Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerzői jog. Egy weboldalon...

Szerzői jog. Egy weboldalon megjelent fotót eltulajdonította a konkurencia. Van valakinek tapasztalata, hogy tól-ig milyen kártérítési összeggel érdemes felkeresnem az eltulajdonítót?

Figyelt kérdés
Van különbség, ha ezáltal anyagi előnye lesz az illetőnek, vagy mint egy korábbi esetnél "csak" egy állásajánlat hirdetésben láttam viszont a fotóimat ?
2018. júl. 1. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Eltulajdonította a konkurencia? Kiprintscreenelte, és lementette a cémeghajtóra?
2018. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ne légy homály.

A saját weboldalán helyezte el és pénzt keres vele, az meg mint tuggyuk nem a cémeghajtón van, ha csak nem üzemeltet egy 0-24h szervert.

Persze lehet ezen jól szórakozni, de a Microsoft sem szeret potyára dolgozni, hogy Te lopott Windows-al gyere fel ide és octogazsd a jó tanácsokat.

Hát én sem szeretek dolgozni órákat egy-egy képpel, míg másnak csak pár percébe kerül , hogy elvigye.

2018. júl. 2. 00:59
 3/4 anonim ***** válasza:

#2


Ha nem megfelelő választ kapsz a kérdésedre akkor célszerű esetleg átnézni a feltett kérdést. Ha kissé cinikus választ kapsz, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy hülyeséget kérdeztél-e.


Azt bebizonyítottad (pedig senki sem kért meg rá), hogy tudod nem pistike cémeghajtójáról mennek a szerverek, hanem egy szervergépről. Ettől függetlenül azt is bebizonyítottad, hogy az általános iskolában hiányoztál a helyesírás órákról.


Ha rám céloztál a válaszodban, akkor megjegyezném, hogy eredeti Windowsom van. Mivel a témához egyáltalán nem kapcsolódik a kijelentésed - és általában mindig mindenki magából indul ki - feltételezem te vagy az aki nem rendelkezik eredeti Windowssal. Én rendelkezem vele, mivel a munkahelyemtől kaptam egyet ajándékba.


Ha nem szeretnél órákat dolgozni valamivel, miért nem védeted le?

2018. júl. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Két lehetőség van.

Vagy még mindig az általános iskolába járok , vagy a hejesírási hibák némi fricskára vezethetők vissza.


Egy weboldalon megjelenő képek alapból jogvédettek, ha kint van az oldalon a kopirájt szöveg és a karikában C bötü.(jól írtam a kopirájtot ?)

Még egy gyerekfirka is lehet jogvédett.


A Windows kapcsán igazad van. Magamból indultam ki.

Én nem kaptam ajándékba a munkahelyemről, mert én vagyok a munkahely és megvásároltam.

2018. júl. 2. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!