Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köttethetek eltartási szerződést?

Köttethetek eltartási szerződést?

Figyelt kérdés

A lényeg kiemelve:

Eltartási szerződésben gondolkodom.

Valakinek közületek kellett ilyenre folyamodnia?

Egyetemre járok.

Megelégeltem, hogy több milliós hitelt akarnak rám terheli (konkrétan fizessek a kb 10 milliós tartozásába havi 70 ezret).



/// Viszonylag röviden, hogy mi történt/történik:

Egyetemre járok, mechatronikai mérnöknek tanulok, 21 éves vagyok. Minden nyáron elmentem dolgozni, de ő többször is mondta, hogy (pl amikor terveztem levelezősre menni, hogy finanszírozzam a kiadásaim) ne menjek, ne legyek levelezős, én csak tanuljak.

Azóta elgondolkodtam, hogy hibázhattam, hogy végül nem mentem, de mostanra elég rossz lett a helyzet.


Idén nyárra nagyon elromlott a kapcsolat az anyámmal. Testvéremmel folytattak egy beszélgetést, miszerint én már csak teher vagyok a nyakán, megelégelte hogy eltart és drága vagyok a számára.


Ez nem itt áll meg, hogyha azt gondolnátok, hogy besértődés, vagy bármi ilyesmi van a háttérben.

Sajnos igen komoly hitel tartozása van, amit rajtam akar behajtani, én majd adok bele, mert hogy... mert hogy nem is igazán értem, hogy miért...

Többet erről most nem írnék, max ha valakit nagyon érdekel.


A lényeg az, hogy tudnék hova menni, van barátnőm, ő segített, hogy ne roskadjak magamba, ettől az egésztől.


Ronda/gusztustalan/hálátlan, nem tudom milyen dolog lenne egy kívülálló számára, de eltartási szerződésben gondolkodom.

Valakinek közületek kellett ilyenre folyamodnia?


A kioktató és számomra nyilvánvalóan okoskodó, vagy engem véleményező kommentekre nem válaszolok, mivel túl sokat írtam már ide is, a lényeg elvész. ///



A lényeg kiemelve:

Eltartási szerződésben gondolkodom.

Valakinek közületek kellett ilyenre folyamodnia?

Egyetemre járok.

Megelégeltem, hogy több milliós hitelt akarnak rám terheli (konkrétan fizessek a kb 10 milliós tartozásába havi 70 ezret).



Direkt emeltem ki kétszer is (a jog kategóriába sem véletlen került), köszi ha elolvastátok, megértettétek.



2018. júl. 20. 10:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mármint azt szeretnéd,ha anyukád kötne veled eltartási szerződést és te gondoznád őt a házáért cserébe?
2018. júl. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Andizsuzsi ***** válasza:
Miért ne köthetnél? Nagykorú vagy.
2018. júl. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Kivel akarsz letartási szerzödést kötni?

Anyád ugyanis nem köteles ebbe belemenni, föleg, ha rossz viszonyban vagytok.

Másrészt meg mi értelme lenne? Az adóságok attól még maradnak, szóval teljesen értelmetlen ötlet.

2018. júl. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem, nem, nem. Bocsi ha rosszúl fogalmaztam, de nem értek ezekhez a dolgokhoz. Csak annyit akarok, hogy el fogok költözni és finanszírozza, hogy továbbra is járni tudjak egyetemre, enni és ruházkodni..


Most rákerestem, azt hiszem ez lenne az:


Nagykorú gyermek tartása

Mely esetekben jogosult a nagykorú, munkaképes fiatal tartásra?

- ha tanulmányait meghatározott időn belül folytatja, és ehhez hozzájárulás szükséges

- ha önhibáján kívül képtelen eltartani magát

- ha nappali tagozatos képzésének folytatása ezt megkívánja

- valamint ha a nagykorúnak sem bejegyzett élettársa, sem házastársa nincs, aki indokolt esetben tartására kötelezhető lenne.

2018. júl. 20. 10:40
 5/18 A kérdező kommentje:
Adósság maradna persze, csak az nem az én adósságom, nekem ez a lakás sem kell, sem semmi, csak be szeretném fejezni az egyetemet.
2018. júl. 20. 10:41
 6/18 anonim ***** válasza:

1. Eltartási szerzödést csak akkor lehet kötni, ha mindkét fél akarja.


2. Az eltartási szerzödés nem mentesít a hoteltartozás alól.


3. Mellesleg ha nem akarod anyád tartozását törleszteni, erre most senki nem kényszeríthet (kivéve, ha te vetted fel a hitelt, ez esetben meg nincs lehetöséged kibújni alóla)

2018. júl. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Jesszus, dehogy, én nem vettem fel semmilyen hitelt.
2018. júl. 20. 10:44
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amire te kíváncsi vagy az a rokontartás,ezt szeretnéd ha anyukád fizetné. Ehhez hivatalos úton kérvényt kell beadnod. Aztán vagy kapsz valamit vagy nem. Az eltartási szerződés teljesen mást jelent,annak semmi köze ehhez a helyzethez.
2018. júl. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi, mondom, sajnos nem értek ezekhez, most akadtam rá arra az oldalra is amiből az előbb bemásoltam pár dolgot.


Felteszem hasonlóan ezt a kérdést még egyszer, csak most akkor helyesebben.

Ezt majd oda linkelem, itt lehet elolvasni bővebben, erre gondoltam.

2018. júl. 20. 10:46
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egyébként ha meg is ítélik neked a rokontartást, abból az összegből biztos,hogy nem fogsz tudni megélni. A havi kajádat nem futná ki,nemhogy lakhatást meg egyebeket. Bocs hogy ezt írom,de ha ilyen rosszban vagy anyukáddal akkor csak az a megoldás,ha elmész dolgozni.
2018. júl. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!