Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az ügyben tud valamit...

Ebben az ügyben tud valamit tenni a gyámhivatal?

Figyelt kérdés

éve külön élek a férjemtől de csak 6 hónapja mondták ki törvényesen a válást.11 évet élt vele együtt.Ez alatt született két gyermekünk a kisfiam aki most 3 éves és a lányom aki 9


Sajnálatos módon a mostani anyagi körülményeimnek köszönhetően a férjem lett a hivatalos gyámja a gyerekeimnek vele is élnek.

Én csak hétvégén látogathatóm őket a vót férjemnek hála.

Az utóbbi egy hónapban akadt egy hatalmas problémám.


Az exem magyar állampolgár de nem magyar származású.12 ével ezelőtt jött Magyarországra Kolumbiából.

Haza akar költözni és van egy gyanúm hogy a gyerekeket is magával viszi


Nem tudom hogy van e valami lehetőség arra hogy én ezt bármilyen formában meg tudnám akadályozni.Félek hogy ha ezegtöeténik akkor soha nem fogom viszont látni a gyerekeimet.

Erre vannak valami jog vagy törvény ami meg gátolná hogy ki vigye öket Magyarországról ?

Mivel Ö a törvényes gyámjuk így erre nem igen látok lehetőséget .


Ha esetleg ezt be jelentem a gyámhivatalban akkoe tudnak vele kezdeni valamit vagy nincs értelme ?


Kérlek segítsetek aki volt már hasonló helyzetben.Kérem írja le mit tett .

Nagyon kétségbe vagyok esve.! Félek hogy el veszítem öket



2018. aug. 14. 19:52
 1/3 anonim válasza:
Az országból csak akkor viheti ki a gyerekeket, ha mindkét szülő beleegyezik és a láthatást tudja biztosítani.
2018. aug. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor semmi esélye nincs rá hogy ki vigye a gyerekeimet?

Még akkor se ha van útlevelük?Mivel már jártak Kolumbiába a nagymamánál.Az útlevélbe pedig én is bele egyeztem.

2018. aug. 14. 20:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Itt mindent megtalálsz: [link]
2018. aug. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!