Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Élhet-e velem a férjem Magyaro...

Élhet-e velem a férjem Magyarországon, ha ő nem magyar állampolgár?

Figyelt kérdés

Nekem kettős (magyar és szerb) állampolgárságom van, magyar az anyanyelvem, de eddig soha nem éltem Magyarországon. Azon gondolkodom, jövőre odaköltözöm, szeretnék legalább pár évig ott élni (tudom, hogy nem egy álom, de szeretném megtapasztalni, milyen érzés), és szeretném, ha a (most még) vőlegényem is velem jönne. Ő dolgozna (IT diplomája van, biztosan talál munkát) én pedig ott szeretném elvégezni a mesterképzést. A gond csak az, hogy ő nem magyar állampolgár és nincsenek magyar ősei. A nyelvet már elkezdte tanulni, ez természetes.

A kérdésem tehát az lenne, milyen feltételek mellett tud velem Magyarországon élni, miután összeházasodtunk és hogyan válhat ő is magyar állampolgárrá? Milyen jogokat kap azáltal, hogy egy magyar állampolgár házastársa?

Bocsánat a hosszú kérdésért,előre is köszönöm a válaszokat! :)



2018. okt. 2. 19:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Ezt most komolyan...? Milyen alapon?
2018. okt. 2. 19:18
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező, szerintem élhet veled Magyarországon, de kompetensebb helyen kérdezd meg.

Mondjuk itt:

[link]

A testvérem férje olasz, amíg nem lett állampolgár addig is élhetett itt, munkát is vállalhatott, csak időnként le kellett jelentkeznie és akkor hosszabbították az engedélyeit (tartózkodási, munkavállalási), mert akkor még nem voltunk EU tagok.

2018. okt. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló,

köszönöm szépen a segítséget! :)

Ha jól látom, akkor kérhet letelepedési engedélyt, ha a házasságot a kérelem beadása előtt legalább két évvel megkötötték. Addig pedig, feltételezem, marad az ideiglenes, amit munka révén megkaphat?

Legjobb lenne levelet írnom nekik, tudom. Csak nem vagyok benne biztos, érdemes-e zaklatnom őket ezzel, mivel hogy csak jövőre lesz esedékes.

2018. okt. 2. 19:34
 4/5 A kérdező kommentje:
Mivel egyértelmű, hogy nem tudod (ha már tegeződünk) mit beszélsz, menj és okoskodj máshol. Gondolom mondanom sem kell, hogy jelentelek.
2018. okt. 2. 19:47
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

Tartózkodási engedély kell neki, BÁH ad felvilágosítást


Vonatkozó jogszabály:

[link]

2018. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!