Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most akkor nagy szarban vagyok?

Most akkor nagy szarban vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok kicsit hosszú eset lesz ne haragudjatok a helyesiras miatt telorol irok. Tehat 2017 juniusaban a birosag egy (14 évesen ) elkövetett ugyemmel kapcsolatban iteletet hozott ami az hogy 1 ev szabadsagvesztes es 2 ev felfuggesztett.

Most pedig 2018 majusaban bepereltek becsuletsertesert.

Az lenne a kerdesem hogyha vádat emel az ügyesz akkor a felfuggesztett buntetesem ervenybe lep ?

Atolvastam a btk bunteto torveny konyvet es azt ertelmeztem belole hogy akkor lesz vegrehajtando a felfuggesztettem ha a probaidő alatt olyan buncselekmenyt kovetek el amit a birosag szabadsag vesztessel itel meg.

Bevagom nektek a Btk pontjait és paragrafusat . Kerlek segitsetek mert nem vagyok biztos magamban eleg bonyolult a jog.


87. § A felfüggesztett szabadságvesztést végre kell hajtani, ha


a) a próbaidő alatt megállapítják, hogy a szabadságvesztés végrehajtását a 86. § (1) bekezdésében foglalt kizáró ok ellenére függesztették fel,


b) az elkövetőt a próbaidő alatt elkövetett bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítélik, vagy


c) az elkövető a pártfogó felügyelet magatartási szabályait súlyosan megszegi,


d) * a 60. § (2a) bekezdése alapján kiutasított elkövető a felfüggesztett szabadságvesztés próbaideje alatt Magyarország területére visszatér.


88. § A büntetés végrehajtásának kegyelemből történt felfüggesztése esetén a végrehajtás elrendelésére a felfüggesztett büntetés végrehajtására vonatkozó rendelkezést megfelelően alkalmazni kell.


* itt a 86os paragrafusanak 1 pontja amit fentebb említ. 86. § (1) A szabadságvesztés végrehajtása nem függeszthető fel azzal szemben, aki


a) többszörös visszaeső,


b) a bűncselekményt bűnszervezetben követte el, vagy


c) a szándékos bűncselekményt a szabadságvesztés végrehajtásának befejezése előtt vagy felfüggesztésének próbaideje alatt követte el.

Tenyleg koszonok minde segitseget



2018. júl. 20. 04:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Tehát a főkérdés az,hogy akkor lépne érvénybe a felfüggesztett büntetésem, ha elkövetek egy olyan bűncselekményt, amit szabadságvesztéssel ítél el a bíróság? Vagy mind1 milyen ítélet születik a felfüggesztett végrehajtásra kerül?
2018. júl. 20. 04:06
 2/10 anonim ***** válasza:
Függ attól is mi volt a másik ügy.
2018. júl. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
94%

Értelmezd a törvény szövegét.

Csak azért, mert vádat emelnek, még nem lép életbe semmi. Akkor sem automatikusan, ha el is ítélnek az ügyben. Akkor kell lecsücsülnöd, ha a becsületsértés ügyében (is) letöltendőt kapsz. A becsületsértés egyébként sem biztosan bűncselekmény (csak tettleg, pl leköpés esetén az). De még ilyenkor sem biztos, hogy letöltendőt kapsz (sőt, többnyire nem).

Bár hogy egy felfüggesztett alatt lévő hülyegyerek nem tud a valagán megülni, arra simán ráférne az az 1 év.

2018. júl. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Koplár, ne mondj hülyeséget.

A kérdezőnek akkor kell börtönbe vonulnia, ha a próbaidő alatt szándékos bcs-t követett el és ezügyben a bíróság bűnösnek mondja ki.

Tehát, abszolút áll a böri esélye.

2018. júl. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha valaki a felfüggesztett hatálya alatt olyan bűncselekményt követ el, amiért szabadságvesztés büntetést kap, akkor hajtják végre azt a büntetést, amit korábban felfüggesztettek. Tehát ha kapsz kérdező a becsületsértésért egy pénzbüntetést, akkor nyilván nem számít, hogy felfüggesztett hatálya alatt állsz, nem kell börtönbe vonulnod.

Viszont a becsületsértés nem közvádas bűncselekmény, szimpla magánvádas. Illetve attól függ, hogy milyen körülmények között történt, mert lehet szabálysértés is. Szóval aki feljelentett, neki kell bizonyítania, hogy elkövetetted a becsületsértést.

2018. júl. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Itt az ügyem kicsit részletesebben.

Tehát az első ügyem ez volt: 14 -5 éves koromban elkövettem egy csalást, amit később üzletszerűnek minősítettek. Nem szeretnék belemenni ,de itt a legdurvább ítéletet hozták ,hisz csak egy állaimlag kirendelt ügyvéd védett.(később rengeteg mindenki nyomozók,ügyvédek is nagyot néztek a durva ítéleten) Ekkoriban nem nagyon voltunk tisztában azokkal ,hogy mennyire fontos tud lenni egy rendes védőügyvéd.

Most felbéreltünk egy védőügyvédet 300 +(esetenkénti díj )ezerért. Hála az égnek még csak 100E-t fizettünk ki ,de az ügyvéd látszik nincs tisztába a jogokkal pl olyat mondott, amint vádemelésig jut az ügy és a bíró bármilyen ítéletet hoz, én börtönbe kell vonoljuk. Persze ez nem így van, csak abban az esetben, ha szabadságvesztés az ítélet.

A mostani ügyem egy becsületsértés hivatalos személy ellen. TomCat a tolvajkergetők vezetője megosztotta egy ügyésznő hivatalos FB oldalát ahova írtam neki egy olyan levelet privátban, hogy hisztis kuvv***a,Magyarország görcse vagy. Itt több száz vádlott van, én hála az égnek az enyhébb kategóriába tartozok. Voltak akik életveszélyesen fenyegették,mások a farkukról küldtek képet stb.

Szóval nem tudom megtudom- e úszni az ügyet egy megrovással? Szerintetek? A nyomozó urak azt mondták ne parázzak,mert nem lesz belőle semmi, csak nevelő célja van ennek az egésznek.

2018. júl. 20. 19:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmi okod az aggodalomra!
2018. júl. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
szia hallottál már hasonló eestről? engem eddig a nyomozók és a családsegítő hölgy is nyugtatgatott :) remélem így lesz . Tanultam belőle már most. Jövőhéten már dolgozni fogok suli mellett, remélem rendbe áll az életem
2018. júl. 22. 05:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Olyan helyen dolgozom, ahol rálátok ezekre a dologra. Úgyhogy hidd el, emiatt nem fogsz börtönbe menni.
2018. júl. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2018. júl. 22. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!