Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a gyereket a volt házastárs...

Ha a gyereket a volt házastársnál helyezték el, a különélő szülő szülői felügyeleti joga szünetel vagy megszünt?

Figyelt kérdés
A kapcsolattartást nem szabályozták, ez egy esetleges külön bírósági eljárás tárgyát képezné.

2018. okt. 13. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez egy igen érdekes szitut eredményez! Nálam is ez van, (igaz más okból) úgyhogy elhiheted!


Amíg nincs Bírói végzés a gyermek elhelyezéséről, egyidejűleg az egyik szülőre kimondott: kizárólagos szülői felügyeleti jog-ról, addig KÖZÖS szülői felügyelet van!

Egy gyermek felügyeleti jogának semmi köze a házassághoz, sem az együttéléshez!

AZ ÉN STÁTUSZOM:


Van egy párom, aki hivatalosan "gyermekét egyedül nevelő szülő". Lányunk 9 éves. Soha nem voltunk házasok, együtt nem éltünk hivatalosan.

Mivel a párom soha nem kezdeményezett gyermek-elhelyezési pert,(érthető) ezért közös szülői felügyeleti jogunk van.

Erre azért van szükség, mert hivatalokban sokszor megpróbálják "lekoptatni", és akkor jövök én!

Próbáljon engem lekoptatni hülye dumával.

Sokszor próbálkoztak vele hogy nekem semmi közöm a gyerekemhez, de figyelmeztettem őket hogy amíg Bíróság nem korlátozta a felügyeleti jogomat, addig ők se próbálják meg mert nem lesz jó vége.


Meg hogy igazoljam a felügyeleti jogomat!

Mi van b'szdmeg? Az alapvető jog, a korlátozását kell bírói végzéssel igazolnia a másik félnek, nem nekem a meglétét!

Általában itt szoktak bekussolni, és csinálni amit mondok!

2018. okt. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A különélő szülő felügyeleti joga ellenkező döntésig szünetel, ha jogerős bírói/gyámhatósági végzésben a másik szülőt, esetleg mást (nagyszülőt, stb.) neveznek meg törvényes gyámnak, felügyelőnek.


A kapcsolattartáshoz nem kell pert indítani, azt a gyámhatóság is szabályozhatja saját hatáskörben, ha már a szülők nem képesek egymással ebben a kérdésben sem megegyezni.

2018. okt. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2-nek:

Részben igazad van, de nem erre az esetre.

A szülői felügyeleti jog felfüggesztését a gyámügy csak igen alapos indokkal teheti meg!

A párom fia kapcsán ezen is "átmentem", bizonyítottnak kell lennie a felfüggesztésre kerülő szülő, gyermekre való valamilyen veszélyessége.

Szép baleset lenne, ha ezt a gyámügy azért lépné meg mert anyuci kérte!

2018. okt. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 vagyok:


Pontosan ezért ez gyermekelhelyezéshez van kötve, és csak Bírói végzéssel lehet!

2018. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ismét #3:


Mit írna a gyámügy, a határozat indoklás részébe?


Szülői kérésre?


Ugye most viccelsz?

2018. okt. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!