Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi lehetőségeim...

Milyen jogi lehetőségeim lettek volna ha megtörtént volna a baj?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti, bár nem kellett volna sok ahhoz hogy gyakorlati legyen most.


A héten nagymamám rosszul lett, mentőt kellett hívnom rá.

Anyám felhívott sírva, én tényleg a legrosszabbra gondoltam, mondtam neki hogy azonnal indulok a korházba. Még iskolás vagyok, 13. osztályos (20éves).

Nem engedtek ki a portán. Egyszerűen nem hittem el ez egészet. Azt mondta a portás, hogy neki azt mondta az igazgató hogy ha még egy gyereket kienged (van kamera) másnap nem kell bemenni dolgoznia, így nem érdekli mi van a nagymamámmal, az ajtó zárva marad. Több mint egy órába telt mire kijutottam, azt is úgy hogy jött be valaki, én meg nemes egyszerűséggel amíg neki kinyitotta az ajtót (kb 15m-re van a portás és az ajtó) odarohantam és fogtam, és kimentem. A portás utánam jött, de nem érdekelt, csak mentem.


Szerencsére nem lett a nagymamámnak nagy baja, bár még kórházban van, de viszonylag jól van már.


Tegyük fel hogy meghalt volna, én meg nem láthattam volna utoljára. Nem hagytam volna annyiban az ügyet, jogi útra tereltem volna. Mik lehettek volna a lehetőségeim? Feljelentés? Egyből per? Kártérítés? Bocsánatkérés az igazgató és portás részéről? Iskola megbüntetése? stb


Amúgy szerintem be se köpött a portás, mert nem keresett az igazgató engem, valószínűleg elsunnyogta a portás mert félti az állását.


2018. okt. 5. 21:32
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
"hívnom rá." Elírtam bocsi, hívni.
2018. okt. 5. 21:32
 2/15 A kérdező kommentje:
Ui: Tudom hogy rendőrt kellett volna hívni azonnal, de utólag könnyű okosnak lenni + tuti nagy botrány lett volna.
2018. okt. 5. 21:39
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

Ilyen esetben NEM a portással kell veszekedni, hanem megkeresni az osztályfönökt/igazgatót azonnal, ahogy megtudtad, mi történt és tölük kellettt volna engedély kérni arra, hogy elmehess!


Hiába kezdtél volna pert, a portás azt tette, ami a kötelessége!

2018. okt. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kimaradt hogy próbáltam megkeresni az igazgatót, nem volt az irodában, tanáriban sem. Osztályfőnök pedig aznap egyáltalán nem volt délelőtt bent, estisekkel volt délután 7 órája.


Tehát nem ott álltam egy órán keresztül, csak 20-25percen keresztül, aztán meg ugye épp jött valaki, én meg kimentem azzal az ajtónyitással.

2018. okt. 5. 22:23
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem simán pert veszítesz több okból is

1. (amit előttem is leírtak) ha ilyen eset van, akkor nem kirohanok az épületből nem szólva senkinek, hanem az igazgatótól vagy illetékesektől kérsz engedélyt a távozásra.

Ugyanis az iskola olyan mint egy munkahely. Nem mászkálunk csak úgy el, mindegy milyen baj van.

2. Az iskola nem csak az oktatást biztosítja( most nem téma, hogy jó vagy rossz oktatás) az iskola amíg ott tartózkodik a diák a testi épségét is biztosítja, felelős érte. Ezért nem lehet csak úgy elmenni engedély nélkül, mert ha kint az utcán bármi történt volna veled akkor az iskola hibája, hogy nem figyeltek rád, és nem akadályozták meg, hogy lelépj.

Egyértelműen te vagy a vesztes fél.

2018. okt. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Azt senki nem fogja elhinni, hogy az egész iskolában nem volt tanár, titkár, vagy bármilyen ügyintéző aki engedélyt adhatott volna. Várnod kellett volna az engedélyre.
2018. okt. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azt a tanárt kértem meg aki kinyitotta nekem a tanárit, mondtam nem-e tudná mondani a portásnak engedjen ki. Nem segített.


Hát jó, elég furcsa azért hogy csak így simán ott lehet tartani valakit. Munkahelyen nincs fogva tartás, azt ne magyarázd be nekem, max kirugnak ha csak úgy elmegyek. Léptem már le diákmunkáról munkaidő felénél, a portás felírta a nevem és kiengedett. (főnököt felhívtam telón, a portás nem tudott semmit)

2018. okt. 5. 22:31
 8/15 A kérdező kommentje:

Amúgy itt gyakorin is rengeteg hasonló kérdést találtam most rákeresve, igazából kb mindnél az van hogy nem tarthatnak fogva, max a házirend megsértéséért büntethetnek. De ha ti jobban tudjátok :D

Illetve szerintem az iskola csak addig felel a testi épségemért ameddig az iskolában tartózkodom. Nem vagyok ott beírnak hiányzónak, iskolának nincs felelőssége. Ennyi.

2018. okt. 5. 22:35
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

" Munkahelyen nincs fogva tartás"

A diákmeló nem fix állandó meló. Mások a törvények szabályok.

Munkahelyen sem léphetsz le csak úgy. Ha valaki dolgozik, és sürgős dolga van, akkor is odamegy valamelyik főnökhöz, és szól, hogy mi a gond, miért kell elmenni.

Sok helyen egyszeri kilépő papír kell, hogy a portán kiengedjenek. 30 éve dolgozom. Sok helyen dolgoztam már. Volt ahol mobiltelefont nem is lehet használni. Volt,hogy csak úgy engedtek el sürgős esetben, hogy a supervisor kísért a portához, és csak átvizsgálás után (mint a reptereken, detektor kapu stb) mehettem csak. Munkahelyen is komolyan veszik ezt.

2018. okt. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

De utolsó: ép azt írtad le hogy el lehetett menni, oké hogy átvizsgálnak, szólni kell, de elmehettél :D

Én is kértem, a portást, és egy tanárt.


Szerinted ha a főnököd nem lett volna bent, a portás fogva tartott volna? Én nem hiszem. Azért egy felnőtt embert nem merne egy portás sem, az más kérdés hiába vagyok 20 éves ha a 9.-es 14-5 évesekkel együtt kezel az itteni portás.

2018. okt. 5. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!