Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiskorú átvehet szeszes italt...

Kiskorú átvehet szeszes italt a postán? (Pusztán feltevés! )

Figyelt kérdés

Ugyan még nem vagyok 18, de nem akarok alkoholt rendelni. (Megoldjuk máshogy a beszerzèst.:)) Csupán kíváncsi vagyok, hogy ha online rendelek szeszes italt, akkor azt átvehetnèm-e, vagy ráraknak-e valamilyen jelzést, pl.: egy 18+-os karikát?

Mert ha nem akkor ez pár gyereknek ilyen “kiskapu” lehet.

Elôre is köszönöm a válaszokat!



2018. aug. 12. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A posta üzletszabályzata tartalmazza a szállításból kizárt tárgyakat, termékeket. Belföldi forgalomban szeszes italt minden további nélkül fel lehet adni, a kézbesítésre pedig az általános szabályok vonatkoznak, vagyis 14 éven felüli személy simán átveheti.
2018. aug. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen igem, átveheti.


A postán nem tudják mi van benne.


Lehet majd jön pár okos, aki szerint nem (egy gls-es kérdésnél is volt nemrég), de ne dőlj be nekik.

2018. aug. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Átvehet. De szó nincs kiskapuról, hiszen akkor is meg kell vennie valakinek az alkoholt, akkor meg minek kellene feladni postán? Ha van nagykorú ismerős, aki megveszi, akkor egyszerűbb kézbe átadni, mint megutaztatni tök feleslegesen.
2018. aug. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valszokat!:)

Nem pontosan ertem miert ne lenne kiskapu?! Online aruhaz webdalara felmegy a 18 alatti szemely, megrendeli azt amit szeretne es kesz. Innentol a kutya nem ellenorzi, ha jol ertettem a valaszaitokat. Es azt meg azert valljuk be, hogy az a “elmultan 18 eves, belepek az oldalra” nem sok gyereket allit meg.:)

2018. aug. 13. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!