Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Sokak szerint Magyarországon azért 14 év a beleegyezési korhatár, hogy a 18 éves barát ne kerüljön börtönbe csak azért, mert lemert feküdni a 17 éves barátnőjével. De ez szerintem hülyeség... Ha így lenne, nem lenne egyszerűbb mondjuk 16-ra levinni? Jaaa, hogy akkor meg azzal van a baj, hogy a 16 éves lány és a 15 éves barát nem tudnak szexelni? És akkor itt jön az, hogy akkor legyen 14 és akár 40-50 éves ”férfiak” is nyugodtan dughassák őket, csak mert valahol megkell húzni a határt?

Szerintem ez szánalmas...



2018. júl. 19. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Miért az jobb, ha 50 éves férfiak 16 évest dugnak? Szerintem semmivel sem jobb a 14 évesnél.

Nem lehet mindent törvényekkel szabályozni. A legtöbbet a család számít, a nevelés, hogy odafigyeljenek egymásra. Egy normális családban nem 50 évessel lesz a tinilány, hanem egy másik tinifiúval.

2018. júl. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Annyiban talán mégis jobb, hogy 16 évesen talán vannak már elég érettek a tinik a szexhez(bár nem a maiak), 14 évesen viszont nagyon nem azok még.


Abban viszont igazad van, hogy nem lehet mindent törvényekkel szabályozni. De azt azért ne felejtsd el, hogy nem mindenki születhet olyan családban, ahol odafigyelnek rá, jó nevelést kap, stb.

2018. júl. 19. 12:21
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
14 éves kor másnak is a határa, korlátozottan cselekvőképessé válik az illető, ezért ehhez a korhoz kötötték.
2018. júl. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért az, hogy megtudja mondani, hogy ő mit akar, nem jelenti azt, hogy elég érett is ahhoz, amit akar. Én szerintem hülyeség ehhez kötni a beleegyezési korhatárt.


Egyébként azt mivel magyarázod, hogy ha még nem töltötte be a 18-at az idősebb fél, akkor 12 a korhatár? 12 évesen mégannyira nem érett...

2018. júl. 19. 14:08
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

A jog nem tud teljesen életszerű lenni, de muszáj valahol meghúzni a vonalat. 10-12 évesen már ivarérettek vagyunk és tombolnak a hormonok, egyre fiatalabban veszítjük el a szüzességünket.


Ugyanakkor egy 10-12 éves még szinte gyerek, amivel könnyen vissza tud élni egy felnőtt és életreszóló traumát okozni.


Viszont ismerek több olyan párt, ahol a pasi 10-15 évvel idősebb volt a 18 alatti lánynál, később pedig összeházasodtak és boldogan éltek.


Egyébként meg nem könnyű bizonyítani.

2018. júl. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem értem tulajdonképp amúgy mi a bajod?


Ha most egy 13 és egy 14 éves megteszi, úgy hogy mindketten azt akarták, akkor utána menjenek jelentsék fel magukat, mert egyikük még nem volt papírforma szerint alkalmas rá?


Ha meg egyik fél nem akarja a másik pedig megteszi, azt erőszaknak hívják, onnantól kezdve ha egy 40 évessel tette meg, akkor is bünteti a törvény.

2018. júl. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!