Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nagykorú gyermek tartása?

Nagykorú gyermek tartása?

Figyelt kérdés

Korábban feltettem egy kérdést, felhívták rá a figyelmem, hogy nem helyesen gondoltam, "eltartási szerződést" írtam, nem nagyon vagyok tisztában azóta sem ezekkel a dolgokkal, kereséssel kicsit tudom pontosítani mire gondoltam.


Itt az előző, helytelenül "eltartási szerződés" címen feltett kérdésem, a többi ugyanaz, csak a kérdés címét helyesbítettem.


Ahonnan másoltam, hogy mikor mi jár:

[link]


A helyzetem részletesen, link:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__9418..



2018. júl. 20. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Másiknál is írtam neked nem kell semmit se fizetned jelenleg a hitelbe, nem kötelezhet rá. Aki nevén van a hitel, annak kell fizetnie. Te neked legfeljebb akkor kell majd fizetni, ha megöröklöd.
2018. júl. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
#1 A kérdező arra kíváncsi,hogy hogyan tudná rávenni az anyját,hogy tartsa el amíg egyetemre jár. El akar otthonról költözni,nem akar a hitelbe adni és szeretné ha az anyja továbbra is támogatná. Erre írtunk ott neki,hogy rokontartást kérvényezhet,nem biztos hogy megkapja és ha kapna sem lenne elég az az összeg semmire.
2018. júl. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyád hitelébe neked semmit nem kell fizetni.

Anyád elvileg kötelezhetö lenne rokontartásra - ez az, amit szeretnél, mert nagykorú esetében nem gyerekröl van szó. Erre azonban csak akkor kötelezik, ha ez sem a saját megélhetését nem veszélyezteti, sem más kötelezzség pl. hiteltörlesztés - nem akadálya. Ennek alapján nem igazán van esélyed arra, hogy bármit is megítéljenek neked.

Másrészt meg az az összeg, ami igy esetleg járna, nem elég semmire mert max. 15-20 ezer Ft-nál nem több

2018. júl. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
2: Ez oké, csak írta, hogy azért akar elköltözni, mert nem akarja a hitelt fizeti. Ezért írtam, hogy neki a hitelhez semmi köze, nem kell fizetnie, így elköltöznie sem kell.
2018. júl. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#1 #4 én vagyok a #2. A hitel részében egyetértek veled,nem kell fizetnie. De én úgy vettem ki a kérdező írásából,hogy ha nem fizet bele otthon a hitelbe, akkor el kell onnan költöznie. Bár lehet ezt csak én értettem félre. Majd jön a kérdező és kijavít ha rosszul gondolom.
2018. júl. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Hello, ez nem rólatok szól? csak mert nagyon arra hajaz.


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2018. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy megítéljék neked a tartást, amit eleve törvényileg maximalizáltak egy viszonylag alacsony szinten, az kell, hogy anyukádnak ne veszélyeztesse a megélhetését (nem a nyomorgás az alap, s a hiteltörlesztő is beleszámít, ahogy sok más tétel is); hogy 25évesnél fiatalabb légy; nappali tagozaton tanulj jó eredményekkel; és ne legyél érdemtelen a tartásra (az összeveszésetek érdemtelenné tehet, ahogy a kapcsolattartás hiánya is).
2018. júl. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6-os linkje rólam és barátnőmről szól.

Abbol elvileg kiderül minden, a kérdést egy barátunk tette fel.

Szerintem akkor nem is írom le még egyszer.

Esetleg, ha valami abból nem érthető, akkor vàlaszolok szívesen.

2018. júl. 20. 17:36
 9/13 A kérdező kommentje:

"...De én úgy vettem ki a kérdező írásából,hogy ha nem fizet bele otthon a hitelbe, akkor el kell onnan költöznie...."


Nem kellett volna itthonról elköltöznöm, hanem össze akartunk költözni a barátnőmmel, addig-addig ment az, hogy hova miért ne menjünk, hogy anyám a végén a lakásunkig ("lakásunk", ja 11 millió hitellel nagyon a mienk, még az övé sem... ) szűkítette a lehetőségeinket.


Bele mentünk mert nem volt más, a 70E-be is, mert nem volt más..


Minden részlet ott van a linkben, a barátunk mindent tud.


Annyi, hogy most ott tartunk, hogy megyünk a barátnőm szüleihez lakni, ott nincs ilyen nem normális helyzet, ott még spórolni is tudunk majd, én februárban levelezősre megyek, akkor több pénzünk is lesz.


Addig a (számoljuk szeptembertől a sulitól) 6 hónapig viszont igenis a szülőnek kellene finanszíroznia, hogy tudjak tanulni, nekem (rám költeni sem) nem kellettek soha havi 100E Ft-ok, maximum 40E-Ft, de ha annyit mondok lehet az is sok.


Nem akarom, hogy ez a pénzügyi felelősség (bérlet, meg a kaja részem, az esetleges ruha vásárlás, habár az nem hiszem hogy lenne, de ki tudja mi lesz..) a barátnőmet "terhelje" fél évig sem.

2018. júl. 21. 15:49
 10/13 kovpet ***** válasza:
Havi 40 rugót hétvégi melóval is megkeresel simán.
2018. júl. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!