Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkanélküli alatt kiközvetíth...

Munkanélküli alatt kiközvetíthetnek dolgozni?

Figyelt kérdés
Kb egy hete vagyok munkanélküli amit 90 napra kaptam meg. Ez a 90 nap alatt kiközvetíthetnek dolgozni? És köteles vagyok elválalni?

2018. jún. 19. 20:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ez a baj mert nem pihenék hanem csinálnánk a fürdőszobát stb... nagyon jól jönne az a 90 nap .. helyre tenném a házat.
2018. jún. 19. 21:07
 2/12 Alain Delon ***** válasza:
Igen, ki és nem vagy köteles elvállalni, de akkor ugrott az ellátás. Az már más kérdés, hogy a munkáltató vállal-e téged. Ha nem, beírja a kis könyvedbe, hogy nem felelsz meg neki.
2018. jún. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

A végzetségednek megfelelő munkát köteles vagy elvállalni. Sőt mi több, neked is keresned kell amit be kell írnod a kiskönyvedbe,(havonta hármat)és a következő megjelenésedkor be kell mutatni.

Aludtàl amikor ezeket elmagyarázták?

2018. jún. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Én is munkanélküli vagyok, bevagyok jelentve. Nincs szakmám kb. 1 éve vagyok már a rendszerbe egyszer se közvetitetek sehova, sőt én sem keresek munkát. A kapcsolatot interneten tartom velük a tb-t fizetik. A kiskönyvem teljesen üres. Egyszer sem hívtak be hogy mutassam be. Most akkor hogy is van ez?
2018. jún. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagy köteles elfogadni, de nem is igen fognak ajánlgatni.

Az első hülyeséget ír.

A munkanélküli, ma már álláskeresési járadék azért van, hogy te ezidő alatt találj magadnak SZÁMODRA megfelelő munkahelyet. Tehát válogathaszt nyugodtan, ahogy neked tetszik.

Az a helyzet, hogy a járadékodat te magad kerested meg, nem az égből hullott alá. Az téged megillet, egészen a hivatalos idő lejártáig.

Csak ezután vagy köteles a felajánlot tmunkalehetőséget elfogadni, feltéve ha igényt tartasz majd a segélyre.

2018. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5

Nyilván nem ugyanott vagytok munka nélkül és nem ugyanolyanok a körülményeitek sem (életkor, tapasztalat, végzettség, szakma).

Míg az ország egyik részében egymástól csábítják el a munkaerőt a cégek, mert annyira nincs ember, az ország másik részében egyáltalán nincsenek állások.

Ahogyan nyilvánvalóan egy építőipari szakmunkást vagy más felkapott szakma képviselőjét, pl. bolti eladót azonnal be tudják valahová juttatni, addig egy érettségizett de szakma nélküli embert vagy egy kevéssé keresett diplomával rendelkezőt meg nem tudnak még ott sem, ahol amúgy alacsony a munkanélküliség.

2018. jún. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem. Ha 3 hónapra szerződtél munkanélkülinek, akkor azt kötelesek is betartani és még jár 30 nap felmondási idő is.
2018. jún. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

"A végzetségednek megfelelő munkát köteles vagy elvállalni."


Mért lenne köteles? 20 éve vagyok közmunkás, havonta közvetítenek a végzettségemnek megfelelő munkára, egyet se vállaltam el.

2018. jún. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Az a helyzet, hogy a járadékodat te magad kerested meg, nem az égből hullott alá. Az téged megillet, egészen a hivatalos idő lejártáig."


Ennyi a történet. A járadék, mint a neve is mutatja jár neked. Alanyi jogon a meghatározott időtartam végéig, mert befizetted, cserébe semmit sem vagy köteles elvállalni.

2018. jún. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9: Ha közmunkás vagy, akkor nem vagy munkanélküli.
2018. jún. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!