Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Törvények, jog

A kérdés

Nagykorú gyermek tartása?

Korábban feltettem egy kérdést, felhívták rá a figyelmem, hogy nem helyesen gondoltam, "eltartási szerződést" írtam, nem nagyon vagyok tisztában azóta sem ezekkel a dolgokkal, kereséssel kicsit tudom pontosítani mire gondoltam.

Itt az előző, helytelenül "eltartási szerződés" címen feltett kérdésem, a többi ugyanaz, csak a kérdés címét helyesbítettem.

Ahonnan másoltam, hogy mikor mi jár:

[link]

A helyzetem részletesen, link:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__9418..

Keress kérdéseket hasonló témákban: nagykorú, gyerek, hitel, tartozás, egyetemista, jövedelem

júl. 20. 10:57  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Másiknál is írtam neked nem kell semmit se fizetned jelenleg a hitelbe, nem kötelezhet rá. Aki nevén van a hitel, annak kell fizetnie. Te neked legfeljebb akkor kell majd fizetni, ha megöröklöd.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/13Időpont júl. 20. 11:04 Privát üzenet
#1 A kérdező arra kíváncsi,hogy hogyan tudná rávenni az anyját,hogy tartsa el amíg egyetemre jár. El akar otthonról költözni,nem akar a hitelbe adni és szeretné ha az anyja továbbra is támogatná. Erre írtunk ott neki,hogy rokontartást kérvényezhet,nem biztos hogy megkapja és ha kapna sem lenne elég az az összeg semmire.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/13Időpont júl. 20. 11:11 Privát üzenet

Anyád hitelébe neked semmit nem kell fizetni.

Anyád elvileg kötelezhetö lenne rokontartásra - ez az, amit szeretnél, mert nagykorú esetében nem gyerekröl van szó. Erre azonban csak akkor kötelezik, ha ez sem a saját megélhetését nem veszélyezteti, sem más kötelezzség pl. hiteltörlesztés - nem akadálya. Ennek alapján nem igazán van esélyed arra, hogy bármit is megítéljenek neked.

Másrészt meg az az összeg, ami igy esetleg járna, nem elég semmire mert max. 15-20 ezer Ft-nál nem több

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/13Időpont júl. 20. 11:18 Privát üzenet
2: Ez oké, csak írta, hogy azért akar elköltözni, mert nem akarja a hitelt fizeti. Ezért írtam, hogy neki a hitelhez semmi köze, nem kell fizetnie, így elköltöznie sem kell.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/13Időpont júl. 20. 11:26 Privát üzenet
#1 #4 én vagyok a #2. A hitel részében egyetértek veled,nem kell fizetnie. De én úgy vettem ki a kérdező írásából,hogy ha nem fizet bele otthon a hitelbe, akkor el kell onnan költöznie. Bár lehet ezt csak én értettem félre. Majd jön a kérdező és kijavít ha rosszul gondolom.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/13Időpont júl. 20. 11:32 Privát üzenet

Hello, ez nem rólatok szól? csak mert nagyon arra hajaz.

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

# 6/13Időpont júl. 20. 12:23 Privát üzenet
Hogy megítéljék neked a tartást, amit eleve törvényileg maximalizáltak egy viszonylag alacsony szinten, az kell, hogy anyukádnak ne veszélyeztesse a megélhetését (nem a nyomorgás az alap, s a hiteltörlesztő is beleszámít, ahogy sok más tétel is); hogy 25évesnél fiatalabb légy; nappali tagozaton tanulj jó eredményekkel; és ne legyél érdemtelen a tartásra (az összeveszésetek érdemtelenné tehet, ahogy a kapcsolattartás hiánya is).

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 92%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/13Időpont júl. 20. 14:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#6-os linkje rólam és barátnőmről szól.

Abbol elvileg kiderül minden, a kérdést egy barátunk tette fel.

Szerintem akkor nem is írom le még egyszer.

Esetleg, ha valami abból nem érthető, akkor vàlaszolok szívesen.

# 8/13Időpont júl. 20. 17:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

"...De én úgy vettem ki a kérdező írásából,hogy ha nem fizet bele otthon a hitelbe, akkor el kell onnan költöznie...."

Nem kellett volna itthonról elköltöznöm, hanem össze akartunk költözni a barátnőmmel, addig-addig ment az, hogy hova miért ne menjünk, hogy anyám a végén a lakásunkig ("lakásunk", ja 11 millió hitellel nagyon a mienk, még az övé sem... ) szűkítette a lehetőségeinket.

Bele mentünk mert nem volt más, a 70E-be is, mert nem volt más..

Minden részlet ott van a linkben, a barátunk mindent tud.

Annyi, hogy most ott tartunk, hogy megyünk a barátnőm szüleihez lakni, ott nincs ilyen nem normális helyzet, ott még spórolni is tudunk majd, én februárban levelezősre megyek, akkor több pénzünk is lesz.

Addig a (számoljuk szeptembertől a sulitól) 6 hónapig viszont igenis a szülőnek kellene finanszíroznia, hogy tudjak tanulni, nekem (rám költeni sem) nem kellettek soha havi 100E Ft-ok, maximum 40E-Ft, de ha annyit mondok lehet az is sok.

Nem akarom, hogy ez a pénzügyi felelősség (bérlet, meg a kaja részem, az esetleges ruha vásárlás, habár az nem hiszem hogy lenne, de ki tudja mi lesz..) a barátnőmet "terhelje" fél évig sem.

# 9/13Időpont júl. 21. 15:49 Privát üzenet
kovpet nevű felhasználó válasza:

Havi 40 rugót hétvégi melóval is megkeresel simán.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/13Időpont júl. 22. 10:27 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha az angol királyi trónt valamilyen okból gyermek trónörökös, pl. György herceg örökölné meg (tegyük fel, hogy a királynővel, Károllyal és Vilmossal váratlanul történik valami),...
Ha egy nagykorú gyermek beteges akkor az anyja nem engedi el sehova iskolán kívül?
Nagykorú, de még tanuló gyermek (ek) esetén a gyerektartás kit illet meg? A szülőt, vagy a gyereket?
Nagykorú gyermek esetén ki rendelkezik a gyermektartással?
20. életévét betöltött nagykorú gyermek esetén tartásdíj? (bővebben lent)
A nagykorú gyermek akkor is köteles gondoskodni rászoruló szüleiröl, ha azok nem érdemlik meg?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Törvények, jog rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!