Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Diákhitel 2 felmondás, elállás...

Diákhitel 2 felmondás, elállás, hitelösszeg csökkentés?

Figyelt kérdés

Felvettem a diákhitel 2-t /ez a kötött felhasználású/, de két hét alatt rájöttem h nem ez a szak, ami nekem való, úgyhogy, ha van rá lehetőség, inkább otthagynám már most, és elmennék dolgozni, aztán újrafelvételiznék.


Sajnos elállni már nem tudok a szerződéstől, letelt a két hét, viszont elvileg szeptember 30-ig módosíthatom a hitelösszeget.


A tandíjam 300 000 ft egy félévre,ennyi hitelt is vettem fel. Ha ezt módosítom 1 forintra /vagy ha nem lehet ilyen picire, akkor 10-50 ezerre/, a maradék részt pedig nem fizetem be saját számláról, mi történik? Megszűnik a hallgatói jogviszonyom, kirúgnak az egyetemről..? Erről nem találtam információt.


Információ még, azoknak, akik nem diákhitelesek, aug 30 volt a határidő, diákhiteleseknek okt közepe. /fizetési határidő/



2018. szept. 20. 12:00
 1/7 A kérdező kommentje:
Természetesen fel szeretném tenni ezt a kérdést a tanulmányi osztályon is, de oda csak holnap tudok menni.
2018. szept. 20. 12:03
 2/7 anonim ***** válasza:
DH2t nem tudsz csökkenteni. Ha nem jön be a szak rakd magad passzívra, 2 passzív félév után ha a 3. Félévedre is passzívon jelentkezel be addigis van végülis hallgatói jogviszonyod, így nem kell szonnal visszatörlesztened, aztán ha újrafelvételiztél majd törleszted előtörlesztésbe esetleg. Az összeget sajnos nem tudod módosítani mindenképp 300.000 forint marad, annyi a “szerencséd” hogy kamatozni nem fog. A DH automatikusan küldeni fogja októberre a pénzt a sulinak szóval egy félévi tandíjat mindenképp be kell fizess.
2018. szept. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel még van lehetőséged visszavonni az iratkozási nyilatkozatot és nem kell fizetned a költségtérítést ebben az esetben, a dh nem is fogja folyósítani az intézmény felé.
2018. szept. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A szerződéstől már nem tud elállni mint írta is fentebb, mivel letelt a 2 hét.
2018. szept. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"A Hitelszerződés alapján a Hitelező a Hitelfelvevő ellenkező rendelkezéséig mindaddig folyósítja a Hitelt, ameddig a Hitelfelvevő a Rendelet 3. § (1)-(2) bekezdésében foglalt folyósítási feltételeknek megfelel, és a Rendelet 4. § (1) bekezdése szerinti jogosultsági ideje fennáll. A Hitelfelvevőt egyoldalú szerződésmódosítási jog illeti meg a jogosultsági ideje alatt a Hitel összegére vonatkozóan, a Rendeletben, illetve az Üzletszabályzatban foglalt rendelkezések szerint. A Hitelfelvevő ezen jogával szeptember 30-ig és február 28-ig élhet az adott tanulmányi félév vonatkozásában, azonban az így módosított Hitel összege sem haladhatja meg a felsőoktatási intézmény részére fizetendő képzési költség összegét."


#1

ebből kifolyólag gondolom, h tudom módosítani az összeget még tíz napig.

2018. szept. 20. 13:52
 6/7 anonim ***** válasza:

“A Diákhitel2 legmagasabb összege tanulmányi félévenként a felsőoktatási intézmény részére igazoltan fizetendő képzési költségnek megfelelő összeg, legalacsonyabb összege pedig 1000 Ft. A Hitelfelvevő e két érték között szabadon megválaszthatja, mekkora hitelösszeget szeretne igényelni.”

Szóval 1000 forintra módosíthatod az összeget ! :)

Bocsánat amikor még én vettem fel nem volt ilyen hogy változtathatok rajta, most néztem utánna.

#1es voltam.

2018. szept. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a dh októberben utal, pont azért, mert addig még megszüntethető úgy a jogviszony, mintha nbem is lett volna. Ilyen esetben a dh szerződés is olyan, mintha meg se kötötted volna
2018. szept. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!