Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor mi a teendő?

Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Tavaly vásároltam egy lakást. Most jött egy levél a címemre egy férfi névvel,hogy a telelkomnal tartozása van és végrehajtás indul ellene. Ez lehet,hogy egy alberlo volt aki ott lakott? Lehet,hogy be volt kotve a téve vagy az internet amit nem fizetett? De a lakás tehermentes volt mikor vettem. Ilyenkor ugye nem nekem kell visszafizetni? Továbbá ugye nem tolem akarnak végre hajtani?mit tegyek?
2018. aug. 13. 08:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hívd fel az okmányirodát, kérdezd meg, hogy kijelenteni hány napon belül tudod a csávót, mivel lakcim nyilvántartóba (amihez nem tudsz hozzáférni ) oda van bejelentve. Mondd el az ügyét nyugodtan, ez nem banktitok.
2018. aug. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor oda van bejelentve ezek szerint? De attól meg mivan ha csinált a lakásban egy telekom tartozást?lehet higy be volt oda kotve a net vagy ilyesmi. Akkor most a lakáson van tartozás vagy ez hogy van?
2018. aug. 13. 09:04
 3/14 anonim ***** válasza:

Semmi közöd hozzá, az albérlő nem tulajdonos, így az általa lakott házon végrehajtást se lehet bejegyezni.

Mivel a szolgáltató számára az adós tartózkodása ismeretlen -valszeg-, így 1 éven belül el is évül, -már nem 5 év, csak egyes esetekben-.

2018. aug. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Volt ilyen albérletem, hogy az előző albérlő tartozott, kijött a végrehajtó Én meg elzavartam, -nem itt lakik, és nem is tudom hogy hol, nem is jött többet a végrehajtó, levelet küldtek de kidobáltam.

A tulajdonos meg azt mondta semmi köze hozzá.

Nem is lett belőle semmi.

2018. aug. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató ..koszonom! Azért kerdezzem meg az okmányirodát,hogy be van e jelentve meg oda valaki? Megőrülök, ha kijön a végrehajtó. De mivel a lakásra terhelte a telekom számlát, így sem nekem kell kifizetni? Csak mert ugye az én lakasom...
2018. aug. 13. 09:39
 6/14 A kérdező kommentje:
Ne hívjám fel a Telekomot, hogy mi ez?es higy ne ide küldjék a leveleket?
2018. aug. 13. 09:43
 7/14 anonim ***** válasza:

"De mivel a lakásra terhelte a telekom számlát,"


Most mondtad, hogy tehermentesen vetted, akkor miért raknák rá ha nem a te neveden van a tartozás.

Ez nem így működik.

a végrehajtás csak annyit tesz ki, hogy felkeresik azon a címen ahol lakott és volt előfizetése.

Kijönnek -általában 1 személy- és elmondod neki hogy nem itt lakik csak albérletben volt itt, és nem tudod hol tartózkodik -ha tudod közlöd, valamint nincs semmilyen tulajdona (ingóság) a lakásban, ennyi.

-A végrehajtót be se vagy köteles engedni a lakásodba.



Fontos:

!!!!!És neked nem kell aláírnod semmit!!!!!

2018. aug. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Lakásra nem lehet számlát terhelni, az az illető nevén van, aki megadott egy lakcímet. Nyilván ott lakott és akkor oda volt bekötve valamijük, internet vagy tévé, telefon akár. Ahogy más már javasolta, a hivatalban kérdezz rá, hogy van-e oda bejelentkezve még más. Bár elsőre az előző tulajt kellene megkérdezniróla. De mivel most te vagy a tulajdonos, neked kell mindenképpen intézned, hogy az ideiglenes lakcíme se lehessen a lakás.

Mivel az a lakás soha nem volt az illető tulajdona, a tartozása sem terhelhető rá a lakásra, neked nincsen vele dolgod.

Ha jön egy ilyen levél, akkor küld vissza a telekomhoz egy nagy felirattal rajta, hogy a címzett nem lakik ott. Vagy írd ki a postaládádra, hogy a postás már be se dobja legközelebb, hanem hivatalból küldje vissza a cégnek címzett ísmeretlen felirattal.

A kijelentkezésnek nem emiatt érdemes utána nézned, hanem mert máskor is megadhatja ezt a címet az illető és akkor megint zavarhatnak. De ha nincs ideiglenesre bejelentve, az csak annyit jelent, hogy amikor ott lakott, akkor ő szerződött a céggel arra címre egy szolgáltatással és most tartozik nekik. Ő és nem te vagy a lakás. Csak hosszú peres eljárással lehet egy lakásra tartozást ráterhelni, ahol az első lépés, hogy a lakás az illető tulajdona kell legyen. Nem az, így nem kell semmitől tartanod.

2018. aug. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Azért kerdezzem meg az okmányirodát,hogy be van e jelentve meg oda valaki?"


Megkérdezheted, és ha be van akkor kijelented.


A szolgáltatókkal szembe a lényeg a talpra esettség, ha kötik az ebet a karóhoz akkor nyugodtan zavard el őket a p*icsába, és közöld velük hogy semmi közöd hozzá, az új bekötést/szerződést a Te nevedre fogják csinálni, az előzőhöz semmi közöd, keressék meg hajtsák be rajta ha tudják.

Vannak kivételek esetlegesen víz, gáz, villany, de ezt nem tudom mert ilyenem nem volt csak pont amit említettél Én is a telekommal voltam ilyen helyzetbe.

2018. aug. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon koszonom a megnyugtató szavakat!!! Már teljesen idegosszeomlast kaptam ...oké akkor vissza kuldom a levelet,és ha jön valaki, akkor elküldöm az anyjába...már ha otthon leszek egyáltalán mikor jönnek. Nem vagyok orvos,hogy egész nap otthon rendeljek...
2018. aug. 13. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!