Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Biztonsági őr jogai?

Biztonsági őr jogai?

Figyelt kérdés

Ha jövök ki egy üzletből, már átmegyek a biztonsági kapun (nem sípolt be), és odajön hozzám az a biztonsági őr, mondván, hogy átnézné a táskámat, megtagadhatom?

Szerintem megtagadhatom, elvégre nem sípolt be, de azért kíváncsi vagyok, hogy van ez jogosan.



2018. aug. 25. 23:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Ha gyanús voltál neki,akkor bizony kérheti. Rendőrt hívhat ha nem működsz együtt
2018. aug. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
De ha már kívül volt a kapun? A biztonsági őr jogai nem a bolt területén belül érvényesek?
2018. aug. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
74%
nem, csak csak a bolton belul. a rabizott arut megvedheti a bolton kivul is. mint ahogy te is visszaveheted a tvd, hiaba vittek ki a rablok a lakasbol
2018. aug. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem tagadhatod
2018. aug. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Kapun kívül megkérhet rá,mivel csak a kapuig terjed a hatásköre,de te ezt megtagadhatod.Ha látta hogy eltettél valamit,azt kapun belül már meg kellett volna néznie.Ha csak gyanú,akkor,amit leírtam.Ha meg elszaladsz,hívja a rendőrt,ennyi.
2018. aug. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

"csak a kapuig terjed a hatásköre"


A biztonsági kapu nem a bolt bejárata! Kis boltoknál a bejárattól beljebb helyezkedik el a biztonsági kapu. Plázákban pedig az egész pláza magánterület, így oda ugyanúgy megadják az intézkedés jogát az őröknek.


A táska ellenőrzést megtagadhatod a biztonsági kapunál is, viszont a törvény szerint az őr megtilthatja, hogy elvidd a táskát. Az üzletbe való belépéssel "rámutató magatartással" ehhez hozzájárultál.


Gondold át fordított esetben, hogy gondolkodnál: pl.A lakásodban otthon gyanús lenne , hogy a vízszerelő a szerszámos táskájába betett valamit a cuccaidból. Gondolom bele akarnál nézni. Mit tennél, ha azt mondja nem nézhet a táskájába. Hagynád elmenni?

2018. aug. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

"Szerintem megtagadhatom, elvégre nem sípolt be, de azért kíváncsi vagyok, hogy van ez jogosan."


Jól tudod, csak így jársz rosszabbul. Neki meg ugyanis joga van rendőrt hívni, akinek meg joga van igazoltatni, ha ennek eleget tenni nem tudsz joga van előállítani, ha tudsz, joga van kérdéseket feltenni és még két óra múlva is ott fogsz szopni, vagy az őrszobán.

2018. aug. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

"De ha már kívül volt a kapun? A biztonsági őr jogai nem a bolt területén belül érvényesek?"


Nem. A biztonsági őr egy állampolgár, pont ugyanazok a jogok illetik meg a kapun kívül, mint azon belül. Nincs neki semmi extra jogosultsága mint ahogyan te azt elképzeled, ő nem rendőr. Viszont az egész ország területén ugyanazok a jogok illetik meg, és ez sehol sem változik.

Megtagadhatod, csak nagyon szarul fogsz járni. Innentől már nem számítasz együttműködő partnernak és ezt érezni is fogod.

2018. aug. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nem ártana magadban helyretenni néhány tévképzetet.


A biztonsági őr is pont ugyanolyan ember mint te és pont ugyanazoka jogok illetik meg, helytől függetlenül az egész ország területén. Azon kívül az adott ország törvényei és a hazi törvény egyaránt vonatkozik rá.

Pontosan ugyanannyi joga van kérni hogy mutasd meg a táskád, mint neked a balaton parton Marika nénit. Ha viszont szabálysétést vagy bűncselekményt feltételez, pont annyi joga van rendőrt hívni mint neked.

Az egyenruhája nem ruházza fel extra jogokkal, hanem azt a célt szolgálja hogy a hozzád hasonló paraszt is lássa, hogy az áruház alkalmazásában áll, így jobb ha együtt működsz, mert itt most nem Kovács józsika púposkodik, hanem az Aldi kíváncsi rá mit loptál. És indokolt estben feljelentést is tesz ellened.

2018. aug. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%

"Pontosan ugyanannyi joga van kérni hogy mutasd meg a táskád, mint neked a balaton parton Marika nénit. "


Szerintem nem ártana magadban helyretenni néhány tévképzetet.

Az őrzött terület birtokosa szerződésben átruházott az bizt.őrre pár jogot ami neked a parton nincs!


Magyar jogszabályok szerint így pontos: Pontosan ugyanannyi joga van kérni hogy mutasd meg a táskád, mint neked a saját lakásodon Marika nénit.


(nem biztonsági őr vagyok, de én tanultam némi jogot)

2018. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!