Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltató kötelezhet irodai...

Munkáltató kötelezhet irodai dolgozókat munkakörükkel össze nem egyeztethető technikai munkák elvégzésére? Takarítás mosogatás céges menzán?

Figyelt kérdés

Irodai munkakörben dolgozókat (könyvelés, bérszámfejtés, irodai asszisztens stb) kötelezhet a munkáltatójuk arra, hogy munkaidőben munkakörükkel semmiféle módon össze nem egyeztethető technikai munkát végezzenek? Úgymint céges menza takarítása felszolgálás étel porciózása mosogatás ilyesmi?

Uis a bérviszonyok miatt a technikaiak állandóan felmondanak, új ember ha jön ott van ideig-óráig, aztán az is felmond, és a vezetőség kitalálta hogy nem is vesz fel új embert állandóan, hanem majd az irodisták „forgórendszerben“ (ma te holnap én) majd ellátják a konyhai takarítói dolgokat. Felmosnak, tányért mosogatnak, ételt moslékolnak, badellát pakolnak-amit eddig a konyhás -takarítók csináltak.

Persze ezért plusz pénzt egy szálat se munkaidőben egyéb munkáik mellett (és nem helyett).


Ez így egy reális elvárás?

Még nem működik a rendszer majd csak szept 1-től, de már többen jelezték most hogy szó nem lehet róla. A főnök válasza erre az hogy azt csinálják majdf amit ő mond vagy fel lehet állni. Kedves.


2018. aug. 16. 09:33
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Elmondom szerintem mi lesz itt. Szerintem nem lezs se bíróság se rejtett kamera se szerződésmódosítás.


Helyette az lesz hogy az emberek két csoportra oszlanak majd. Aki kora végzettsége kapcsolatai révén könnyen talál új helyet az szarik az egészre felmond és megy máshova.


Aki meg nem az megt kussol és csinálja.


AZ emberek zöme egyébként az utóbbi kategória lesz.

Én ezt jósolom.

2018. aug. 16. 12:43
 12/15 Molyember ***** válasza:
Akkor meg is érdemlitek. A munkáltató mindig csak addig megy el, amíg a munkavállalók engedik neki. Persze, majd jön a rengeteg kifogás, hogy gyerek-rezsi-hitel, nincs más munka, öreg vagyok, stb. Jó, akkor lehet moslékot hordani. Én egyszerűen csak nem csinálnám meg. Nem kell balhézni, meg bíróságra járni, simán csak nem csinálnám. Ha kirúgnak, kirúgnak. Munkám lehet másik, önbecsülésem nem.
2018. aug. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

" simán csak nem csinálnám"


De én is uezt írtam. Lesz aki beint és elhúz máshova, és lesz aki kussol és csinálja.

Sajnos, az itteni emberek zöme az utóbbi kategória....

de nem midnenki.

2018. aug. 16. 17:20
 14/15 A kérdező kommentje:

"A munkáltató mindig csak addig megy el, amíg a munkavállalók engedik neki. "


Egyébként... nem. A munkáltató addig megy el amíg a dolgozói munkaerőpiaci értéke engedi.

Akiről tudható hogy nagyon nehezen talál mást, azzal úgy is bánnak mint a kutyával, mert tudják úgyse megy el.

Aki meg piacképes, arra meg vigyáznak mert a piacképes ember gondol egyet elhúz és 1 hét múlva máshol kezd.


És a cég pontosan tudja az emberei mely kategóriába tartoznak.

2018. aug. 16. 17:22
 15/15 Molyember ***** válasza:
Így van. Ha valaki mindössze egy szakmát tudott megtanulni, és a világon semmi másra nem képes, sőt arra is csak egyetlen munkahelyen, azt ki fogják használni. Nem szép dolog, nem értek vele egyet, de ez van, ehhez kell alkalmazkodni. Ráadásul kétlem, hogy egy ilyen ember bíróságra járna az igazáért.
2018. aug. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!