Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2006. október 23. -i események...

2006. október 23. -i eseményeket "Rendőrterrornak" nevezni bűncselekmény?

Figyelt kérdés

Vagy szabálysértés, vagy valami?


Egy rendőr mondta nekem egyszer azt, hogyha még egyszer ki merem mondani, bevisz, ez bűncselekmény.


2018. okt. 8. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Esetleg:

"A becsületsértés vétségét követi el, aki a rágalmazás esetén kívül mással szemben a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben, illetve nagy nyilvánosság előtt a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el."

2018. okt. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A tények lehetnek rágalmazások? A szüleim a megemlékezésen voltak, anyám arcán azóta is látszanak a hegek.
2018. okt. 8. 20:03
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
Akkor tény és szabadon hangoztatható, ha jogerős bírósági ítélet mondta ki ezt. Ha nem, akkor magánvélemény, amivel provokálsz.
2018. okt. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
Megemlékezésen volt anyukád és megtámadták a rendőrök? Na ne fárassz már. Egyébként pedig azok a rendőrök 24 órát dolgoztak úgy, hogy egy 3 lábú széken pihenhettek, macskakővel dobálták őket stb. Úgyhogy terrornak nem nevezném.
2018. okt. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Hát én már teljesen össze vagyok zavarodva!

Eddig azt hittem, hogy szólás és véleményszabadság van.

Ha a Kérdező a történteket rendőrterrornak tartja, az szuverén joga. A rendőr ismét túlzott!

Ha OV-ről le lehet ÍRNI, hogy lop, csal, hazudik, pacallá veri a feleségét, a lánya, ... stb. és hasonlók, akkor egy rendőr miért nem fogadja el a szabad véleménynyilvánítást?

2018. okt. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Az Orbán által uszitott tomeg, teglaval dobalta meg a rendoroket.Ki is kezdte?
2018. okt. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%

#5: ugyanarról beszélünk, nem kell kiforgatni. A szólásszabadságba az ő magánvéleménye tartozik, az viszont nem jelenti azt, hogy tény is lenne. A jogban az a tény, amit a bíróság elfogad. A köznapi életben pedig amit a köz egységesen elfogad. Ez ebben az esetben nem történik meg, lásd az egymásnak eső kommentelőket is.


Attól, hogy leírod hogy OV veri a családját, még nem válik ténnyé, de "szabadon" kimondhatod mint szubjektív véleményt, aztán majd egy esetleges bírósági ügyben megállapítják hogy igazad volt (=tény), vagy nem.


Ha visszaforgatod ezt erre a kérdésre, akkor a rendőrt a szakmájában becsmérelni és a tetteikből kiindulva terroristázni vagy hergelni nem tényközlés, csak magánvélemény. Meg becsületsértés.

2018. okt. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mitől lenne bűncselekmény?
2018. okt. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
7: Politikai vélemény szabadon megfogalmazható, még akár ténybeli alap nélkül is. Szépen is néznénk ki, ha nem lehetne a rendőrség munkáját bírálni!
2018. okt. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Hát kedves 7-es, az a helyzet, hogy nem forgattam ki semmit, mert nem neked válaszoltam.:)

Összesen a véleményemet mondtam el a Kérdezőnek, a kérdésére.

Ha véletlenül nem egyezik a tiéddel, ...hát Istenem, így jártunk, de erről szól a Gyk.

(5-ös vagyok)

2018. okt. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!