Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki pl 1943-ban Nagyvára...

Ha valaki pl 1943-ban Nagyváradon született, akkor "Oradea" vagy "Nagyvárad" van az illető magyar személyijében?

Figyelt kérdés
Tehát akkor, amikor a születési helye Magyarországhoz tartozott.
2018. szept. 27. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Nagyvárad, mivel a születési idő szerinti nevet alkalmazzák. Pl. aki Kerepestarcsán született, annak nem írják át utólag a születési helyét, mert a város kettévált. Illetve volt ismerősöm, aki a Szovjetunióban született, neki is ez maradt a személyijében.
2018. szept. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, mivel az igazolványokat a román állam adja ki, jó eséllyel a roma neve szerepel. Hasonló kérdés és engem is érdekelne, hogy ha valaki Sztálinvárosban (1951-61) született, annak ma mi áll az igazolványában.
2018. szept. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. A személyi az mi akar lenni, a nuletin vagy a születési bizonyitvány? A buletin nálunk az az irat amin rajta van a neved, lakcimed, születési év, szülők neve, CNP, állampolgárság. Tehát: ha 1943-ban született akkor csakj 14 éves korába lett buletinje s akkor már Románia volt tehát Oradea van irva. A születési bizonyitványokat 1945-be le kellett adni s román nyelven adták vissza s Oradea volt irrva születési helyként meg Románia.
2018. nov. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!