Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Küzdősportban halálos sérülés...

Küzdősportban halálos sérülés okozása bűncselekmény?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra ,hogy az egyik fél úgy megüti a másikat ,hogy abba bele az bűncselekmény ,vagy letudják balesetnek?

Illetve van e különbség abban,hogy ha egy célzott ütéstől következik be a halál vagy ha mondjuk egy rosszul sikerült eséstől.



2018. jún. 22. 12:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Ha szabályos a játėk, akkor sportbaleset. Van vizsgálat stb, de nem lesz bűncselekmėny.

Pontos szakszó lehet nincs is rá.

2018. jún. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Koszi
2018. jún. 22. 12:39
 3/17 anonim ***** válasza:
10%
Persze, hogy az. Gondatlanságból elkövetett emberölés.
2018. jún. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Létezik a sértetti beleegyezés fogalma, ez arról szól, hogy ha a sport gyakorlása közben, a szabályokat betartva történik a káreset, akkor nem vonható felelősségre a másik fél. A sértett beleegyezett a tevékenységbe, ismerve a veszélyeit, amit vállalt.

Természetesen, ha nem szabályos tevékenység közben történt a dolog, a másik felelősségre vonható. Pl.: Foci közben a labda helyett a másik lábát rúgod meg, az eltörik, akkor te nem vagy felelős; de ha dühös leszel rá, és úgy rúgod meg, akkor már felelősségre vagy vonható.


Küzdősportok tanítása, gyakorlás és versenyek előtt is aláíratnak egy nyilatkozatot.

2018. jún. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#3 - Ha nem kaptal volna 0%-os ertekelest meg el is hittem volna😅

#4 - koszi:)

2018. jún. 22. 15:43
 6/17 anonim ***** válasza:
29%

Hát aki lenullázott, az nem hiszem, hogy jogász. Persze, íratnak alá nyilatkozatokat, hogy felelősséget vállalsz a téged ért sérülésekért. Ez főleg az edzőt védi, nem figyelhet oda minden hülyegyerekre, akik a 40 kilóval kisebb edzőpartnereik szétgyepálásával akarják fényezni az egőjukat.


Általában ugyanakkor ugyanezekben a nyilatkozatokban az is benne van, hogyha saját hibádból okozol másnak sérülést, akkor te leszel a felelős.


Viszont amire te készülsz, hogy elviszed a haragosodat egy edzésre, hogy ott nyugodtan agyonverhesd, az már aljas indokból, előre kitervelt gyilkosságnak fog számítani. Büntetése 10-től 20 évig terjed.

2018. jún. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%
Amikor valaki már előre eldöntötte, hogy mi a kérdésére a válasz, akkor az minek írja ki? Magyarázhatok neked bármit, ha nem vagy képes elfogadni az igazságot.
2018. jún. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Eloszor azt irtad ,hogy gondatlansagbol elkovetett emberoles. Aztan leertekeltek es mar te is elkezdtel a nyilatkozatokrol beszelni (csak rossz megfogalmazassa)

Nem dontottem el elore a kerdesre a valaszt ,csak kozben tobben irtak valaszt (ide) es privat uzeneteket is kaptam + a kerdes kiirasakor nem voltam itthon ,nem nagyon tudtam utanaolvasni ,csak gyorsan feltettem a kerdest ,de mar utana is olvastam nagyjabol.

Ezenkivul szinte meg lettem vadolva gyilkossagal.

2018. jún. 22. 18:26
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha visszaolvasod a válaszaimat, láthatod, hogy semmilyen káromkodást nem írtam, és nem is jelentettem senkit.
2018. jún. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
"Viszont amire te készülsz" no comment
2018. júl. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!