Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nők, ti igazságosnak tartanáto...

Nők, ti igazságosnak tartanátok az úgynevezett "férfi abortuszt"? Miért? (Tényleg csak nők válaszoljanak! )

Figyelt kérdés

Nyilván nem szó szerinti abortusz, hanem egy jogi lépés amiben a férfi lemond a megszületendő gyermekéről.


Jelenleg ugyanis ha az apa akarja a gyereket de az anya nem, az anya elmehet abortuszra. Viszont ha apa nem akarja de az anya akarja akkor az apa így járt, és fizetnie kell a gyerek után.


2018. jún. 29. 15:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%

Erről a cikkről beszélsz?

[link]


Nő vagyok és úgy gondolom, hogy el kellene gondolkoznia a jogalkotásnak ezen a lehetőségen, mert a jelenlegi gyakorlat igazságtalan a férfiakkal szemben.

A cikkben szereplő javaslattal kapcsolatban némi módosítást hajtanék végre:

"A javaslat szerint a terhesség 18. hetéig a férfi mondhasson le az apai jogokról és kötelezettségekről, így a gyermek megszületése után ne kötelezhessék eltartásra"


Nem 18-ik hétig határoznám meg, hanem 10-ik hétig, mert abban az esetben, ha a férfi lemond, akkor a nőnek még módjában áll a terhességet megszakíttatnia.

2018. jún. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott hogy olvastam erről egy cikket régen, lehet hogy nem pont az Indexen, de ennek kapcsán olvastam, igen!
2018. jún. 29. 15:25
 3/26 Miss Endzsi ***** válasza:
82%
Egyetértek az elsővel.
2018. jún. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
41%

Ez elég kétélü dolog lenne, ugyanis nagyon sok felelötlen férfi egyszerüen amgára hagyná a terhes nöt.


AZ ugyanis nem azonos súlyú dolog, kijelenteni, hogy "nekem nem kell a gyerek" - ami férfi lehetösége (lenne) -, meg az, hogy a nönek egy mütétet kell vállalnia, ha nem akarja/tudja megszülni a gyereket - ennek ugyanis egészségügyi kockázata is elég sok van, meg komoly lelki sérüléseket is okozhat.


Persze a férfiaknak egyszerübb lenne a nöt elküldeni egy ilyen beavatkozásra, mint gumit húzni! Ezzel csak a férfiak felelötlenségét fokoznák, meg adott esetben egy csomó gyerek életét tennék tönkre.

2018. jún. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%

Nőként és anyaként úgy gondolom, hogy a gyermek nem egy ember magánügye, hanem két ember közös döntése kell hogy legyen.

Ha ebből a döntésből az egyik fél ki van zárva és csak a pénze dominál, az súlyos hiba, mondhatnám bűnnek is.

Lehet, hogyha születne ilyen törvény, akkor legalább a nők felelősebben hoznának döntéseket egy új élet elindításáról.

Mert legyünk őszinték, vannak akik direkt esnek teherbe, a pasi megfogása, vagy tönkretétele céljából. Legalább ezek kiesnének a rostán, a törvény miatt.

Csakhogy nálunk ameddig kevés gyerek születik, ez soha fel sem fog merülni a parlamentben.

De maximálisan igazságtalan a jelenlegi rendszer!

És most senki ne jöjjön a védekezéssel, mert ez esetben azon már túl vagyunk.

Egy tartós kapcsolatban általában a nő védekezik - vagy nem - tablettával, pesszáriummal, stb. de ezek mellett is fordulhatnak elő balesetek. Mivel a férfi úgy tudja, hogy van védelem, nyilván azért van, mert nem terveznek gyereket. Ha mégis megtörténik a teherbeesés, a férfi is hadd szóljon már bele, hogy akar e gyereket vagy sem.

Alkalmi kapcsolatnál meg minden egyéb védekezés mellett a nő érdeke is, hogy a férfi gumit húzzon, az esetleges betegségek elkerülése végett. Ha a nő ehhez nem ragaszkodik, akkor pláne ne lőcsöljön egy szinte idegenre egy életre szóló felelősséget, ha az nem akarja!

2018. jún. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
6%

Nem, egyiket sem támogatom, se a férfit, se a nőit.

Ha összejött a gyerek, akkor legyen bennük annyi gerinc és kitartás, hogy vállalják.

2018. jún. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%

Támogatnám a "férfi abortuszt"

Meggondoltabban születnének gyerekek és kevesebb férfi lenne tönkretéve.

2018. jún. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
23%
"kevesebb férfi lenne tönkretéve" viszont sokkal több nö meg gyerek!
2018. jún. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
89%

Igen, szerintem ebben is jogegyenlőség kellene, ez vitán felül áll. A férfi felelőssége azonban a fogantatásban is megvan, a nőhöz hasonlóan. Közösen kellene dönteniük, de ez egyik félre sem róhat olyan terhet a másikra amit az nem kíván viselni.


Én az önrendelkezés pártján vagyok, nekem senki ne mondja meg, hogy a testemben meg kell-e tűrnöm valakit akit nem kívánok, nyilván egy férfira sem akarom rákényszeríteni az apai felelősséget.


Viszont a nem kívánt terhesség következményeit (költségeit, kárait) is mindkét félnek egyenlő arányban kell viselnie.

2018. jún. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
11%

Kizártnak tartom, hogy egy nő, akinek gyerekei vannak és tudja, mit jelent azokat felnevelni, leír ilyen hülyeséget, hogy sokan direkt, anyagi megfontolásokból esnek teherbe. Azt meg nem tudom, miféle férfit tesz tönkre havi pár tízezer forint gyerektartás. A saját gyereke megöletése nem viseli meg?


Nem, természetesen nem támogatom a "férfi abortusz"-nak hazudott megfutamodást a felelősségvállalástól. Súlyos kórjelző, hogy ez a téma újabban egyre többször felbukkan, a svéd javaslat kiagyalóiról pedig inkább nem is írok véleményt.

2018. jún. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!