Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A parom es en vettunk egy...

A parom es en vettunk egy masik autot a regebbi kocsink melle. A faluban valaki feljelentett, hirtelen vagyonosodas vegett. Mit tehetnenk a sok idiota ember ellen? Mi is indithatunk egy feljelentest, hogy hagyjanak mar vegre beken minket?

Figyelt kérdés
Van egy 20 eves passatunk en eddig egy grande puntot hasznaltam. A puntot eladtam es a maradek osszeget szuleim kipotoltak igy vettunk egy golfot. Tegnap jott a papir az okmanyirodatol, hogy hirtelen vagyonosodas miatt mindket autonkat ideiglenesen lefoglaltattak vegrehajtoval, mig nem tisztazzuk, hogy mibol vettuk. Tartozasunk nincs, es nem is volt. Nem loptunk, nem csaltunk. Nem ertunk semmir. Derult egbol villamcsapaskent ert a dolog. Indok sincs, hogy ez miert van, csak egy nevtelen feljelento. Egy 10 eves golfrol beszelunk egyebkent.... Ugyvedhez fordulhatunk ilyen miatt? Mi is tehetunk feljelentest ez vegett, hogy igy meghurcolnak?

2018. szept. 1. 11:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én minél előbb menekülnék onnan!!
2018. szept. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Itt valami félreértés van. Folyamatban levő vagyonosodási vizsgálat alatt biztosan nem foglalnak le semmit. Ez nem így működik.

Nem vagyonszerzési illetékről van szó, ami átíráskor kell fizetni?

2018. szept. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Előző jól mondja, ez valami ordas nagy kmau.
2018. szept. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

Na neeee:)))

Több barátom is lett már feljelentve, de ez nem úgy működik, mint ahogy irtad.

2018. szept. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 árokpart ***** válasza:
Ilyen nincsen. Semmilyen állami szervnek az égadta egyvilágon semmi köze hozzá, hogy ki mit vett illetve mit birtokol. A rendőrség nyomozhat egyedül ha bűncselekményt észlel. Ha neked Honolulu-ból utal valaki 1 több millió dollárt azt sem foglalhatja le senki, csak a rendőrség és a NAV zárolhatja ha bűncselekményt sejt. Ne hagyjátok magatokat menjetek el az önkormányztahoz és szépen hozzátok haza az autóitokat.
2018. szept. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 árokpart ***** válasza:
A végrehajtó meg csak bírósági határozat alapján foglalhat tartozásból eredő behajtás céljából.
2018. szept. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet én még életemben nem hallottam. Vagy kamu, vagy valami lényeges dolog hiányzik a történetből.
2018. szept. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Azert irtaam ki, hatha valaki okosabb, mint mi ezert nem is ertjuk mi a franc ez! Lepecsetelt alairt papirt kaptunk tegnap delutan a vegrehajtotol. Semmilyen feszolitast nem kuldtek elotte a nav vagy akarki, hogy gaz lenne velunk. Az okmanyirodaban azt mondtak tegnap, (mivel ilyenkor kell kuldjon egy jegyzokonyvet felejuk a vegrehajto) hogy meg latni se lattak ilyet A torveny amire hivatkoznak a levelben az a hirtelen vagyonszerzes. Ennyit tudtunk kifurkeszni az egeszbol. Hetfon leirom hogy mi ez, mert akkor tudjuk az illetekes irodat megkeresni. Az autoknak minden papirja rendbe van, minden ki van fizetve szoval az kizart, hogy azmiatt lenne ilyen gondjuk velunk. Annyit tudtam meg kideriteni, hogy feljelentes erkezett az onkormanyzathoz. Semmit se ertek, ahogy az ugyintezonk se ertette miez.
2018. szept. 1. 13:09
 9/20 A kérdező kommentje:
Vagyonszerzesi illeteket az okmanyirodaban fizetunk ki, amikor atveszed a forgalmit tehat semmi koze hozza
2018. szept. 1. 13:14
 10/20 A kérdező kommentje:
Az autoink a haznal vannak, de mivel a vegrehajto keze rajta van igy peladaul most eladhatatlanok lennenek es az okmanyirodaba van jelezve, hogy gebasz van veluk!!!! De az ugyintezo nem latta, hogy mi a gond, csak azt, hogy jeleztek neki a problemat
2018. szept. 1. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!