Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lopott a vízvezeték szerelőm,...

Radirr kérdése:

Lopott a vízvezeték szerelőm, de miután észre vette a kamerát vissza pakolt. Lehet e jogi lépéseket tenni a felvétellel együtt?

Figyelt kérdés
Volt egy csap telep is ami eltűnt, és mikor kerestem a helyén, valamiért pont ott ahol volt a vízvezeték szerelő ő megtalálta. Amint láttam a felvételt kirúgtam. De az előre elkért 70 ezer forint anyagköltséget nem adja vissza amiről van egy gyorsan összekapart aláírt átadás-átvétel, de tanúzva nincs. Anyagot nem láttam viszont amit vett volna. Vélemény? :)

2018. szept. 15. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Én tuti feljelenteném.
2018. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elismervényt nem kell letanúzni, bizonyító erejű így is.

Közjegyzővel küldess neki fizetési meghagyást és várd ki a 15 napot! Megfellebbezni nem fogja, tehát mehetsz a végrehajtóhoz.

Feljelenteni is feljelentheted ezzel párhuzamosan, de nagy dolgokra ne számíts a "kis összeg" miatt.

Ez legfeljebb arra lesz jó, hogy nyoma marad a ténykedésének és legközelebb ha elkövet valamit és feljelentik, az elbírálásánál nyoma lesz, hogy tolvaj.

2018. szept. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi lett az ügyből? Tettél feljelentést?
2020. nov. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát mivel úgy volt hogy mikor észleltem a lopási kísérletet akkor még nem szóltam neki. Úgy voltam, hogy végezze el először is a munkát, nehogy beragadjon a 70 ezer forintos költségem. Másnapra beszéltük meg, hogy jön folytatja a munkát. Itt már szabin voltam, hogy felügyeljem. De nem jött másnap, hanem kocsmába verte el a pénzem... Mivel az összes cucca nálam volt, így azokat túszul ejtettem, míg vissza nem fizeti a pénzt. Persze pénz nem jött, és a cucca is elméletileg csak kölcsön kapta valakitől. 1 hónap után eladtam fillérekért a cuccait, hogy csökkentsem a veszteséget... Nem tettem feljelentést.
2021. jan. 28. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!