Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lesz a következmény?

DIsmeretlen kérdése:

Mi lesz a következmény?

Figyelt kérdés

Egy középiskoláról beszélünk. Én 17 éves vagyok, a személy akivel problémám volt 15. Osztálytársak vagyunk. Kb.2-3 héte beszólogat, kötekedik, cukkol (a nemiszervét említi, hogy így meg úgy kabd be stb.). Egy hétfői nap is ez történt csak úgy ok nélkül beszólt, a péniszét emlegette oda mentem erre ő felált, én meglöktem ő nem csinált semmit csak belemászott az arcomba. Eldurrant az agyam (nem jellemző) és megsoroztam egyenesekkel

kb. 3-5 ütést kapott. Másnap orvosnál kiderült, hogy eltört az orra és meg is zúzódót valamilyen. Megtörtént a feljelentés a gyámja részéről, ugyan is nevelő szülőknél van. De őke nem akartak feljelenteni viszont a gyámjának kötelessége. Mi lesz ennek a következménye? Mit kaphatok e miatt?

A válaszokat előre is köszönöm.



2018. okt. 11. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Súlyos testi sértésről van szó, a legvalószínűbb X hó/év börtönbüntetés X évre felfüggesztve, a számokat a körülmények befolyásolják. Iskolai oldalról a házirend irányadó.
2018. okt. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az iskolából valószínűleg eltanácsolnak, de minimum fegyelmi indul ellened. Ha feljelentenek, akkor 8 napon túl gyógyuló sérülést okoztál, súlyos testi sértéssel, ahogy előbb már írták. Súlyosbító körülmény, hogy a másik fiatalabb volt, mint te. Ő még majdnem gyerek a 15 éves korával, te meg már majdnem felnőtt vagy 17 évesen.

Ilyenkor nem mentség hogy "eldurrant az agyad" mert meg is ölhetted volna. Az iskolában az első, hogy agresszió esetén - akkor is ha szóbeli - a tanárokat kell értesíteni és nekik van joguk a másikkal szemben eljárni.

Mivel te ütöttél először, még arra sem hivatkozhatsz, hogy ő kezdte.

Az egyetlen dolog amit tehetsz, hogy vállalod a következményeket és elismered, hogy hibáztál. Ezzel kezd, bárki is von felelősségre, akár tanár, szülő vagy rendőr. Hangsúlyozd, hogy MÁR tudod, hogy hiba volt és nem tennél ilyet többet. UTÁNA azonban mindig mond el az előzményeket is, mert oka volt a verekedésnek. Ha nem tolod el magadtól a felelősséget, akkor hajlamosabbak arra, hogy meghallgassanak és azt is elhiggyék neked, amit a másik viselkedéséről mondanak neked.

Sajnálom az esetet, mert az írásod alapján értelmesnek gondollak. Mindenki követ el hibákat, csak nem mindenki hajlandó beismerni. Viszont a hibáknak következményük is van. Ez nagy hiba volt, súlyos lesz a következménye. De el tudod viselni. Csak nehéz lesz.

Ha eddig nem vettek elő, akkor reménykedhetsz abban, hogy más is ismeri már és talán sejtik, hogy ő okozta az egészet.

2018. okt. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pedig szinte biztos megerdemelte a 15 eves kis takony.. sajnallak haver, jol megszivattad magad, mert ebbol felfuggesztett lesz es eltanacsolas. Onnan meg ha nem vigyazol nagyon hamar godorbe kerulsz.
2018. okt. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyébként a suliban megkérdezte az igazgató, hogy lesz rendőrségi ügy. Úgy volt, hogy nem... tehát lefolytattuk az iskolában. A végeredmény csak egy igazgatói mert figyelembe vették az előzményeket. Én nem voltam zűrös diák, tanárokkal nem volt gondom, ellentétben vele...

és hát ugye most derült ki, hogy csak lesz feljelentés..... Az osztályfőnök megírta rólunk a jellemzést vagy nem is tudom pontosan mit. Persze rám mint említettem nincs gond.

2018. okt. 12. 05:35
 5/9 A kérdező kommentje:
UI.: mikor az eset történt(hétfő) még csak 16 voltam. A szerdai nap folyamán töltöttem a 17(tehát tegnap).
2018. okt. 12. 05:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor 16 évesnek számítasz, bár valójában lényegtelen.

Majd írd meg azt is hogy mi lett az ügy vége!

2018. okt. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 árokpart ***** válasza:
Ha ebből rendőrségi ügyet kreálnak akkor én Isten bizony elhagyom rövidesen ezt az országot. Egyébként a kisebbik kezdte, mert beszólogatott. Egyébként őszintén mondom nekem is eljárna a kezem még az utcán is ha egy kis taknyos beszólogatna, meg szivatna. A tisztelt hatóságnak meg mondanám, hogy nevelje meg az apuka vagy anyuka a csemetéjét. Nálunk a falunkban is általános , hogy túlkoros 16-17 éves túlkoros általános iskolások (elvileg járniuk kellene de természetesen az iskolát nagy ívben elkerülik), ehelyett bandáznak a buszmegállókban , az utca főterén napközben ,beszólogatnak a felnőtteknek az utcán, sőt sokszor majdnem erőszakoskodnak, de egyszer emberükre találhatnak.
2018. okt. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Amúgy csak papíron, korban van különbség. (Legalább is kinézetre). Egy osztályba járunk (10edik) és nem néz ki úgy mint egy kisgyerek és én se mint egy felnőtt.



Hát igen... manapság sok az ilyen nagyszáju barna, olyan helyen szocializálódót kisebbségi. De visszagondolva nem nagyon bánom... azóta nincs is gond. Mindenki tudja meg hol a helye ebben az országban és ne a gyengébbeken emberkedjen. Az osztálytársaimat se hagyja.

2018. okt. 14. 07:53
 9/9 A kérdező kommentje:
2019 január 17 van. Még nem hívtak be. Az Of. megírta a jellemzést és a "sértettet" ki is hallgatták novemberbe (az eset október 10 körűl történt). Mikor fognak engem hívni? Tanukat is mondott, de még őket se hívták be kihallgatásra.
2019. jan. 17. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!