Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az amit ha a halálom előtt...

Mi az amit ha a halálom előtt engedélyezek nem bűn megtenni a holttestemmel illetve milyen fokon rendelkezhetek vele?

Figyelt kérdés

Ugyebár vannak ilyen alap dolgok hogy kioperálhatják a szerveim, kérhetem hogy hamvasszanak el, átirathatom egy egyetemnek sőt, amerikában átirathatom egy cégre akik mumifikálnak és a saját központjukban tárolnak.

Mit lehet még megtenni a testemmel ha én előre engedélyt adok rá?

Például, a nekrofília ugyebár főleg azért illegális mert egy halott nem tud beleegyezni.

De mi van akkor ha tegyük fel van egy nekrofil barátom ezért én a végrendeletemben, amit hitelesítenek, kijelentem hogy halálom után jogosult "elvinni egy körre" így teknikailag van beleegyezés.

Vagy mi van ha pl a bal lábam megkaphatja XY hogy megsüsse és megegye (vagy külön elhamvassza magának, mindegy).


Tudom elég morbid kérdések és nyilván nem hagynám hogy valaki a kihűlt testem húzogassa csak jogi szinten érdekel hogy hol vannak a halál utáni önrendelkezés határai.


2018. aug. 28. 22:36
 1/1 tgt ***** válasza:
Felajálnhatod tudományos célra. Megevésre, nekrofiliára nem.
2018. aug. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!