Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltató mivel tudja menteni...

Munkáltató mivel tudja menteni magát a munkaügyi bíróságon?

Figyelt kérdés

Ha egy cég nem fizeti ki a szerződéses alapbért az alkalmazottainak hanem csonka bért fizet, és valaki ezt az ügyet elviszi a munkaügyi bíróságra-akkor a cég mivel tudja menteni magát?

Mit fog mondani, egyáltalán mit mondhat erre a fekete-fehér ügyre?

Lévén a szerződéses bér az fix, azon nincs mit vitatni, az hogy mennyit fizetett ki az mivel banki utalással fizet szintén nem vitatható, szóval a vak is látja hogy nem fizette ki a bért.

De mivel védheti magát a munkáltató ilyen szituációban?


2018. aug. 11. 09:27
 1/9 A kérdező kommentje:

Már olyna indokra gondolok amit a bíróság is elfogad. Mert az hogy "nincs pénzünk" az nem indok.

Én se mehetek be a boltba levenni a terméket a polcról majd nem jelenthetem ki hogy nincs pénzem-akkor minek mentem be a boltba?

2018. aug. 11. 09:34
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmivel. A teljes bért köteles kifizetni, ez alól nincs mentség sem kibúvó, a bíróság is erre fogja kötelezni, csak még jól szét is bírságolják.
2018. aug. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem fizeti ki azt amit a szerződésben megegyeztetek, akkor nem tud védekezni semmivel. Munkaügyi bíróságra kell menni azonnal és kap egy szép kis bírságot.
2018. aug. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pl a többit készpénzben kérte a munkavállaló
2018. aug. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
de azt h keszpenzben kette azt birosag elott is bizonyitani kell am! nem eleg benyogni... kapasbol megkerdik a masik felet igy volt-e... es ha az azt mondja nem,akkor bizonyitson a ceg h igen...
2018. aug. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Pl a többit készpénzben kérte a munkavállaló"


Ezzel az egyel biztos hogy nem tud. Mondjuk mással sem.

2018. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"kapasbol megkerdik a masik felet igy volt-e"


Ehhez nem kell megkérdezni, ha nincs aláírt átvételi elismervény, akkor átvétel sem történt.

2018. aug. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

„, ha nincs aláírt átvételi elismervény, akkor átvétel sem történt.“


Mondjuk azt azért elmesélem hogy egy régi munkahelyemen kiírtak szabira úgy hogy nem is szóltak róla, én a szabi alatt jártam be dolgozni mert nem is tudtam a szabiról és amikor kiderült mondtam mutassák meg a szabis ívet ahol én aláírtam a szabit!

Erre odahoztak egy szabis ívet rajta egy macskakaparással az én aláírásom helyén!

Az volt az utolsó nap amit ott töltöttem, ott helyben felmondtam de ilyen is van!


De ugyanezt megjátszani bíróságon már nem tudják, mert akkor az okirathamisítás lenne és akkor az máris nem munkajogi ügy hanem büntetőügy melynek börtön is lehet a vége.

2018. aug. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na látod.
2018. aug. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!