Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A próbaidős felmondás azonnali...

A próbaidős felmondás azonnali hatályú de értelmezhető szó szerint? Hogy kiesik a kezemből a szerszám és felmondok?

Figyelt kérdés

Ha én próbaidős vagyok azonnali hatállyal bármikor felmondhatok a próbaidő alatt indoklás nélkül.

De ez szó szerint is értelmezhető? vagyis ha van egy bunkó beszólogatós főnököm megtehetem, hogy beszól nekem meg abban a szent pillanatban kiesik a kezemből a szerszám megállok a mozdulat közben és benyögöm felmondok?

És papír elő toll elő próbaidős munkaviszonyomat a mai nappal felmondom dátum aláírás és kész?

És ott hagyom félbe a melót, a csavarhúzót benne a munkadarabban (csak egy példa)? Mert a főnök beszólt én meg abban a pillanatban abbahagytam a melót?

Megtehetem?


2018. okt. 2. 17:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Természtesen igen. Bármelyik pillanatban abbahagyhatod a munkát. Menj el a HR-re/munkaügyre és mondd, hogy már szeretnél itt dolgozni.


Ha vissza akarnak küldeni dolgozni (Pl: "ma már nem tudjuk kiállítani a papírokat, ezt a napot még le kell dolgozd") akkor mondd, hogy ez nem a te problémád. Ha csak holnap lesznek meg a papírok, akkor neked arra a napra is teljes munkabér jár.

2018. okt. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban pontosítanék, hogy a munkád abbahagyásával nem okozhatsz életveszélyes helyzetet vagy anyagi kárt. De gondolom nem erről van szó.
2018. okt. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Meg. Bár azt a napodat aligha fizetik ki, ha nem dolgoztad le.
2018. okt. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

azt a tört napot leszarom, új tervezem hogy megjelenek műszakkezdére 7re a főnök szokásához híven megjön elkezd beszólogtani én meg mondjuk 7.30kor nyasgemet mondok és felállok. így tervezem.

van akadálya?

Az a fél-1 órácska az az övék lehet. dugják fel maguknak.

2018. okt. 2. 17:54
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy kollégám aki kerek egy hónapot volt a cégnél és leszámolt műszak vége előtt 2 órával.

Őt nem cseszegette senki, meg nem volt vele baj, szépen csinálta a dolgát, normális volt, főnökünk is rendesen bánt vele.

A gond ott volt hogy fentebbről szóltak a csoportvezetőnek hogy az adott gépről vegye ki és tanuljon be egy másik gépre, egy teljesen másik gyártási folyamatra ami egyébként az egész cégen belül a legrosszabb, legnehezebb, legfárasztóbb munka. Persze a kolléga odament, a mentor 10 percig csinálta a műveletet közben részletesen elmagyarázta mit milyen sorrendbe kell csinálni, mi hogyan működik, mire figyeljen oda. Aztán amikor már ő kezdte el csinálni persze első olyan munkája hogy az alapanyagra ráteszi a többi elemet forrasztás előtt, amit számítógép vezérelt készülék csinál meg.

Szóval egyik elemet rosszul tette fel, a mentor sem figyelt oda eléggé, és amikor bement a forrasztó térbe akkor rögtön rányomta a forrasztó fejet ami teljes nyáklap törést okozott, plusz a letört darabok olyan helyre estek be hogy emiatt le kellett állítani az adott gyártó készüléket és szét kellett teljesen szedni ami jó 6 órás munka. Akkor nem szidták le, és visszakerült a saját helyére ahol az egyik karbantartó csúnyán beszólt neki emiatt alapból ilyen bunkó jellem sajnos, sok baj van vele. Aztán a kolléga berágott elhagyta a csarnokot elment a HR osztályra és beadta felmondását. Ott elfogadták és mondták hogy öltözzön át, a védőfelszereléseit védő cipőt, szemüveget adja le a védőeszköz/munkaruha raktárba, a munkaruháját is szintén adja le, ha abban ment be és nincs váltó ruhája akkor 1 héten belül juttassa vissza a céghez névvel és dolgozói azonosítóval ellátva adja le a portán hogy ne hajtsák be rajta az árát utólag, és kérjen a csoportvezetőtől kilépési engedélyt a gyárból.

2018. okt. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem, nyugodtan megteheted. És szóban elmondhatod a HR osztályon, miért is döntöttél így. A ledolgozott napjaidat ki kell fizessék.
2018. okt. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

"Meg. Bár azt a napodat aligha fizetik ki, ha nem dolgoztad le."


Kötelesek kifizetni és ki is fizetik. Nem számít, hogy csak 28 percet dolgoztál vagy a munkaidőd vége előtt 3 perccel adod át a papírt, arra a napra neked jár a munkabér.

2018. okt. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Plusz egy kiegészítés, bár ez nem a te esetedre vonatkozik, azt már megválaszolták.


Ha valaki nincs törvényesen bejelentve, az akármikor lécelhet, de számítania kell arra, hogy akkor minél kevesebbet számolnak el neki, talán nem is akarnak fizetést adni, tehát úgy kell ügyeskednie, kalkulálnia, hogy minél kevesebbet veszítsen, és kell, hogy legyen valami bizonyíték a kezében, hogy ő ott dolgozott ettől és eddig (menetlevél-másolat, vagy akármi, a lényeg, hogy utána perelhet a pénzért, és még a nav-nál is felnyomhatja a céget.

2018. okt. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként én úgy oldottam meg, hogy amikor ku-rvanyázott az egy másik osztály vezetője, akit nem is ismertem, én szóltam be neki, amin nagyon meglepődött, és egyből küldte hozzám az osztályvezetőmet, hogy kísérjen a HR-re. Ő normálisabb volt, megkérdezte, hogy mi a pálya, és hogy szeretnék-e maradni, de mondtam, hogy akar a halál ebben a porfészekben. Nem azért, mert szar volt a munka, a közösség egy része is tök normális volt, bár igaz, hogy én sokkal magasabb képzettséggel rendelkeztem, nem voltam közéjük való, viszont volt pár link alak, és a tulaj az hetente a szőnyeg szélére állított mindenkit, és ha volt rá oka, ha nem, mindenkit lecseszett, egymásnak ugrasztott, besúgó hálózatot tartott fent, és ilyenkor mondta is, hogy ő mi mindenről tud. Pl. hogy én nem kértem a cég lapjából, ami egy A3-as újság volt, és az egyik oldalán egy keresztrejtvény, a másikon meg hogy a tulaj fia milyen jól zenél (haha). Persze hetente kellett új embereket felvennie, amúgy is simlis volt az adóval meg mindennel, pl. elvárta, hogy szombatonként ingyen dolgozzunk. Én raktáros voltam, és volt négy raktáros. Mondtam, hogy márpedig én nem vagyok hajlandó ingyen dolgozni. Erre az összes raktáros nekem ugrott, hogy de akkor nekik kell többet dolgozni. Mondtam is nekik, hogy a ti bajotok, ha balekok vagytok, eztán hagytak, de láttam, hogy nem onnan megyek nyugdíjba. nem is bánom. :D
2018. okt. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem arra a napra jár, hanem a ledolgozott időre. Ha csak 2 órát dolgoztál le, akkor 2 órára jár a bérezés, a többire nem.
2018. okt. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!