Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kérdez a közjegyző bejegyz...

Mit kérdez a közjegyző bejegyzett élettársi kapcsolatnál?

Figyelt kérdés

2018. júl. 19. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdésedet !? Te legalább tudod , hogy mit szerettél volna kérdezni ?
2018. júl. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt hogy mit kérdést tehet fel a közjegyző a bejegyzett élettarsi kapcsolat megkötésekor
2018. júl. 19. 14:07
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Hogy akarod-e. Nyilatkoznod kell, hogy tudomásod szerint nincs akadálya, igazolnod a korodat (meg gondolom a nemedet), aztán két tanú előtt "megesküsztök".
2018. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ha a párom afrikai akkor is ezt kérdezik?
2018. júl. 19. 20:06
 5/8 anonim ***** válasza:

3 # -as Te is aztán szépen beleképzeltél valamit a kérdésbe!

Meg is válaszoltad a saját magad által kreált kérdést.

Ugyanis a Közjegyző előtt nem "szokás" esküdni, azt az Anyakönyv vezető előtt szokták tenni és esküvőkor, azaz házasság kötéskor.


Kíváncsian várom , hogy a kérdésre még milyen válaszok fognak érkezni? Ki mit fog bele képzelni a kérdés helyébe?

Én személy szerint még mindig nem jöttem rá , hogy mit szeretett volna kérdezni a kérdező !

2018. júl. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:

"Te is aztán szépen beleképzeltél valamit a kérdésbe!"


Nem, én ismerem a bejezett élettársi kapcsolat fogalmát. És mivel a kérdező ezt kérdezte, erre válaszoltam.

2018. júl. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A közjegyző eltérő nemű felek között létrejövő regisztrált élettársi kapcsolat létesítését jegyzi nyilvántartásban. A bejegyzett élettársi kapcsolatot az anyakönyvvezető előtt, két tanú jelenlétében, 18. életévét betöltött azonos nemű személy egybehangzó szándéknyilatkozata hozza létre, amennyiben nincs kizáró egyéb tényező.


Regisztrált élettársi kapcsolattal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, de bejegyzett élettársi kapcsolat létrejöttének alapfeltétele, hogy mindkét fél személyes joga lehetővé tegye, hogy ilyen kapcsolatot létesíthessenek. Magyar állampolgárként a kérdezőnek 18. életévét betöltött, nőtlen/hajadon, elvált, vagy özvegy emberként van joga vele azonos nemű személlyel bejegyzett élettársi kapcsolatot létesítsen.

Sajnálatosan afrikai országokban, melyek egyikének feltehetően állampolgára a kérdező párja, nem az állampolgárok személyes joga az azonos nemű házastársi vagy bejegyzett élettársi kapcsolat létesítése, így arra Magyarországon, anyakönyvi hivatalban sincs lehetősége. (Természetesen vannak afrikai városok, autonóm közösségek, ahonnan való származása alapján az állampolgársága lehetne olyan, ahol ez a személyes joga meglenne, de úgy gondolom, akkor azt írta volna, hogy spanyol, portugál, angol vagy amerikai...)

2018. aug. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

na de mi az h eltérő és azonos nem?


és ha mindketten queer-ek? vagyx transexek? akkor erre a kérdésre mit mondanak, ezt hogyan ellenőrzi a közjegyző vagy anyakönyvvezető?

2018. szept. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!