Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Klíma: Normális élethez való...

Klíma: Normális élethez való jog Vs. Városkép-védelmi rendelet?

Figyelt kérdés

Még július elején rakattam fel klímát, mert elviselhetetlen nyáron a hőség. Déli fekvésű 6. emeleti panel, erkély nélkül. Feleségem többször rosszul lett már emiatt, ezért vettünk egy klímát és nagy nehezen találtunk egy szakembert, aki fel is rakta.


Pénteken jött a dörgedelmes tértivevényes levél a Városgondnokságról, hogy a közteresek feljelentése alapján értesültek arról, hogy megsértettük a városkép-védelmi rendeletet, és a levél kézhez vétele után azonnal távolítsuk el a klíma kültéri egységét. Már most mondom, hogy maradni fog, és a ha kell bíróság elé viszem az ügyet, és ha kell rájuk borítom az asztalt. De mi van ilyenkor? A helyszín: Debrecen.



2018. aug. 13. 10:57
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
+ a szomszédokat megkérdeztem erről, és őket nem zavarja.
2018. aug. 13. 10:59
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Én megkeresnék egy ügyvédet.
2018. aug. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Fessétek le olyan színűre, mint a ház fala. Problem solved.
2018. aug. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam :)
2018. aug. 13. 11:08
 5/13 anonim ***** válasza:
10%

Néha nem árt, ha nem úgy kezeled a dolgokat mint 2 éves korodban, amikor magad alá sz.rtál és mást hibáztattál.

Abba kellene belegondolnod, hogy vannak rajtad kívül is emberek. Vannak a te önző érdekeden túl más érdekek is.

Vannak törvények. Hogy mást ne mondjak, ahogyan nem szarunk más kapuja alá, úgy nem csúfítjuk el másképp sem a környezetet.

És ami a legfontpsabb, nem toporzékolunk. Akkor sem, ha a szüleink azt mondták, most összeszeded a szarodat....

2018. aug. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A helyi rendelet ellen nem tehetsz semmit. Vannak helyek, ahol tilos kültérit tenni. Nekem szerencsém van, itt nem tiltják.

Klímással értekezz, hogyan lehetne megoldani. Vagy érdeklődj a lakótelepen, más miként oldotta meg.

Ha pedig a városotokban sok ember használna klímát, tessék közösen bombázni az önkorit a rendelet megváltoztatására.

2018. aug. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
7%
Hát nem tudom, én még nem tapasztaltam olyan kánikulát Magyarországon hogy klíma kelljen. Laktam én is meleg helyen de max egy ventilátor mindenhova elég volt. Ez inkább csak rongyrázás hogy menőzzenek a haveroknak meg rokonoknak.
2018. aug. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyire megértelek.

De előzetesen kellett volna tájékozódnod arról, hogy egyáltalán lehet-e kültéri egységet felszerelni a homlokzatra, és ha igen, akkor hogyan.

A hatóságon kívül egyébként még a társasház engedélye is szükséges, mivel a homlokzat társasházi közös tulajdonban áll; tehát nem elég, ha néhány szomszéd rábólint.


Ezzel a "rontja a városképet" szöveggel viszont nagyon nem tudok egyetérteni; mert sok helyen olyan rondák a lakótelepi épületek, hogy azokon már nincs mit rontani...

Nálunk is szerelt fel az egyik szomszéd a tavasszal, azzal semmi bajom nem is lenne. Csak az idiótája úgy csinálta, hogy nem vezették vissza a vizet, hanem folyamatosan csöpög a járdára meg a nyakunkba a 3.-ról.

2018. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

#7

Milyen rongyrázás? A klíma manapság már nem luxus. Ha pedig 30+ fok van a lakásban, azt már hűteni kell. Márpedig az utóbbi években ilyen meleg nyarak vannak.

2018. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Ez olyan alap kéne, hogy legyen mint a fűtés.
2018. aug. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!