Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az albérletben beázott az...

Ha az albérletben beázott az ablak, viszont főbérlő szerint én vagyok a hibás, akkor jogosan tartja vissza a kauciót? (részletek alább)

Figyelt kérdés

Az év elején beázott az ablak, azonnal jeleztem a főbérlőnek. Emailben fényképet is küldtem neki róla és mondtam hogy ezt azonnal meg kellene néznie egy szakembernek.


Őt nem nagyon érdekelte a dolog, csak három hét múlva jött, akkor és azóta sem tett meg semmilyen intézkedést.


Az elmúlt időszakban többször mondtam neki hogy jelentse be a biztosító felé, de ezt szintén nem tette meg.


Most önkényesen eldöntötte hogy az én életmódom miatt ment tönkre az ablak és nem adja vissza a kauciót. Semmilyen szakember nem látta az ablakot.


Jogosan jár el, mik a lehetőségeim?


Köszönöm a válaszokat!


2018. júl. 21. 17:14
 1/5 A kérdező kommentje:

Az ő érve az hogy eddig soha nem volt baj az ablakkal, én csináltam sok párát és az áztatta el.


Ezzel szemben a 3 ablakból csak 1 ment tönkre, a falak teljesen szárazak, penészedés nincs sehol. Közvetlenül az ablak mellett van a laptop, annak sem lett semmi baja, magas páratartalom mellett az is tönkrement volna.

2018. júl. 21. 17:17
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
hivatalosan laksz ott? mármint lett kötve szerződés?
2018. júl. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, van szerződés. Ezenkívül voltam a lakógyűlésen is (meghatalmazással a főbérlő részéről, a főbérlő nem volt jelen).
2018. júl. 21. 19:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ha nem bizonyítható, hogy miattad ázott be, akkor nyilván nem jogos, ha visszatartja a kauciót.

Gondolom, le akarsz lépni, akkor nyugodtan megfenyegetheted, hogy feljelented, ha nem kapod vissza a pénzt.

Ha megvan még az e-mailed, akkor vigyázz rá, ne töröld ki, mert ez nálad egy bizonyíték, hogy ő nem törődött a dologgal.

2018. júl. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel van bizonyítékod, hogy időben jelezted a problémát, nem jogos. Akkor miért nem mondta, hogy te tehetsz róla? :D


Két lehetőséged van:

1. Ha még kellene fizetned bérleti díjat és rezsit, akkor egyszerűen nem fizeted ki, csak annyit, amennyi a kaución felül járna neki még esetleg. Ha ennél magasabb a kaució összege, akkor a maradék jár vissza.

2. Ha már nem kell fizetned, mert csak pár nap vagy hét van hátra, akkor jogi úton követelheted tőle a kaució összegének visszafizetését.

Bár ugye valamennyi rezsi még biztos lesz, mert a villanyt, vizet utólag szokták számlázni, tehát az átadás-átvétel napján leolvasott mérőórák alapján tudtok elszámolni. Ezek az összegek lejönnek a kaucióból, és a maradék az, amit vissza kell adnia.


Ha írtok rendes átadás-átvételi jegyzőkönyvet (elvileg kellene), akkor a szokásos szöveg helyett ("a feleknek egymással szemben semmilyen követelésük nincs") írjátok rá, hogy a kaució összegét (vagy abból x összeget) a TULAJDONOS nem adta át a BÉRLŐNEK.

2018. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!