Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kaphat valaki feltételes...

Miért kaphat valaki feltételes szabadságvesztést?

Figyelt kérdés

Van egy 18 éves barátom, nagyon jóban vagyunk de erről nem hajlandó beszélni. Azt mondja hogy csinált egy hülyeséget, és ennyi.

Mit kell egy embernek ahhoz csinálni, hogy ne csukják le, de feltételest kapjon?



2018. júl. 28. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Lopás, testi sértés, garázdaság stb. sokminden lehet.
2018. júl. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a jogsiját is elvették. Ittas vezetés miatt is kaphat?
2018. júl. 28. 11:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Önmagában ittas vezetésért nem, de valószínű komoly balesetet okozhatott.
2018. júl. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyen, '98 - ban. Ittam öt sört, kocsiba ültem, aztán egy mellékuton elémugrott egy nagy fa. Vagy én mentem neki? Egy haverom megsérült, autó totálkár. 8 hónap egy évre felfüggesztve.


Újravizsga, bírság stb. Nem éri meg, senki nem tegyen ilyet.

2018. júl. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Feltételes=semmi.
2018. júl. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jogsit nem is akarja vissza, azt mondja nem kell neki.

Balesetről meg tudnánk, meg az autójának sincs baja, el akarja adni hogy az sem kell neki.

2018. júl. 28. 13:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem baleset, akkor vagy erősen ittas állapotban vezethetett (meghatározott érték felett már bcs-nek számít), vagy sorozatosan szabálysértéseket követett el, vagy még korábban elvették a jogsiját és annak ellenére vezetett - csak nem mondta el, ilyesmikre tudok gondolni.
2018. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Erősen ittas lehetett, szoktunk úgy buliba menni, hogy ő ment autóval, nekünk is van jogsink, de nem mi voltunk a sofőrök, szóval ittunk, aztán ő is ivott rendesen.

Kirókázta magát, evett valamit, ivott egy kávét és simán hazavezetett (még részegen is jobban vezet mint én vagy akármelyik haver józanon).

2018. júl. 28. 14:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Ilyen, hogy feltételes szabadságvesztés nem létezik!

Feltételes szabadságra akkor bocsátanak valakit, ha volt letöltendő szabadságvesztése, amiből feltételes kedvezménnyel szabadult.

Nem a felfüggesztett szabadságvesztés büntetéssel kevered?

2018. júl. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!