Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közerkölcs- és/vagy közszemére...

Közerkölcs- és/vagy közszeméremsértés a nyilvános meztelenség? Igazságos ez?

Figyelt kérdés
A büntető törvénykönyv és a hatályos kormányrendeletek nem teszik egyértelművé hogy pontosan mi számít bele ezekbe a kategóriákba, de az biztos, hogy ha valaki nyilvánosan megjelenik meztelenül, azt rövidesen elkapják és megbüntetik. Ez tiszta sor. De mi a helyzet a gyerekekkel? Nagyon gyakran előfordul, hogy a gyerekeket meztelenre vetkőztetik nyilvános helyeken, például a strandon. Valamilyen oknál fogva a szülők szándékosan nem adnak rájuk ruhát, vagy ha igen, előbb-utóbb leveszik. A gyereket nyilván nem zavarja, a szülőt sem, és úgy gondolják hogy másokat sem. De engem ez mindig is nagyon zavart. Volt már, hogy arrébb kellett költöznöm a strandon, mert az arcomtól karnyújtásnyira kezdtek el anyaszült meztelenre vetkőztetni két óvodáskorút. Vettem a fáradtságot, és elhúztak amint tudtam, mert nem vagyok kíváncsi senki végbélnyílására, akárhány éves. Én szívem szerint úgyanúgy büntetném ezt is, mint a felnőttek meztelenkedését, de érdekel, másnak mi a véleménye. 25/n

2018. aug. 7. 19:30
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
49%

Kisgyereknek még nincs szeméremérzete, a teste még nem kialakult, szexuálisan nem érett. Nekem négyéves a kislányom, legfeljebb átöltöztetni, megtörölni szoktuk a strandolás végén.


Aztán, hogy téged mi minden zavar, arra a társadalom nem lehet maradéktalanul felkészülve.

2018. aug. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Ti is megtörölköztök és átöltöztök meztelenül a gyerekkel együtt? Nyilván nem, mert nem lehet. De akkor a gyereknek miért lehet? Az hogy a gyereknek mije alakult ki és mit érez, az nem tartozik ide.
2018. aug. 7. 19:52
 3/33 anonim ***** válasza:
80%

2.


Most te tényleg egy kisgyerek "jogait" sajnálod tőlük? Pl. van medence, ahová felnőtt be sem mehet. Vagy nem ülhetsz a hintába a játszótéren.



Én sem szeretem az öncélú meztelenkedést, de ha téged egy kisgyerek meztelensége ennyire zavar, ott valami szexuál - pszichológiai zavar lehet a háttérben.

2018. aug. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Az zavar, hogy a gyerekek és kisgyerekes családok jóval többet megengedhetnek maguknak, mint egy gyermektelen felnőtt. Ha egy felnőttnek nincs joga meztelenkedni, akkor egy kisgyereknek sincs hozzá joga, idézőjelben sem.
2018. aug. 7. 20:06
 5/33 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, nem tudom, hogy sajnáljalak vagy irigyeljelek, hogy ilyen hatalmas problémáid vannak. Vicces, hogy azt kérdezed a válaszolóktól, hogy ha a gyerekeknek szabad, akkor a felnőttek miért nem ott öltöznek át...Nos, Európa szerencsésebbik felén ebből a felnőttek sem csinálnak gondot, a német strandokon simán átöltöznek a felnőttek is és ez a világon senkit nem érdekel. Ugyanez van Barcelona tengerpartján is. Mindkét helyen van öltöző is, ha valaki inkább ott szeretne, ott is lehet, de ott nem fog senki erkölcscsőszködni emiatt. Én is huszonöt éves vagyok de nem igazán értem, hogy egy korombeli embernek miért kell ezt a dolgot ekkora tabuként kezelni?
2018. aug. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
65%

1x már neki futott, akkor se nyert-de nem adja fel

ne menj strandra

2018. aug. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Rendben, vonatkoztassunk el a strand témától, vegyünk egy másik példát: A kisfickó levizel egy fát az utcán a belvárosban, az anyja közben tarja. Ugyanez a helyzet, nem lenne szabad, mégis megteszik, következmények nélkül...
2018. aug. 7. 20:53
 8/33 anonim ***** válasza:
76%

AZ első kérdésednél nagy egyetértésben kiosztottak (ha hozzászóltam volna, én is őket erősítettem volna). Most a másodiknál is előre mondom, hasonló arányúak lesznek a válaszok.

Nos: mert egy kisgyerektől (és itt kb. óvodásokra és még kisebbekre gondolok) kevésbé várható el, hogy hosszabb ideig vissza tudják tartani a vizeletüket. Itt nem csupán az önfegyelemről van szó, hanem arról, hogy mindene kisebb: a gyomra is, a húgyhólyagja is. Ebből következően pl. az egész napos éhséget is rosszabbul tűri, de a vizeletét is rövidebb ideig tudja "gyűjteni". Kivéve, ha keveset iszik, de az meg egészségtelen.

A kérdésed annyiból jogos, hogy idősebb korban, különösen férfiaknál, akik a prosztatájukkal kínlódnak, szintén van vizelettartási nehézség. Tőlük nagy általánosságban nem tolerálja a lakosság a hasonló utcai pisiléseket.

Az más kérdés, hogy van egy olyan réteg, amelyiket tulajdonképpen csöppet sem érdekli, hogy ki, mit gondol őróla: ha pisilni akar, akkor ott teszi, ahol éppen rátör az inger.

2018. aug. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Mindenki megmagyarázza valamivel, nagyjából mindig oda lyukad ki a dolog hogy “azért, csinálhatja, mert gyerek”. Úgy látszik csak én vagyok az egyetlen, aki korra való tekintet nélkül elítéli a kritikán aluli viselkedést másoktól.
2018. aug. 7. 23:17
 10/33 anonim ***** válasza:
53%

#4

Már bocs, de mit is engedhet meg magának többet egy gyerekes család a strandon, mint egy gyerektelen?

Ha egy gyerektelen család magával viszi az unokaöccsét vagy a szomszéd kislányt, akkor ők ugyanúgy engedhetik meztelenül a vízbe vagy szaladgálni. Ahogyan a gyerekes párok sem meztelenkedhetnek mások előtt, ugyanúgy, mint a gyermektelenek.

Nem kell, hogy tetszen egy meztelen kisgyerek. Nem baj ha zavar, fordulj el vagy menj arrébb.

De ahogy más már javasolta, jó lenne ha utánanézetnél egy megfelelő szakemberrel, mi lehet annak az oka, hogy benned ekkora indulatot kelt egy meztelen kisgyermek látványa, hogy nem tudod azt értelmes felnőtt módjára kezelni - miközben az emberek döntő többségét vagy nem zavarja, vagy tetszik a kisgyerekek látványa, mert gyerekek, vagy nem is veszi észre.

Tényleg nem ártana utána járnod, mert a probléma bizony veled van.

És hangsúlyozom, nem az a gond, hogy zavar téged a strandon a meztelen kisgyerek látványa, mert nyilván nem vagy hozzászokva. A gond az eltúlzott reakcióddal van.

Szerintem inkább nagyfokú önbizalomhiány vagy a gyermekes családok iránti féltékenységed lehet a háttérben, hogy nekik van gyerekük, neked meg nincsen.

2018. aug. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!