Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez most mit jelent/ miért nem...

Ez most mit jelent/ miért nem válaszol?

Figyelt kérdés
Hallottam arról, hogy lehet e-mailban is segítséget kérni ügyvédektől jó nem mindegyiktől, de én megpróbáltam. Írtam levelet, kaptam is egy elektronikus választ, hogy majd pl. 12-e után tud válaszolni. Vártam, de azóta sincs semmi. Nem is fog már válaszolni? Hagyjam a fenébe?

2018. aug. 17. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ugyveddel emailben? :D Elfoglalt embercsoport ,ha van ideje akkor sem fog idegen emaileket olvasgatni.
2018. aug. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor nem kell kiírni a címét, és ne is küldjön elektronikus levelet se.
2018. aug. 17. 23:09
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet ,hogy nem o irta ki a cimet ,hanem az oldal ahol lattad.

Amugy is nyar van lehet ,hogy nyaral.

2018. aug. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szerintem már vége a szabadságának, mindegy ennyit ér.
2018. aug. 17. 23:20
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem o tudja mettol-meddig van szabadsaga.

Sokan a tanacsadasert is vagyonokat kernek te pedig elvarod ,hogy minden elore egyeztetes nelkul valaszoljon az emailedre.


Lehet ,hogy nyaral, nem er ra vagy barmi.

Az is elofordulhat,hogy nem a megfelelo stilusban irtal neki. En se valaszolok senkinek sehol ,ha nemtetszik ahogy ir.

2018. aug. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én jobban tudom mikor van szabadságon, mivel oda írta mettől meddig. A stílussal nincs baj, mert érthetően megírtam.
2018. aug. 17. 23:36
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Az ilyen helyeken önszorgalomból vállalják az ügyvédek (máshol az orvosok) a tanácsadást. Önkéntes alapon, szivességből, vagy mert így szeretnének megmutatkozni a későbbi lehetséges ügyfelek előtt.

Ha nem válaszol akkor azért nem teszi, mert nem tudott válaszolni. Mindegy milyen okból.

Számonkérni rajta vagy megszólni érte olyan, minha téged megrónának, mert szoktál szabadidődben önkénteskedni, de éppen azon a héten nem érsz rá, ezért nem mész - másris pfuj-pfuj vagy.

Tényleg zavaró ha a beígért segítség elmarad, hiszen számítottál rá, de ezernyi oka lehet. A legjobb ha nem vársz erre az egy válaszra, hanem keress meg más ilyen oldalakat is ahol kédezhetsz és kérj időpontot az önkormányzatnál ingyenes jogszolgálatot végző ügyvédtől is. Arra úgyis várnod kell majd, nálunk havonta egyszer van ilyen ingyenes tanácsadás - addig meg próbálkozhatsz a neten. De biztos választ csak személyesen, a tényleges adatok és események birtokában fognak neked tudni adni, nem e-mailben.

2018. aug. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rosszul esik, mert vártam. De látom nem magamból kell kiindulni, mert ami nekem fontos az másnak nem.
2018. aug. 18. 00:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ilyenkor a másik fél szemszögéből is kicsit látni a dolgot, ha megérted őt is, akkor könnyebb elfogadni az eredményt és tovább lépni!

Gondolj bele, hogy vállalt valamikor egy önkéntes dolgot, majd idővel lett olyan munkája, problémája, ami nem tartozik a nyilvánosságra ugyan, de nem tud miatta ennek az önkéntes vállalásnak eleget tenni. Számára a te kérdésed egy sok közül, amire most éppen nem volt ideje válaszolni valamiért. Nem hiszem, hogy meg akart volna vele bántani, vagy váratni hiábavalóan, hiszen neki éppen azért volt ez az önkéntes munkája, mert jónak találta. Még sem írhatja ki az oldalra, hogy bocsi, de kórházba kerültem és nem tudok most válaszolni vagy hogy olyan ügyön dolgozom, ami miatt nincs egy szabad percem.

Szóval ne vedd magadra a dolgot. Ez egy lehetőség volt csak a sok közül. Próbálkozz meg máshol is a kérdéseddel!

2018. aug. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ezer és egy oka lehet annak, hogy egy ügyvéd miért nem válaszol az email-edre.


Mi lenne ha írnál még egy email - t a korábbi emailedre hivatkozva és újra feltennéd a kérdésedet?


Többnyire ilyenkor már válaszolni szoktak.

Ha mást nem is, akkor max. annyit, hogy nem tudnak most Veled foglalkozni, valami miatt..


Érdemes egyébként több ügyvédet is megkeresni a kérdéseddel, ahogy előttem is írták.

2018. aug. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!