Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A barátaimmal ( énis, ők is...

A barátaimmal ( énis, ők is 17 évesek) össze balhéztunk egy 23 éves kocsma biztonságiőrével, éa a rendőrök szerint minket jelenthetnek fel csoportos garázdaságért. Ez tényleg igaz?

Figyelt kérdés
Tegnapi nap éjjel egy kocsmában voltunk több barátommal is. Gyakrabban is szoktunk oda járni és mindig szoktunk ki be járkálni mert ez közvetlen egy park nellett található...Tegnap éjjel ki mentem 3-4 barátommal a kocsmából dohányozni (több barátom bent maradt az italunkkal a helyünkön)mert egyik barátom( hívjuk őt Pistának)rosszul lett. Miközben beszélgettünk Pistával kint egy padon, annyit láttam, hogy az egyik barátomat ( ő legyen Gábor) megüti a biztonságiőr aki kint állt az ajtóban, jön vissza gábor ideges könnybesen, hogy nem engedik be ok nélkül stb...Oda mentem énis Pistával minket se akart beengedni mert “velük vagyunk” (szerintünk Gáborékra gondolhatott) erre mondtuk bent van több ezer értékben italunk de nem érdekelte...Mi továbbra is mondtuk, hogy ez nem így működik, erre Pistának beütött egyett én egyből kérdőre vontam miért üt meg egy kiskorút ( ő 23 éves azthiszem) erre engemis megütött, vissza ütöttem után nyakon fogott és próbált a földre vágni, de gábor segített és levitte a földre a biztonságiőrt utána valahogy szét szedtük őket és alrébb mentünk, csak az volt a baj, hogy én meg is szédültem és Pistának meg nekem rohadtúl fájt az arcunk az ütés miatt...Rendőrt hívtunk, és a biztonságiőr jóba volt a tendőrökkel minket állított be rossznak, hogy megtámadtuk csoportosan... A rendőr is azt mondta **** ki van velünk... A biztonságiőr is azt mondta, hogy megsérült az ütéstől és mentőt hívtak, hogy bevigyenek a kórházba megvizsgálni mindenkit. Ott már együtt beszélgettünk a rendőrrel és a biztonságiőrrel, és a rendőr azt mondta azt mondjuk, hogy mindenki tenyérrel kapta az ütést stb, és azt mondogatta, hogy nagyon nagy bajban lehetünk csoportos garázdaság miatt... a vizsgálatok után kiderült, hogy lehet nekem súlyosabb bajom is vam ami 8 napon túl gyógyul, és holnap megyek vissza korházba kontrollra. Most ha 8bapon túl gyógyúl akkor elméletileg ügy lesz belőle, és mi keveredhetünk emiatt bajba,mikor csak védtük magunkat 17 évesen egy 23 éves ellen. Szóval tényleg megvádolhatnak minket csoportos garázdasággal, és megszívjatjuk? Mert elégge zavar ez minket és nemtudjuk mi tévők legyünk. A válaszokat előre is köszönöm

2018. szept. 30. 23:17
1 2
 1/13 anonim válasza:
22%
Az a baj hogy ezt valahogy bizonyítanotok kellene hogy nem ti kezdtétek a verekedést. Voltak tanúk? Biztonsági kamerák? (talán mivel park mellett volt van rá esély) Meg ezt nem tudom biztosra, szóval ha tévedek azért bocsánat, de ha pl. Ők jelentenek fel titeket csoportos garázdaságért akkor nekik kell bizonyítani hogy ti követtétek el bűncselekményt. Viszont ha mondjuk ti(te) jelented fel, mert 8 napon túl gyógyuló sérülést okozott a biztonsági őr vagy akármi, akkor viszont neked kéne bizonyítani az igazadat ami nem lenne egyszerű a körményeket ismerve...
2018. szept. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Ez az lesz, nekem egyik ismerősöm volt hasonlóban 4 évet kapott.
2018. okt. 1. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyik barátom tanú volt, a biztonságiőr részén is tanuskodott valaki szerintem, pedig nem láttunk ott senkit akkor...:D
2018. okt. 1. 08:00
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Eleve felmerül a kérdés, hogy 17 évesen mit kerestetek éjjel kocsmában?... mert biztos nem kóláztatok! (Egyikőtök még rosszul is lett, nyilván a piától)

Félre ne értsd, nem vagyok az apád, engem nem zavar!

Csak mivel a személyzet is meg lesz fingatva, hogy kiszolgált benneteket, valószínűleg ez nem növeli a népszerűségeteket és ellenetek fognak tanúskodni.

Borítékolom, hogy az lesz a szöveg, hogy a biztonsági őr látta, hogy részegek vagytok (ami talán igaz is) és nem engedett be benneteket a helyiségbe, (ezt az ottani dolgozók is fogják igazolni) erre ti csoportosan megtámadtátok.

Mit is mondhatnék? Nem irigyellek!A szüleiteket sem!

Mivel nem vagytok nagykorúak, kisebb lesz a büntetési tétel, de a szüleitek nem fognak dicséretet kapni.

2018. okt. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

1. kiskorúként eleve nem fogyaszthattok alkoholt, a ki-be járkálás valóban nem biztos, hogy nyerő, főleg, ha utólag kell fizetni. (Átláthatatlan helyzet, és lehet, hogy azt gondolták, hogy le akartok lépni előbb-utóbb.)

2. Ha jön egy ellenőrzés, őket büntetik meg.



Ebből kifolyólag felelős a kocsma kiskorúak alkoholos italokkal való kiszolgálása miatt, és nem mentség, hogy állítólag ti nagykorúnak adtátok be magatokat, mért nem kérte el a személyit.


2. CSINÁLTASSATOK ORVOSI LÁTLELETET AZONNAL!!! Fizetős, de akkor is.


3. Ha a rendőr mondta, hogy mondjátok azt, hogy tenyérrel ütött, az komoly ügy, tanú, ill. sértett vallomásának a befolyásolása, panaszt kell tenni, a vallomást módosítani kell.


4. Először én csak azt gondoltam, hogy gyerekek rinyálása, hogy a rendőr velük van, de ez már komoly. Azért mondta, hogy mondjátok azt, hogy tenyérrel ütött, mert annak nem okozhat olyan sérülést, amit szereztetek, így azzal védekezhet a biztonsági őr, hogy az orvosi látleletben leírt sérülést nem ő okozta, hiszen ti is elismeritek jegyzőkönyvben, hogy ő csak tenyérrel ütött.


5. Fiatalkorú személy rendőrségi jegyzőkönyv felvételénél tudtommal legalább az egyik törvényes képviselőnek (szülőnek vagy gyám) jelen kell lenni, tehát már csak ezért is meg lehet támadni, ezért is panaszt lehet tenni az intézkedő rendőrrel szemben.


6. Kaptatok jegyzőkönyvmásolatot? Aláírtatok valamit? Szerintem az egészet csak el akarták simítani.


Ügyvédet kell fogadni, mert ügyészségen kell feljelentést tenni a rendőr ellen, és a rendőrségen meg igenis feljelenteni a biztonsági őrt.


Illetve polgári peren is nyerhettek egy kis pénzt, anyagi és erkölcsi kártérítést és sérelemdíjat.


A biztonsági őr egyértelműen súlyos túlkapást követett el. Ha rendbontást is követett volna el az illető bent, akkor is csak felszólíthatja, hogy takarodjon, vagy talán kényszerítő fogásokat alkalmazhat. TALÁN fizikai kényszert, ami nem összetévesztendő az agresszióval, nem ütés vágás, hanem megfogom a karodat és kiviszlek, ha kötekedsz, ellenállsz, akkor úgy, foglak meg, hogy ne tudj szabadulni, és úgy penderítelek ki a helyiségből. Helyiségen kívül a biztonsági őr nem járhat el, csak önvédelemből. Mivel többeteken volt egy rakás súlyos sérülés, rajta meg semmi, ez nem fogja megállni a helyét.


Szedjetek össze tanúkat, vendégeket, akiket ismertek!


Ha nem szoktatok balhézni ott, akkor minden rendben lesz, és nyertek.

2018. okt. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

Bizonyos helyzetben a csoportos garázdaság még TALÁN oksi, bár bizonyítani is kell ám a feljelentést, és az nem olyan könnyű, így ha fel is jelentenek, ejtik az ügyet.


Viszont a biztonsági őr részéről önbíráskodás és túlkapás vagy mifene is volt.


Nem kell beszarni!

2018. okt. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Ja, és át kell gondolni, hogy jobb-e talán nem a területileg illetékes rendőrséget bevonni az eljárásba elfogultságra hivatkozva, de ebben lehet, hogy tévedek, ügyvédet kell megkérdezni.
2018. okt. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
anyagi kártérítés pl. a ruhátok szakadása tisztítása (áfás számla) orvosi költség stb. jöhet szóba.
2018. okt. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%

17 évesen alja kocsmatölteléknek lenni biztos "menő"...


1. 17 évesen eleve nem volt jogalapotok bemenni egy ilyen helyre, teljesen érthető hogy az őr nem akart beengedni titeket.

2. Megtámadtátok a biztonságit, aki teljesen törvényesen nem akart kiskorúakat beengedni.

Súlyosbító körülmény, hogy valószínűleg ittas állapotban követtétek el.


Igen, csoportos garázdaság elég valószínű. Remélem a szüleiteknek kell kipengetnie a bírságot, talán eszükbe fog jutni nevelni a gyerekeiket ezután.


Valószínűtlen, hogy a bíróság elhinné ezt amit ide leírtál figyelembe véve hogy eleve törvényt sértettetek, Pesten minden héten vannak részeg verekedések illetve ittas állapotú egyének akik csoportosan támadnak másokra, az alkohol hatása alatt agresszívebbek az emberek.


Esetleg hivatkozhattok arra, hogy a kocsma kiszolgált titeket alkohollal kiskorúként, és akkor nekik is fizetniük kell rendesen, de ez nem sokat segít a ti ügyeteken.

2018. okt. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

"1. 17 évesen eleve nem volt jogalapotok bemenni egy ilyen helyre, teljesen érthető hogy az őr nem akart beengedni titeket."

- Valóban nem mehettek volna be, de beengedték őket, sőt ki is szolgálták őket, pedig tilos kiszolgálni őket. (Lásd szöveg!)


"2. Megtámadtátok a biztonságit, aki teljesen törvényesen nem akart kiskorúakat beengedni."

- A biztonsági támadt rá az egyik társukra. Valóban az lett volna a helyes, ha rögtön rendőrt hívnak, de az akkut helyzet miatt indokolt a verbális kiállás, ekkor jött a másik megtámadása a biztonsági őr részéről. Ebben az esetben viszont már jogos a biztonsági őr ártalmatlanná tétele. Nem agyba-főbe verése, hanem a földre szorítás, és hasonló. Akár több személy által is, ha egy-egy ellen nyilvánvaló túlerő áll fenn. Sőt, annyiban hagyni a dolgot cserbenhagyás is lenne.


"Súlyosbító körülmény, hogy valószínűleg ittas állapotban követtétek el."

- Az ittas állapot nem súlyosbító körülmény ebben a helyzetben, csupán nem mentesít a felelősségre vonás alól, ha tévesen mértétek fel a helyzetet.


"Igen, csoportos garázdaság elég valószínű."

Ahogy az állampolgári kötelesség végzése is, ha igazak a leírtak.


"az alkohol hatása alatt agresszívebbek az emberek."

- Ez igaz, de kérdés, hogy mennyire voltak az alkohol hatása alatt.


"Esetleg hivatkozhattok arra, hogy a kocsma kiszolgált titeket alkohollal kiskorúként, és akkor nekik is fizetniük kell rendesen, de ez nem sokat segít a ti ügyeteken."

Azért mégis. Onnantól kezdve nem csak a bünti miatt, hanem a történt események miatt is felelősek kissé. Gondolom nem verekedtetek a csapossal, hogy szolgáljon ki benneteket, nem kényszer hatására tette azt.

2018. okt. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!