Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Balesetbiztosítással kapcsolat...

Balesetbiztosítással kapcsolatos- többszörös csonttörés? Hogy kellene fizetnie a biztosítónak?

Figyelt kérdés

Tehát van egy balesetbiztosításom, amely most az én esetemben egyedül "csonttörés" kéreseményre fizet.

na igen ám, de nekem egyetlen sélrüléssel több csontom is eltört, és nem is olyan kicsik.


Ilyenkor ez jogilag hogy van? Akkor is csak 1 csonttörésnek és egyszeres fizetésnek számít vagy harcoljak azért, hogy ahány csontom eltört, annyival szorozzák meg a csonttörésre járó összeget?


(kérdeztem már ügyvédet, annyi volt a válasza, hogy "ez jó kérdés, de van benne logika", azaz semmire se mentem, hátha itt többen többre jutunk)


köszönöm


2018. júl. 8. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Józan paraszti ésszel gondolkozva, szerintem akkor jár többszörös térítés, ha mondjuk eltörted a csontodat májusban és eltörted júniusban is. Tehát attól, hogy egyszerre tört el több csontod, attól még egyetlen esemény következett be, mivel egyetlen baleset során történt a többszörös csonttörés.

De célszerű a biztosítóddal egyeztetni, hogy ilyenkor mi van.

2018. júl. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mint a betörés vagy beázás elleni biztosítás. Akkor sem fizetnek neked többet ha több betörő járt a házadban vagy ha egyszerre két fölső lakó áztat el és nem egy. A káresemény maga számít csak, hogy betörés volt vagy beázás.

Ha a csontod törik a balesetben és nem más ért pl. nem kell műteni vagy nem lettél lázas beteg is amit külön kellene kezelni, akkor csak ennyit fizetnek. Vannak olyan balesetbiztosítások, ahol részletezik, hogy pl. lábtörésnél ennyi, kar vagy más törésénél amannyi, mert más a munkából kiesett idő, vagy külön nézik kellett-e kórházban is tartózkodni stb. Ilyenkor számít hogy milyen súlyos volt a baleset. Az egyszerű biztosításoknál pl. tanulóbiztosítás, ott nem.

Amikor jelentősége van az ilyesminek az főképpen a fizetős ellátások külföldön, hogy mit fedez belőle a biztosítás. A legegyszerűbbek nem terjednek ki pl. a hazaszállítás költségeire vagy nagyon komoly kórházi ellátásra, a legjobbak még a hozzátartozó kiutazását is fedezik. De ezt a pénzt leginkább a már felmerült költségek utólagos fedezésére fizetik ki vagy a kórháznak utalják egyből, nem a biztosított kapja kézbe mint a törés után fizetendő kártérítést.

2018. júl. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

hát a biztosíytóval egyeztetni a kérdésről meredek ötlet, azok azt is bebizonyítanák, hogy a RTG lett rossz és nincs 1 csont se eltörve.


végül is logikus igen ... nekem egyszerű biztosítás szal vszínű csak egyszeresen fizet

2018. júl. 8. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!