Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudhatom meg legálisan,...

Hogyan tudhatom meg legálisan, hogy egy felvenni szándékozott alkalmazott büntetlen előéletű-e?

Figyelt kérdés

Az új EU-s törvények értelmében ugyanis nem kérhetek erkölcsit! Viszont én nem szívesen bíznám a kasszát, illetve többmilliós értéket egy notórius tolvajra, rablóra vagy egy gyilkosra.


Az új szabályozás értelmében ugyanis "A munkavállaló kifejezett hozzájárulásával sem kérhető be ilyen igazolás, mivel ez súlyosan sérti az érintett jogait. Azoknak a hazai cégeknek, amelyek jelenleg is erkölcsi bizonyítványt kérnek a hozzájuk jelentkezőktől, érdemes felülvizsgálni eddigi gyakorlatukat, mivel a bűnügyi személyes adatok jogszerűtlen kezelése milliós nagyságrendű adatvédelmi bírsággal is járhat. Továbbá az érintett személyiségi jogai megsértése miatt polgári bíróság vagy egyenlő bánásmód hatóság előtt is érvényesítheti a jogait, ha a bűnügyi személyes adat kezelése hátrányos megkülönböztetést eredményezett a számára."



2018. szept. 15. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Kérsz erkölcsi bizonyítványt.
2018. szept. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jó! Nem is tudtam.

Kérj tőle részletes önéletrajzot és informáld le!

Nehogy már ehhez se legyen jogod, az eszem megáll!

2018. szept. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1: Nem érted? Az új EU-s szabályozás miatt már ez tilos! Pont ez a bajom.
2018. szept. 15. 17:29
 4/9 anonim ***** válasza:
Legfeljebb behívod állásinterjúra, és részletesen kifaggatod. Ha éveket ült börtönben akkor az úgyis kiderül. Ha meg nem gyanús ilyen szempontból, akkor meg semmi komolyra nem kell gondolni.
2018. szept. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Beszélsz az ügyvédeddel és rájössz, hogy kérhetsz erkölcsit
2018. szept. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

[link]

Tehát korlátozottan, de van lehetőség lecsekkolni egy-egy jelentkezőt.

De szerintem az a legbiztosabb, ha ajánlás útján veszel fel dolgozókat, azaz valamelyik ismerősöd vagy alkalmazottad ismeri, és tud referálni. Mondjuk, ez nem jelent 100%-os garanciát, nálunk is volt már egy olyan erkölcsi nulla nő, aki egy kolléga ajánlásával jött, aztán az x. ügye után ki is rúgták... De ugyanígy az erkölcsi bizonyítvány sem garancia, hiszen az csak azt tartalmazza, hogy valaki büntetlen előéletű, és nincs ellene folyamatban büntetőeljárás - és ugye vannak párezren/pártízezren, akik ellen simán lehetne vagy lehetett volna, aztán mégse...

2018. szept. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Erről nem tudtam. Jó hülye törvény, szerintem a munkáltatónak igenis joga van tudni kit alkalmaz
2018. szept. 16. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy jelzem, hogy a felvételi beszélgetésnél pontokat adunk különféle szempontokra, és aki bármilyen erkölcsit önként bemutat, az ugyanúgy kap pontot, mint aki bead önéletrajzot. Nem tartom nyilván az adatait, nem fogok annak tartalma alapján ebben a kategoriában különbséget tenni, de talán így van lehetőség belenézni. Aztán, hogy utána mi alapján döntök, az már más kérdés, mert véletlenül a szakmai preferenciákra több pontot adok annak, akinek bejegyzésmentes, mint akinek nem.

(Tudom ha valaki akar, akkor azért is feljelenthet, mert pofára választok, és akinek a stílusa, fizimiskája nem szimpatikus, igénytelen az öltözéke, tetovált, pircingje van, lekezelően viselkedik, azt eleve nem akarom felvenni, de ebbe nehéz belekötni, mert ennek is más nevet adok az értékelésnél.)

De ez szerintetek működhet?

2018. szept. 16. 07:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nem követelményként szabod meg az erkölcsit, hanem önként hozza, abba szerintem nem lehet belekötni.

Bár ki tudja ebben a kifordult, elmebeteg világban...?

2018. szept. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!