Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan ellenőrizhető, hogy...

Hogyan ellenőrizhető, hogy egy ügyvéd hivatalosan jegyzett? Az ügyvéd általi visszaélések ellen mit lehet és mit célszerű tenni?

Figyelt kérdés
Laikus vagyok a témában, ezért nem tudom, mi a terminus arra, amit én "hivatalosan bejegyzett" alatt értek, de, gondolom, érthető a kérdésem.

2018. okt. 8. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, akik az ügyvédi kamara tagjai, tehát ők megmondják. Panaszt is ott lehet tenni. De neki sincsen "palos joguk", max kizárhatják őket a tagságból.

Máskülönben egy másik ügyvéden keresztül perelhetsz a bíróságon.

2018. okt. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ügyvédi kamara honlapján van kereső, ott minden adatot megtalálsz. Rákereshetsz a névre, és kiírja a státuszát.

[link]


Nem tudom milyen visszaélésre gondolsz, épeszű ember nem kockáztat ilyet, mert ha kizárják a kamarából akkor vége a karrierjének. Hibázni és visszaélni pedig nem ugyanazt jelenti, más dolog akaratlanul és szándékosan hibát véteni. Ugyanúgy egy ügyvéd sem ígér olyat egy ügyfelének sem, hogy ő márpedig mindent meg fog nyerni és a javára döntenek majd a hatóságok, bíróságok, és ő ezért kezeskedik meg felelősséget vállal.

2018. okt. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat. Egyébként tisztában vagyok avval, hogy nem vonható felelősségre az ügyvéd az esetleges sikertelenséggel, hiszen ha garantált volna a siker, akkor nem volna szükség ügyvédekre; a szemben álló félnek is általában pont ezért van ügyvédje.


Én korrupció gyanúra utalok.

Nem állítok semmit. Gyanakszom. Megalapozottan.


Nem tervezek belefolyni ilyen vitába az érintett féllel / felekkel. Pusztán szeretnék a kérdésem kapcsán képbe kerülni, mik a törvénytelenül eljáró ügyvédek kockázatai és milyen hatékony önvédelmi módszerek léphetőek meg?


Pl ha az ügyfél megalapozottan gyanút fog az ügyvédje SZÁNDÉKOS pálfordulása kapcsán, akkor az ügyfél részéről elég, ha lemond az ügyvédről? Vagy érdemes lépni az ügyben? Vagy az kockázatos? Lemondáskor mire kell ügyelni a lemondásbeli megállapodáskor?


Ilyen és ehhez hasonló dolgok merültek fel bennem, melyek kapcsán nem vagyok még elég rutinos, hogy milyen szempontok a döntőek. Ugyanis ha nem megfelelő prioritással sikerülne mérlegelnem a szempontokat, tényezőket, akkor esetleg hibásan lépnék.


Szeretnék egyszerű, biztonságos, és hatékony megoldást. Nincs szándékom lebuktatni az illetőt, a jelen állás szerint.

2018. okt. 8. 16:38
 4/6 anonim válasza:
Szerintem a legkézenfekvőbb megoldás az - amennyiben nem célod a "lebuktatás", ahogy írtad -, hogy egyszerűen visszavonod az ügyvéd meghatalmazását.
2018. okt. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ügyvédi praxist csak kamarai tag folytathat.


Ez azonban még nem garancia, mert ilyen kamarai tagok lopják el a letéti pénzeket, hamisítanak okiratot, segítenek csalóknak és bűnözőknek.


Ha megrendült a bizalmad, akkor vond vissza a megbízást és keress mást. Ennél többet nem tehetsz.

2018. okt. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. okt. 11. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!