Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kerti termés kit illet meg?...

A kerti termés kit illet meg? Csak az ingatlanba bejelentett, ott életvitelszerűen egyedül élőt, avagy örököstársát is?

Figyelt kérdés

2018. okt. 11. 18:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
6%
Azt aki gondozta, ültette
2018. okt. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Most komoly? Az örököstársat az örököstárs munkájának a gyümölcse nem illeti meg.

Ha az elhunyt termelte a kerti termést, akkor az lehet része az örökségnek. De amit már az örököstárs termelt, az nem örökség.

2018. okt. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azért nem látom egyértelműen eldönthetően a kérdést (és ezért tettem fel a kérdést), mert bizonyos növényeket nem szükséges gondozni, és ezek közül vajon örökség része, avagy csak az életvitelszerűen ott élőé a gondozást nem igénylő növény termése, amennyiben a termés már az örökhagyó halálát követően kezdett érni?
2018. okt. 11. 18:58
 4/13 anonim ***** válasza:
7%
Az örököstárs csak az ingatlan egy bizonyos részét örökölte, a kerti termés meg ingóság:D
2018. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem egyszerű a kérdés és nem is nagyon fog tudni segíteni ebben senki. Mert hiába írom le én vagy más, hogy bizony, ahogyan a háznak a kiadásából származó bevétel fele is a tied lenne, ha a felének te vagy az örököse, így a diófa termésének a fele is a tied, ha nincs aki betartassa. Mert a másik oldalon meg ott van, hogy a ház és a kert gondozásában te meg nyilván nem vettél részt, hiszen nem ott laksz, szemben a másik örökössel.

vagyis egyik oldalról jogos a kérdésed, a tied lenne, de cserébe meg neked is fizetned kellene pl. a permetszerek felét a többi fánál vagy a kerítés festésének felét stb. Ahogyan kérhetnél persze használati díjat is a ház feléért a másik örököstől.

A legegyszerűbb ha megpróbálod megbeszélni vele. Pl. hogy te nem kérsz tőle bérleti díjat amiatt, hogy a te tulajdonodat is csak ő használja, mert kiegyenlítettnek tekinted azzal, hogy ő fizeti az összes számlát, gondozza a kertet. beéred annyival, hogy a gondozást, munkát nem igénylő termésnek elvihesd a felét - és azt te le is szeded magad vagy összegyűjtöd.

Nézz utána, hogy azon a településen hasonló ház mennyiért van kiadva bérlőnek! Ha nem menne bele az alkuba, akkor lebegtesd meg előtte, hogy ennek az összegnek a fele téged megilletne minden hónapban. Meg még a termés fele is! De te nem kérsz pénzt tőle, csak némi részt a dióból, egyebekből, amivel neki nincs munkája.

2018. okt. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
Azt illeti a termés,aki gyorsabban fel tudja szedni az éjszaka leple alatt,tanúk nélkül.
2018. okt. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%
Addig vitáztok rajta, míg elrohad.
2018. okt. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Érdemes egy kis gyümölcsért veszekedni, ha nem adják vita nélkül? Persze lehet megillet törvényesen de én akkor sem állnék bele ilyenbe egy kis gyümiért, enélkül is annyi streszforrás van az életben amit nem lehet kikerülni.
2018. okt. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Vitatkozzatok rajta, ahelyett hogy odaadnátok valakinek akinek szüksége is lenne rá!

Csak rohadjon meg.

Én tudod mit csináltam a telkünkön maradt szőlővel?

Szóltam egy két szomszédnak, hogy ha kell, nyugodtan szedjenek. El is fogyott hamar.

2018. okt. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Andizsuzsi ***** válasza:
45%
Olyan részben illet téged a gyümölcs, amilyen részben kaszáltad az udvart.
2018. okt. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!