Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben a fiút/férfit...

Ebben az esetben a fiút/férfit szerintetek lehet pedofíliával vádolni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy 14-16 éves lány, akinek még meg sem jött a mensie, nem is nőnek a mellei, szőrösödni sem szőrösödik itt-ott, ráadásul fiatalabbnak is néz ki a koránál egy kicsit és leszeretne feküdni vele egy srác, vagy egy férfi, akkor őt szerintetek lehet pedofíliával vádolni? Hisz végülis, nem akkora, mint egy 8 éves kislány, ráadásul betöltötte a 14-et is, ugyanakkor a másodlagos nemi jellegek még nem alakultak ki nála valamiért.

Igazából nem tudom, hogy van-e ilyen, de ha lenne, akkor szerintetek a bíróság mi alapján döntene?

Én szerintem a lány szellemi érettségét nézném.



2018. júl. 20. 08:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A bíróság betöltött életkort nézne és nem külső tulajdonságokat.
2018. júl. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha így lenne, a 14 - 25 éves nők negyedét el kellene tiltani a sextől. Amikor jönnek a ' bugyin keresztül símogatott, lehetek e terhes' kérdédek. Olvasgass itt többet, lekarmolod magad.
2018. júl. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A bíróság nem nézeget egy lány bugyijába sem, hogy szőrösödik-e, vagy sem. A jogszabály betöltött kort szabályoz.
2018. júl. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Értem, de ha mondjuk egy lány szellemileg 5 éves szinten van és ez orvosilag is bizonyított, akkor is az életkort nézik? Gondolom igen... Túl egyszerűen kezelik ezt a témát, pedig nem kéne. Hisz nem az életkor mondja meg, hogy mennyire vagy érett... Na mindegy.

A válaszokat köszönöm! :)

2018. júl. 20. 10:12
 5/19 anonim ***** válasza:
47%

# 4/4 Időpont ma 10:12


A bíró meg kellene tapogassa a nők bugyikáját, s csöcseit, s az alapján határozza meg, hogy pedofilia-e vagy nem?

2018. júl. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki szellemileg fogyatékos olyan mértékben, hogy jogilag döntésképtelen, akkor a vele folytatott szexuális kapcsolat is illegális, jogilag erőszaknak számít, ugyanúgy mint egy gyereknél. A fizikai fejlettség nem számít (jogi szempontból.)
2018. júl. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézik:

- Az életkort, ez a törvény.

- Állt-e cselekvőképességet jogi korlátozás alatt.

- Kiskorú esetén a másik fél felügyeletére volt-e bízva (tanár, táborvezető, nevelőszülő stb.).

- Döntési képességei birtokában volt-e, vagyis nem volt begyógyszerezve.


Ezek alapján döntenek mindig.


"Túl egyszerűen kezelik ezt a témát, pedig nem kéne."

Kellett egy mindenkire használható szabályozást alkotniuk, hogy az emberek be tudják tartani, jogkövetőek lehessenek. Valahogyan mindenképpen szabályozni kellett.

Az érettséget ki döntené el? Mi alapján? Honnan tudná a másik fél, hogy a partnerét annak nyilvánították-e? Hogy küszöbölöd ki, hogy más-más emberek más eredményre jutnak? Mindenkinek vizsgálatokra, meghallgatásokra kellene járni, ha meg akarja kezdeni a nemi életét? Ez más jogokra is vonatkozna, vagy azok maradnának életkorhoz kötve? Mivel magyaráznád, hogy nagykorúként lehetne valaki katona, dolgozhatna éjjel, veszélyes anyagokkal, adományozhatna szervet stb., de nemi életet nem élhet?

2018. júl. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#7 Igazad van, de épeszű ember tudja, hogy 14 évesen semennyire sem áll rá még készen az ember... Úgy gondoltam azt, hogy túl könnyen veszik a témát.


De hagyjuk ezt most, a kérdésemre már megkaptam a választ, amit mégegyszer köszönök! :)

2018. júl. 20. 14:44
 9/19 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"de épeszű ember tudja, hogy 14 évesen semennyire sem áll rá még készen az ember"


Ennek ellenére megdöbbentően sok 14 éves él aktív nemiéletet. Egyszerűen a jogot hozzáigazították a társadalmi szokásokhoz. Mást sem csinálnának különben a bíróságok, mint fiatalkorúak szexuális ügyeit intéznék.

2018. júl. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#9 Akkor az alkohol, cigaretta korhatárát miért nem viszik le 14-re? :D

Azokat is ugyanúgy csinálják a tinik.

2018. júl. 20. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!