Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Özvegyi haszonélvezettel...

Özvegyi haszonélvezettel rendelkező személy erdőt kiadhat-e bérbe valakinek, anélkül, hogy a tulajdonosokat bármilyen módon bevonná? Azt tudom, hogy a szántóföldekkel megteheti ezt, de mi a helyzet az erdővel?

Figyelt kérdés
Hozzáértők válaszára van szükségem, szeretnék tájékoztatást kapni.
2018. aug. 10. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Igen, azért haszonélvező
2018. aug. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

"Hozzáértők válaszára van szükségem, ..."

Itt?

Miért nem jogi fórumot keresel fel, vagy ingyenes jogsegélyszolgálatot? (önkormányzat, bíróság)

Egy erdő azért más tészta mint egy szántó, ha kivágják, kell vagy 10-15 év, mire abból megint erdő lesz.

Ezért még haszonélvezőként sem mernék neked kompetens tanácsot adni.

2018. aug. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

Ez függ néhány.

Legfőképpen attól mi szerepel az erdőtervben.

Pl: Kiadhatja valami gyengeelméjűnek 20 évre ha a véghasználás csak 30 év múlva lesz.

2018. aug. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Kíváncsiságból beírtam a Google-ba azt, hogy: erdő bérbeadása. Ez jött ki első találatnak: [link]
2018. aug. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4

Nem azzal van a gond, hogy bérbe lehet e adni az erdőt vagy sem, hanem ebben az esetben a haszonélvezet helyzete speciális.

Hogy értsd:

A tulajdonos (vagy az örököse) telepítette az erdőt, 30 éve.

A haszonélvező bérbe adja, a bérlő kivágja a fákat, amiből milliós haszna lesz, amit megoszt a haszonélvezővel.

Még ha újratelepíti is, újabb 30 év kell, hogy abból megint erdő legyen, közel egy emberöltő a 2x 30 év.

A tulajdonosnak meg - ha a bérlő nem telepített - nincs erdeje, csak egy csupasz föld. Holott ő egy ERDŐT tulajdonol, ... elvben!

Gyakorlatilag, a haszonélvező tevékenysége megszünteti a tulajdonos tulajdonát!

Ezért ez a nem mindegy kategória és nem ártana egy hozzáértő ügyvéd.

2018. aug. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ösnek

Tényleg eléggé speciális a helyzet.

Ahhoz tudnám hasonlítani, mintha a haszonélvező bérlője téglánként lebontaná a a tulajdonos házát, kiárusítva, ajtót, ablakot, cserepet, ereszt, majd osztozna a haszonélvezővel, a tulajdonosnak meg megmaradna az üres telek és nesze neked tulajdon! Tényleg keress meg egy jó ügyvédet!

2018. aug. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jaj, azt elfelejtettem mondani: nem a tulajdonosok telepítették azt az erdőt, hanem az apjuk. Az apjuk meghalt és a jelenlegi tulajdonosok csak megörökölték. A tulajdonosok soha semmit nem törődtek az erdővel sem. A tulajdonosok közül mindkettő középkorú negyvenes már, akik soha le se sz*rták az apjukat, viszont nyíltan alig várták, hogy meghaljon és örököljenek utána, hogy felmarkolhassák szegénynek a pénzét. A kettő közül az idősebb a nő, egy soha nem dolgozott r*b*nc, aki eddig mindig férfiakkal tartatta el magát, de most, hogy kidobta a legutóbbi élettársa, a nyakamra költözött és velem tartatja el magát, azt mondja, joga van itt lenni, mivel az öccsével együtt a házat is megörökölték. Nekem van a házra is haszonélvezetem, de azzal fenyegetőzik, ha kidobom, eladja a részét a házból. Az öccse legalább nem akar a nyakamra költözni, ő dolgozik, de a nővére egy lusta tehén. A férjemnek volt szántóföldje, azt már bérbe adtam, mint haszonélvező, nagy szükségem van arra a pénzre, mert a fizetésem nagyon alacsony és biztos, hogy a nyugdíjam is az lesz. Ezért szeretném bérbe adni az erdőt is, hogy ne csak ott álljon, hanem legyen belőle pénzem. És azt a pénzt ne tudják elvenni a tulajdonosok.
2018. aug. 12. 12:50
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

Kb mekkora meg milyen főállományú erdőről van szó illetve hány éve volt telepítve. Illetve van-e erdőgazdálkodó?

Mint mondtam bérbe adhatod, de szerintem nem lesz senki se olyan őrölt hogy bérbe vegye, mert mit kapna a bérlet fejében.

Pénzed nem nagyon lesz belőle esetleg fád kérdező, mert a kivágott fa helyére újat kell telepíteni, azt majdnem elfelejtettem, hogy be kell jelenteni illetve engedélyt kell kérni a hatóságtól bármilyen fakivágással járó műveletért.

Nos tegyük fel kitermelsz 40 m3 fát abból megtartasz télire 15 m3-t a maradék 25 m3 eladod ennek a nagy része fedezi a telepítést és egy kevés mehet zsebbe. De ez csak akkor ha sok mindent maga csinál az ember.

2018. aug. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#7

Kedves Kérdező, én készséggel elhiszem neked amit az örökösökről mondasz, de a jog nem tesz különbséget a "lusta tehén" és a "szorgos karcsú" között, egyformán örökösök.

Az erdőről nem tudunk tovább beszélgetni, amit laikusként lehetett mondani, azt már leírtuk.

Ellenben a házba/lakásba nem vagy köteles megtűrni - eltartani meg végképp nem, ezért nem is értem, hogy miért teszed! Szólítsd fel és törvényesen távolítsd el az ingatlanból!

Azzal fenyeget, hogy eladja a részét és te ettől megijedsz? Miért?

Csak a haszonélvezeteddel terhelten tudná eladni, az meg semmit nem változtat a te jogi státuszodon, csak más lesz a tulaj, akinek változatlanul semmi joga nem lesz, míg te élsz.

De megnyugtatlak, embert nem fog találni, aki egy bentlakó haszonélvezővel terhelt házrészért 2 fillért is fizetne.

2018. aug. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!