Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrendelet nélkül ugye csak...

Végrendelet nélkül ugye csak az elhunyt gyermekei öröklik a lakást?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy ha nincs végrendelet, akkor az elhunyt gyermekei öröklik a lakást. A házastárs nem örököl, annak csak haszonélvezeti joga van.

Nem rég valaki mást mondott, ezért elbizonytalanodtam.


Most nem óhajtom végigböngészni a teljes törvényt, ezért inkább rákérdezek.


Az érdekel, hogy most 2018-ban mi a helyzet.



2018. júl. 17. 09:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
3%
Hát ha az elhunyt gyermekek örökölnek, akkor ott valami nagyon nagy gáz van...a családban is sajnos meg a törvényekkel is.
2018. júl. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz utána egy ügyvédnél - kb 5 perc alatt megmondja.


A vagyonból alapesetben a gyerekek és a házastárs is örököl, ö egy gyereknyi mértékben. A közös lakhelyre az özvegyenek teljes mértékü haszonélvezeti joga van automatikusan.

Ami nem tudom, hogy változott-e, hogy ilyen esetben a házastárs örököl vagy csak a haszonélvezeti jogot kapja.

Ez azt (is) jelenti, hogy az özvegy élete végéig használhatja a lakást, kiadhatja valakiknek, és ö dönti el kizárólagosan, hogy ki élhet ott - és ez a (társ)tulajodnos(ok)ra is érvényes, ö(ke)t is kizárhatja a használatból.

2018. júl. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%

ma 09:16-os: nem ártana megtanulni olvasni:)


NEM az elhunyt GYEREKEK, hanem az elhunyt GYEREKEI örökölnek a kérdezö és a törvény szerint!

2018. júl. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
6%

# 3


mielőtt belémkötözködnél drága nyelvészprofesszor barátom elmondanám, hogy a kérdezőnek illene kérdését megfelelő nyelvtani helyességgel feltennie.


A kérdés így szól: Végrendelet nélkül ugye csak az elhunyt gyermekei öröklik a lakást?


Egyértelmű, hogy hiányzik belőle egy alany, aki legyen mondjuk józsi. tehát javítva:


Végrendelet nélkül ugye csak az elhunyt Józsi gyermekei öröklik a lakást?


kijavítottam, a szó amit keresel köszönöm, és te is kedves kérdező!

2018. júl. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
96%

#4, tévedésben vagy. Az "elhunyt" önmagában alany.

Kicsoda? Az elhunyt.

Felesleges Józsizni. Tanuld újra a nyelvtant!

2018. júl. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy volt, hogy a ház 50-50%-ban volt a tulajdoni jogban.

A házastárs nem örökölt a másik fél tulajdoni jogából, azonban a haszonélvezeti jog őt illette meg.

2018. júl. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%

# 5


Az elhunyt lehet József, és József is lehet elhunyt.. viszont. Tóth Elhunyt nem létezik, de Tóth József igen.


úristen, gondolkodj már. Logika

2018. júl. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
9%
Én úgy tudom szülő is örököl amennyiben az elhúnytnak életben vannak szülei.
2018. júl. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
41%
Ha az elhunyt (Józsi) nem végrendelkezett, akkor automatikusan a gyerekei az örökösök, a házastársa "csak" haszonélvező lesz.
2018. júl. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

#8

Szülő csak akkor örököl, ha az elhunyt Józsinak nincsenek gyerekei. A gyerekek az elsők, aztán a szülők, utána az unokák. Ez a sorrend.

2018. júl. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!