Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy fog történni?

Zed345 kérdése:

Hogy fog történni?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel szétmentünk, nemis ez a lényeg hanem ,hogy van egy 2 hónapos kisfiunk,akit most nem láthatok mert nem engedi.

Keddre hivtak össze minket a csaladsegitobe,hogy egy mediátor segítségével megállapodjunk a gyerektartásról és hogy mikor láthatom a fiamat. Minnél több időt szeretnék vele tölteni,viszont ő kijelentette hogy 3 éves koráig biztos,hogy nem hozhatom el.Mi lesz ennek a módja? Volt már valaki ilyen helyzetbe? Valóban 3 éves koráig úgy láthatom,hogy az anyja is ottvan ? És milyen időközönként fogom látni ha láthatom ?

Nagyon kétségbe vagyok esve,mert a gyereket használja most fegyvernek, és lelkileg teljesen le akar alázni. Mondta hogy a gyereknek az lesz az apja aki felneveli, és nem én meg hogy teljesen ellenem fogja hangolni míg èl. Tudom felelőtlenség volt egy rossz kapcsolatba gyereket vállalni, de így alakult, de imádom szeretem a kis csöppséget.



2018. júl. 13. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt a bíróság eldönti hogy kié lesz a felügyeleti jog
2018. júl. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért hivattak be minket,hogy kössünk szóbeli megállapodást viszont bosszant amiket mondott, hogy a bírósági végzés is fél év addig nem is láthatom a picit,csak ha ő úgy gondolja!

Mennyi időt fog ez igénybe venni ?

Meg ezis bosszant hogy 2 hetente csak 1 napot láthatom a fiamat pár órára mert szerinte így lesz.

2018. júl. 13. 14:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom sajnos a jogszabályokat. De azért írok, mert ha tényleg úgy van, ahogy leírtad, akkor a csaj nagyon szemét. Legközelebb ha beszélsz vele akár személyesen, akár telefonon, vedd fel, hogy miket mond - vagy még jobb lenne, ha írásos nyoma lenne, pl. Facebook-chat vagy email stb.

Sem a bíróság, sem a gyámhatóság nem fogja jó szemmel nézni, hogy ő már most eldöntötte, hogy "ellened fogja hangolni" - ugyanis ezzel konkrétan törvénysértést követ el. Nem akarok nagyon belemenni a gyermekjogokba, nem is tudnám pontosan idézni, de ezt biztosan tudom, meg azt is, hogy nem akadályozhatja a kapcsolattartást, mert az nem csak neked jogod (sőt, igazából neked kötelességed a törvény szerint), hanem a gyereknek is. Tehát ha akadályoz a kötelességed teljesítésében, az megintcsak törvénysértés, és több tíz- vagy akár százezres bírságokat is kaphat miatta. Ez akkor biztosan érvényes, amikor már megvan a megállapodásotok, vagy a bírósági ítélet. Hogy addig mit mond a jog, azt nem tudom.

Szerintem kérdezz meg egy családjogi ügyvédet. Illetve van egy ilyen elvált apák csoportja is a neten, akik pont az ilyen visszaélésekkel is foglalkoznak, biztos tudnak segíteni.


Amit nagyon tudnod kell: NEM egyedül a csaj diktál. KÖZÖSEN kell megegyeznetek mindenben. Ha ez nem sikerül, akkor a bíróság MINDKETTŐTÖK álláspontját figyelembe véve dönt majd.

Pl. általában minden második hétvégét szokták megjelölni a kapcsolattartásra - de ha te gyakrabban szeretnéd, akkor ezt mondd el a bíróságon, ill. most a mediátornál is. (Sőt, még megosztott felügyelet is létezik, bár azt csak nagyobb kortól szokták engedélyezni. De akár te is megkaphatod a kizárólagos felügyeleti jogot, ha kéred, és olyanok a körülmények is. Első fokon többnyire az anyának szokták ítélni, csak nagyon gáz helyzetekben nem; viszont másodfokon már inkább az apáknak.)


Egyébként bocs, de 100%-ig biztos, hogy a tiéd a gyerek? 2 hónapos gyerekkel nem szoktak felrúgni csak úgy egy kapcsolatot, még ha nem is volt olyan jó, akkor sem.

2018. júl. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, és a bírósági végzés idejét nem tudom, de azt igen, hogy lehet sürgősséggel kérni az elhelyezést - ebből következőleg valószínűleg a kapcsolattartás rendezését is.

Persze neki nem érdeke, hogy kérje ezt. Viszont te is beadhatod a keresetlevelet, így te leszel lépéselőnyben.

2018. júl. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!