Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen önvédelmi fegyvereket...

Milyen önvédelmi fegyvereket lehet használni?

Figyelt kérdés

Heló! Kíváncsi lennék, milyen eszközöket lehet használni amik hatékonyak lehetnek, főleg a házba való betöréskor. (csak kíváncsi vagyok, szóval tegyük fel az áldozat alapszinten tud bánni ezekkel, nem esik ki a kezéből.)

Tudtommal a Vipera illegális, a gumibotot nem tudom. Seprű nyele nem túl tartós. Milyen hatékony eszközök vannak, ha egy ideig mozgásképtelenné szeretnénk tenni az elkövetőt(törés) amíg érte jönnek? Ha betörnek, és eltöröd valamiét, abból neked lehet bajod, vagy önvédelem? És ha a lépcsőházban történik, vagy az utcán?

Bicska? Palack mennyire hatásos? Lőfegyverek? Paprika sprayt nem tartom túl hatékonynak, főleg ha 20-30cm -vel magasabb és még szélesebb- erősebb is nálam akit meg kéne állítani. Nyílt terepen nyilván a menekülés a legjobb.

Szóval, milyen ütő-vágó-lövő eszközöket ismertek, ami hatásos, hasonló erős mint egy vipera és nem illegális a birtoklása/használata?

Tényleg csak érdekel, mert most próbálom elképzelni, de tuti kitalálnának valamit, hogy miért én vagyok a hibás.

Köszönöm szépen a válaszokat előre!



2018. aug. 29. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyet! A fegyver használata (függetlenül, hogy legális vagy nem legális) nem változtat az "önvédelmen".

Ha önvédelem akkor teljesen mindegy mivel hárítod el a támadást, kapával, kaszával, konyhakéssel, széklábbal.

Más kérdés, hogy az illegális "fegyver" miatti szankciók még utolérhetnek.

Tehát, ha van egy nem "legális" lőfegyvered és ezt használod önvédelemből akkor az önvédelem még önvédelem marad, de ez az illegális fegyvert nem legalizálja.

2018. aug. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És, mi van azzal, hogy mennyire sebesíthetem meg az elkövetőt? Megölni, vagy csak csontsérülést okozni. Ezért érhet valami? Lehet túl sokat sebezni rajta, amiért már én is kapok valami büntetést?
2018. aug. 29. 15:11
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Már nincs ilyen! Megszűnt az arányosság!

Olvass utána a törvénynek:


[link]

2018. aug. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :D
2018. aug. 29. 15:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Végre egy ilyen jellegű kérdésre normális válasz érkezik, és (jelenleg) 100 %-on is áll az értékelése.

Általában az a szokás, hogy mindenféle baromságot válaszolnak, és aztán ezek a válaszolók a valóban jó választ lepontozzák.


Kérdező: ami még érdekelhet, az ez a jogszabály:

[link]

Leírja, hogy milyen eszközöket nem birtokolhatsz legálisan, milyen eszközökkel és milyen módon léphetsz utcára.

2018. aug. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tudtommal a Vipera illegális"

Közterületen illegális.


"Bicska?"

Adott feltételek teljesülése esetén akár meg is ölheted a támadót (feltételezve a megfelelő fizikai és szellemi állapotot, hisz a megtámadott sokszoros hátrányban lehet) a fentebbi wiki szócikkben láthatod. Természetesen ekkor is nagyon megrángatnak és egy gyöpös, a régi világban élő bíró mindent elkövet, hogy börtönbe juttasson, de a Kúria talán felment :)


"Lőfegyverek?"

2-8 évig kategória az illegális lőfegyver. Megvéded magad és mész a böribe.


"Paprika sprayt nem tartom túl hatékonynak"

Pedig az a legjobb, éppen ezért pártunk ás kormányunk tiltja a közterületen történő hordását.


A feljebb belinkelt kkve törvény az eszközök közterületen történő viselését szabályozza. Vagyis otthon sok mindened lehet, amit kinn nem tarthatsz magadnál.

2018. aug. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szóvaaal.. kintre marad a vizes palack és a lakáskulcs? Meg esetleg, amit hirtelen találok körülöttem?

Bocsi, de nekem elég rosszul kivehető, hogy akkor most mi lehet nálam úgy, hogy használhatom is önvédelemre házon kívül.

2018. aug. 29. 19:48
 8/10 anonim ***** válasza:

'"Paprika sprayt nem tartom túl hatékonynak"


Pedig az a legjobb, éppen ezért pártunk ás kormányunk tiltja a közterületen történő hordását.'


Valamivel mégis csak meg kell védenie magát az embernek, nem? :)

2018. aug. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

'Szóvaaal.. kintre marad a vizes palack és a lakáskulcs? Meg esetleg, amit hirtelen találok körülöttem?'


Esetleg ajánlhatom a lovagi páncélt? Lehet, hogy nehézkesen fogsz benne mozogni -ha fogsz egyáltalán-, de a sérülések számát radikálisan csökkenteni fogja ;)

2018. aug. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 árokpart ***** válasza:
Otthon szinte majdnem mindent használhatsz. Gumilövedékes puska , pisztoly (nem lebecsülendő 120 joule torkolati energiával csap egy 11-12 mm-es gumilövedékes golyó akkora erővel mint kb. egy kispuska torkolati energiája). Paprikaspray, gázpisztoly (paprikapatronnal vagy különböző erős gázpatronnal töltve) forgótáras Arminiust vegyél nem túl drága kategória, de tiszta acél a dobja és a komplett elsütőszerkezete. Előnye a spiáteres "játékpisztolyokkal" szemben, hogy ha véletlenül leejted vagy bárhonnan leesik , az égadta világon semmi baja nem lesz . Szinte örökös élettartam mint egy éles fegyvernél. Jó és erős hatást kelthet a támadóban az élesből gázpisztollyá átalakított Skorpió géppisztoly. A 9mm-es patront ugyanúgy sorozatba süti el mint az éles változata, minden alkatrészét meghagytak csak az akasztó jelzi, hogy nem éles fegyver és a tárat cserélték ki benne, hogy tárazható legyen 9mm-es PAK patronnal.Ez viszont egy kicsit drágább, hiszem ez eredetileg éles fegyver és az ára is az, a különbség annyi, hogy éles lőszert nem lehet vele kilőni. Szóval azért van alternatíva és van olyan EU-s ország ahol még ennyi mindent sem lehet tartani. Sőt elfelejtettem, hogy hobbycélra bármilyen elöltöltős éles fegyvert is tarthasz, viszont lőport, lőszert csak a lőtéren kapsz hozzá és csak ott is használhatod.
2018. aug. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!