Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkásszállóra mehetek a...

Munkásszállóra mehetek a gyerekemmel?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rossz helyzetbe kerültem, a párom elhagy minket, mivel anyósnál laktunk, nekem kell lépnem a gyerekkel...

Ha nem sikerül a közelben albérlet, akkor megyünk messzebbre, munka már biztos hogy lenne, ismerősöm által!


2018. okt. 14. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Ha csak, nem teljesen külön álló soba...

Van olyan hogy házaspár is ott dolgozik. Nyílván ők a 2 ágyas verziót kapják.

De akkor is kell állandó lakcím.

2018. okt. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Állandó lakcím az marad egyelőre a gyerekem apjánál... interneten annyit olvastam, hogy a munkavállalónak nem lehet lacíme azon a településen,ahol a munkahelye is van..

De gondolom ez csak az állandó lakcímre vonatkozik, tartózkodási helyre nem

2018. okt. 14. 11:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Mehetsz. Nem olvasol híreket? Ott erőszakoltak meg egy 4 éves kislányt
2018. okt. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az adott munkahelytől függ, hogy milyen szállást adnak a munkához. Van ahol lakbértámogatást adnak és abból lehet albérletbe menni, van ahol olyan szálló van, amin akár család is lakhat (de ez nagyon ritka). A munkásszálló - mint nevében is van - a munkások szállója, vagyis nem álandó lakás, hanem ideiglenes, amíg dolgoznak. A legtöbben hétvégére haza mennek onnan, így több ágyas szállásokról beszélnek közös helységekkel, ami nem gyerekeknek van. De biztosat csakis a konkrét szálló tud mondani, mert lehet, hogy csak eddig nem akart senki gyerekkel odamenni és amúgy engednék.

A problémáddal a helyi segítő szervezeteket keresd fel: családvédelem, önkormányzat, Vöröskereszt, egyházak. Nálunk a Vöröskeresztnek vannak olyan lakásai pl. amik ilyen krízishelyzetben levő családoknak segítenek pár hónapig. Az egyik gyerekem osztálytársáék voltak pár éve hasonló helyzetben sajnos, az apát kellett azonnal otthagyni a bérelt lakásban, mert beköltöztette melléjük a szeretőjét és az anya a 3 gyerekkel kellett azonnal szállást találjon. Mivel azonnal az önkormányzat nem tudott szükséglakást sem adni és segélyt sem, hogy fizethessenek valamit, így a Vöröskereszt helyezte el őket, ott fél évig maradhattak, amíg az anya munkát nem talált a kisbaba mellett.

2018. okt. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!