lehet, hogy ilyen kavarás volt benne. Rokonomat is a kórházak között kellett szállítani vizsgálatra, az állami betegszállítás ingyenes lett volna, viszont sokáig ott kellett volna várnia a másik kórházban mire visszahozzák, mert az nem taxi, hogy csak 1 beteget vigyen ide-oda. Ezért az orvos is elvárta, hogy magán céggel vitessük át, még meg is rendelte, velünk meg kifizettették. ragaszkodhattunk volna az állami szállításhoz, de akkor sok órát kellett volna várakoznia a folyosón. Akinek nincs rá pénze az kénytelen is megtenni.

Nem tudom mi volt édesapáddal, de érdemes rákérdezned, hogy valójában ki vagy milyen cég szállította egyik kórházból a másikba, és ha tényleg magán cég, akkor ki hatalmazta fel őket erre. Lehet, hogy még korábban édesapád aláírt valamit ami alapján megtehették (nem konkrétan ezt írta alá, hanem egy általános rendelkezést akár) és mint örökösnek, neked kell rendezned az ő pénzéből.

2018. jún. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A boncolásra szállítás miatt neked biztos, hogy semmilyen költséget nem kell kifizetned, mivel te nem rendeltél meg semmit. Semmilyen körülmények között ne fizess!
2018. jún. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!