Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Cégre irattam egy termék...

Flamenco kérdése:

Cégre irattam egy termék számláját, ami nem működik az elvárások szerint. A pénz visszafizetésére van valamilyen módon lehetőség?

Figyelt kérdés
A 220 volt nevezetű boltban vettem egy kamera stabilizátort (pár órája). Cégre irattam a számlát. A készülékkel rezegve lehet felvételt készíteni, no most ez a rezgés egy laikus számára egyátalán nem feltűnö dolog, de aki ilyen árkategóriában videózott már más gyártó modeljével, tudja hogy nem normális és így nem tölti be teljesen a funkcióját. Fórumon olvastam, hogy ez egy jellegzetes dolog ezeknél a modelleknél ettől a gyártótól. Így gyakorlatilag nem is tudják rámondani hogy gyárilag hibás (elég abszurd). Ki mit javasol mit lehet csinálni?A garancia osztályon azt mondták vigyem el a forgalmazohoz és ők tutira megmondják hogy baj van vele vagy sem (én örülnék a legjobban ha helyesen működne), de gyakorlatilag úgy vettem ki ha jó esetbe hibásnak is jelentik, akkor is csak levásárolni, tudom, ami eléggé nem korrekt. Van valakinek javaslata, mit lehet erre lépni, hogyha cégre vettem, vagy bukta az egész?

2018. szept. 3. 19:31
 1/4 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%
Vadász, vadász...
2018. szept. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%

Igy jar, aki okosba' veszi, cegre, az olcsobbikat mer' hat a markas az csak draga, pon' olyan jo a kinai is, nem? Hat, nem. Cegkent nem illetnek meg a fogyasztoi jogok, meg hat ugye forumokat azelott kene olvasni, hogy megvesszuk a termeket.


Ha hibas, nyilvan jar a gari / szavatossag, de ha siman csak nem tetszik, nem a te elvarasaidnak megfeleloen mukodik, akkor igy jartal, orulj hogy egyaltalan felajanlottak a levasarlas lehetoseget.

2018. szept. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Manapság minden kínai még téged is ott gyártottak .:D Ez egy 160 kilós cucc elméletileg nem szar csak gyakorlatban. igazából a viszonyítási alap a lényeg. Ha veszel egy hajszárító reális elvárás hogy a hajszárítóságát betöltse, még ha nem is olyan minőségben, de azért a venti foroghat folyamatosan, ne akadozzon..


Ha cégként belesik a tevékenységi körbe, elég kicsi rá az esély hogy nem arra veszi a terméket az ember.

2018. szept. 3. 21:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a termék nem hibás, hanem egyszerűen ilyen.

Nem hiszem hogy visszakapod a pénzt, és ez nem a 220volt hibája, nem kötelező nekik megtenni, és ha megtennék mindenkivel akkor nagy veszteségük lenne.

2018. szept. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!